Închide meniul

Bănel Nicoliţă vrea să fie antrenor la FCSB: “Nu mă las până nu ajung acolo!”

Viviana Moraru Publicat: 18 martie 2023, 10:21 / Actualizat: 18 martie 2023, 15:55

Comentarii
Bănel Nicoliţă vrea să fie antrenor la FCSB: Nu mă las până nu ajung acolo!

Gigi Becali, într-o conferinţă de presă / Hepta

Bănel Nicoliţă (38 de ani) a dezvăluit faptul că vrea să fie antrenor la FCSB. Fostul jucător al roş-albaştrilor susţine că are o relaţie foarte bună cu patronul echipei, Gigi Becali, şi astfel susţine că ar putea colabora bine din nou cu el. De asemenea, Nicoliţă a mai declarat că pentru el, trupa din Liga 1 reprezintă adevărata Steaua.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a rămas fără antrenor cu licenţă PRO, după demisia lui Leo Strizu. Oficialii roş-albaştrilor nu se grăbesc să-i găsească un înlocuitor acestuia, Mihai Pintilii fiind cel care se va ocupa de echipă în continuare.

Bănel Nicoliţă vrea să fie antrenor la FCSB

Bănel Nicoliţă a declarat că visul său este de a antrena FCSB într-o zi. Deşi în prezent nu are licenţa care să-i permită acest fapt, fostul jucător din Ghencea dă asigurări că va face tot ce îi stă în putinţă pentru a ajunge pe banca formaţiei la care s-a afirmat, ca jucător.

De asemenea, Bănel Nicoliţă a vorbit şi despre disputa dintre FCSB şi CSA Steaua, şi susţine că formaţia lui Gigi Becli este adevărata Steaua.

La FCSB, asta e nebunia mea și nu mă las până n-o să ajung acolo. Cu Gigi sunt în relații foarte bune, merg la fiecare meci. Nu intru în niciun conflict cu CSA pentru că nu am treabă, doar mi-am spus punctul de vedere. Eu am jucat la Steaua, acolo am scris istorie. Dacă alții au ceva de spus, e treaba lor și să-și asume. Eu mi-am asumat ce-am spus și o să-mi asum tot timpul.

Reclamă
Reclamă

Pentru mine FCSB este Steaua! Când eu jucam acolo, oamenii strigau Steaua! Nu știu cine are dreptate, singurul lucru pe care mi-l doresc este să se înțeleagă. Revenind, mi-aș dori din toată inima să ajung antrenor la FCSB, dar o să o iau pas cu pas, n-o să mai fac greșelile pe care le-am făcut în trecut”, a declarat Bănel Nicoliţă, pentru gsp.ro.

FCSB nu îi caută înlocuitor lui Leo Strizu! Anunțul făcut de Mihai Stoica

FCSB nu îi caută înlocuitor lui Leo Strizu! Situația continuă să fie incertă în tabăra roș-albaștrilor. Strizu a demisionat recent de la clubul patronat de Gigi Becali, din funcția de antrenor principal. FRF o obligă pe vicecampioana României să aducă un tehnician cu licență PRO. Altfel, FCSB va fi din nou amendată. Delegatul Mihai Pintilii este cel care pregătește echipa în prezent, însă nu are voie să dea indicații de pe margine, deoarece nu deține licența necesară.

Mihai Stoica a dezvăluit că instalarea unui nou „principal” pe banca FCSB-ului nu reprezintă o prioritate, la ora actuală.

Reclamă

„E foarte complicat să vă spun (n.r. – dacă FCSB va avea antrenor în următoarea perioadă). Noi antrenor avem acum. Dacă lumea nu înțelege că, de când a venit Pintilii, cu staff-ul pe care îl conduce, cu Thomas Neubert, Filip, Ovidiu Petre și Marius Popa.

Cine nu vede că echipa asta joacă cel mai bun fotbal din ultimii ani înseamnă că nu înțelege rolul lui. Noi suntem antrenați de Mihai Pintilii și echipa joacă.

Pintilii o să aibă dreptul. O să plătim exact cum plătesc cei de la Reims în Franța. La fiecare meci, amendă pentru că nu au antrenor cu licență.

În Franța, există un antrenor, William Still, care nu are licență și care de șase luni e neînvins. Pentru că e bun. Așa e situația și la noi”, a declarat Mihai Stoica, în cadrul unui live, pe TikTok.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:36
“Am discutat cu conducerea!” Ştefan Baiaram, anunţ despre oferta primită: “Cu siguranţă voi pleca”
23:29
Control antidoping după Universitatea Craiova – FC Botoșani. Patru jucători vizați
23:21
“Dă-i drumul, Gigi!” Giovanni Becali cere transferul lui Bîrligea pentru 7 milioane de euro!
22:56
Dennis Man, înlocuit după 45 de minute în PSV – NAC Breda! Nota primită după ce a lovit bara
22:53
Primul verdict după ce Ștefan Baiaram s-a accidentat în Universitatea Craiova – Botoșani: “Așa a fost să fie”
22:37
Golden State Warriors – Minnesota Timberwolves a fost reprogramat! NBA: “Siguranţa comunităţii din Minneapolis e prioritară”
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu 2 Pensia umilitoare pe care o primeşte Mihai Neșu de la statul român. “Mi-e și rușine” 3 “Înţepat” de Mourinho, Cristi Chivu i-a dat replica celebrului antrenor portughez! 4 “Vei înjura FCSB?” Răspunsul dat de Olimpiu Moruţan a doua zi după ce a semnat cu Rapid 5 Naomi Osaka, OUT de la Australian Open după meciul câştigat cu scandal cu Sorana Cîrstea! Anunţul japonezei 6 Cristi Chivu ia pauză de la fotbal! Anunțul făcut după partida cu Pisa
Citește și