Închide meniul

Basarab Panduru și Nicolae Dică, reacție vehementă după penalty-ul din Petrolul – FCSB 2-2: „A fost dat prea ușor”

Alex Ioniță Publicat: 28 octombrie 2023, 23:37

Reclamă
Basarab Panduru și Nicolae Dică, reacție vehementă după penalty-ul din Petrolul – FCSB 2-2: A fost dat prea ușor”

Colaj Basarab Panduru și Nicolae Dică / Captură Orange Sport - Profimedia

Basarab Panduru și Nicolae Dică au oferit o reacție vehementă după penalty-ul din Petrolul – FCSB 2-2. Cei doi nu sunt de părere că „lupii galbeni” trebuiau să primească lovitura de la 11 metri în prelungirile partidei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vicecampioana României a pierdut 2 puncte în deplasarea de la Ploiești, după ce gazdele au înscris la ultima fază a meciului, din lovitură de la 11 metri, transformată de Gicu Grozav. Penalty-ul a fost provocat de o intervenție a lui Ngezana asupra lui Jair.

Basarab Panduru și Nicolae Dică, reacție vehementă după penalty-ul din Petrolul – FCSB 2-2. Ce au transmis foștii internaționali

După finalul partidei din etapa a 14-a a Ligii 1, Basarab Panduru a declarat faptul că nu este convinsă că arbitrul ar fi trebuit să dicteze penalty după intervenția lui Ngezana, din prelungirile meciului.

„Jair dă cu capul in minge, dar după care nu pot sa spun că este un fault de penalty, nu sunt convins. Mai degrabă aş spune că nu. Nu prea văd ce îi face să fie penalty. Nu ştiu ce face Ngezana să dai penalty. Nu sunt convins deloc că ăsta este penalty!”, a spus fostul internațional, potrivit orangesport.ro.

De asemenea, Nicolae Dică este de părere că centralul a acordat foarte ușor lovitura de la 11 metri, având în vedere că cei doi jucători au avut un contact „mic”.

Reclamă
Reclamă

„Este un contact. Jair dă primul in minge, este un contact mic. E dat prea uşor”, a spus și „Nick”, potrivit sursei citate anterior.

Ion Crăciunescu a dat verdictul după intrarea foarte dură a lui Dawa la Hanca

Ion Crăciunescu a dat verdictul după intrarea foarte dură a lui Dawa la Hanca. În minutul 25 al partidei, Joyskim Dawa l-a atacat dur, cu picioarele înainte, pe Sergiu Hanca.

În urma intrării lui Dawa, Sergiu Hanca a părăsit terenul accidentat. Dawa a fost schimbat în minutul 35, decizie care l-a deranjat pe fundaşul central al „roş-albaştrilor”.

Reclamă

”După părerea mea e un fault grosolan. Uitați-vă la piciorul stâng. Poți să atingi mingea, s-o și joci, dar când o joci în maniera asta, cu consecințele astea, nu mai contează. Trebuia roșu”, a declarat Ion Crăciunescu pentru digisport.ro.

Fundașul echipei patronate de Gigi Becali a gesticulat nervos atunci când a fost înlocuit cu Mihai Lixandru. Dawa a primit cartonaşul galben, iar după meci, tehnicianul formației, Elias Charalambous a explicat că „roş-albaştrii” s-au temut să nu mai încaseze un alt cartonaş galben. În cazul în care acesta ar mai fi încasat un „galben”, ar fi fost indisponibil pentru următoarea partidă a celor de la FCSB.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:43

Farul Constanţa nu a primit licenţa pentru Europa dintr-un motiv incredibil! Gică Popescu: „Exces de zel”

12:36

„Nu vreau să stau numai la Liga 2” Daniel Oprița poate pleca de la Steaua! Condiția pusă pentru a rămâne la echipă

12:27

VideoTop 10 dunkuri din sezonul regulat 2024-2025 din NBA

11:31

Elias Charalambous, fără Daniel Bîrligea în FCSB – CFR Cluj! Reacţia antrenorului roş-albaştrilor

11:31

Elias Charalambous a crezut că Manchester United a câştigat 5-4 la penalty-uri. „Am adormit şi am văzut pe telefon”

11:09

Italienii, impresionaţi de impactul lui Cristi Chivu la Parma: „Situaţia era tragică!”

1 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?” 2 „Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League 3 UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele 4 Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”! 5 Daniel Pancu, verdict în lupta la titlu înainte de FCSB – CFR Cluj: „E cam terminată” 6 „Pur și simplu s-a aruncat” Dezvăluiri cutremurătoare despre moartea lui Aaron Boupendza: „Lua nişte plicuri”
Citește și