Închide meniul

Basarab Panduru nu-l vede cu ochi buni pe jucătorul adus de Dan Şucu pe bani mulţi: “Nu e în spiritul Rapidului”

Alex Ioniță Publicat: 18 noiembrie 2023, 13:52

Basarab Panduru nu-l vede cu ochi buni pe jucătorul adus de Dan Şucu pe bani mulţi: Nu e în spiritul Rapidului

Jucătorii de la Rapid, în timpul unui meci / Profimedia

Basarab Panduru nu-l vede cu ochi buni pe jucătorul adus de Dan Şucu pe bani mulţi. Fostul internațional a vorbit despre una dintre achizițiile formației din Giulești, din perioada de mercato din această vară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Este vorba despre Andrei Borza, un transfer surprinzător reușit de echipa pregătită de Cristiano Bergodi, având în vedere faptul că tânărul fundaș era unul dintre cei mai buni jucători din lotul Farului, care a reușit să câștige și titulul de campioană, în sezonul trecut.

Basarab Panduru nu-l vede cu ochi buni pe jucătorul adus de Dan Şucu pe bani mulţi. Ce a spus despre Andrei Borza

Fundașul de 18 ani a ajuns în Giulești în schimbul impresionantei sume de 1 milion de euro. Totuși, Basarab Panduru este de părere că acesta nu a reușit să aibă evoluții bune în tricoul celor de la Rapid, cel puțin până în momentul de față.

„(n.r. S-au făcut niște transferuri bune la Rapid) Da, Petrila acolo da! Dar Borza… Corect era Onea în dreapta, Braun în stângă. De cele mai multe ori greşeşte… dar nu se vede. Mi se pare că nu e pe spiritul Rapidului deocmandată”, a spus Basarab Panduru, potrivit orangesport.ro.

În momentul de față, jucătorul lansat în fotbal de către Gică Hagi este cotat la suma de 1 milion de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt. Acesta se numără printre cei 10 jucători transferați de Rapid în perioada de mercato din această vară. Pe lângă fundașul de 18 ani, giuleștenii i-au mai transferat pe: Omar El Sawy, Christopher Braun, Iulian Cristea, Răzvan Oaidă, Borja Valle, Cătălin Cîrjan, Claudiu Petrila, Claudiu Micovschi și pe Albion Rrahmani.

Reclamă
Reclamă

Horaţiu Moldovan, portarul de la Rapid, poate prinde un transfer de vis

Florin Prunea a dezvăluit că Horaţiu Moldovan are o clauză foarte mică la Rapid, şi este de părere că, în cazul în care România se va califica la EURO, portarul va prinde un transfer la o echipă de top. Contractul lui Horaţiu Moldovan cu Rapid expiră în vara lui 2025. În prezent, portarul de 25 de ani este cotat la două milioane de euro, conform site-urilor de specialitate.

„(n.r. ești mulțumit de el?) Foarte mulțumit! El și-a câștigat pe drept tricoul echipei naționale la început și după aceea cel de titular. Toată lumea mă întreabă, chiar și azi m-a sunat cineva: «Domn’e, dar crezi că se impune schimbarea lui Horațiu Moldovan?». Asta nu e o întrebare serioasă din punctul meu de vedere. Eu cred că este portarul numărul 1 în momentul de față, este într-o formă foarte bună și chiar dacă nu e un portar cu multe jocuri la echipa națională a dovedit în aceste preliminarii că e într-o creștere fantastică.

Eu nu știu cât îl mai poate ține Rapid, sincer. Are și o clauză de reziliere, din câte știu, destul de mică. Eu cred că dacă echipa națională se va califica el va face pasul spre o echipă, la vară… (n.r. eventual și dacă face un turneul final bun la începutul verii…) Va avea o echipă de top! Rapid trebuie să își caute portar, pentru că îl va pierde. Îl va vinde, cred, foarte repede”, a declarat Florin Prunea, conform prosport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:43

Prima ofertă primită de Cristi Săpunaru, după retragerea de la Rapid. Ar putea prelua o altă echipă din Liga 1

8:29

Cum a fost descris Istvan Kovacs de UEFA, înainte de a arbitra finala Champions League: “Va fi un moment de mândrie”

8:17

Gigi Becali, anunţ despre şansele ca Dennis Politic să fie transferat la FCSB: “Nici nu mai ştii ce să alegi”

23:31 30 mai

PSG – Inter LIVE TEXT (22:00), în finala Champions League. Istvan Kovacs va conduce ultimul act de la Munchen

23:12 30 mai

VideoJurnal Antena Sport | Andreea Ogrăzeanu, dublă campioană europeană, prinde viteză către Los Angeles

23:02 30 mai

Marius Lăcătuş, verdict despre transferul lui Denis Alibec la FCSB. Ce a spus despre concurenţa cu Daniel Bîrligea

1 VIDEOPiloţii McLaren, cei mai rapizi în primele antrenamente din Marele Premiu al Spaniei. Cursa e duminică, pe Antena 1 (16:00) 2 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 3 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 4 UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii 5 Dennis Politic, mesaj pentru Gigi Becali! Verdictul jucătorului în privinţa transferului la FCSB 6 Primul club din Liga 1 care l-a refuzat pe Jordan Gele, după anunţul plecării de la FCSB: “Nu ne interesează”
Citește și