Gigi Becali a dezvăluit când revin Denis Alibec şi Daniel Bîrligea pe teren la FCSB. Cei doi atacanţi ratează “dubla” cu Inter d’Escaldes din primul tur preliminar de Champions League, care e în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY.
Denis Alibec s-a accidentat în partida cu CFR Cluj, din Supercupa României. Atacantul transferat în această vară de FCSB a rezistat pe teren doar patru minute. De cealaltă parte, Daniel Bîrligea a ratat confruntarea cu CFR Cluj, câştigată de FCSB cu 2-1.
Când revin Denis Alibec şi Daniel Bîrligea pe teren la FCSB
Gigi Becali a anunţat că cei doi atacanţi vor reveni pe teren în zece zile. În privinţa lui Daniel Bîrligea, anunţul este unul surprinzător, deoarece Mihai Stoica a transmis că atacantul va sta departe de teren timp de trei săptămâni.
“În 10 zile amândoi”, a anunţat Gigi Becali, conform digisport.ro, înaintea partidei tur cu Inter Club d’Escaldes.
La duelul cu campioana din Andorra, titular în centrul ofensivei este David Miculescu. În benzi au fost titularizaţi Dennis Politic şi Juri Cisotti, iar în spatele vârfului este titular Florin Tănase.
Daniel Bîrligea şi Denis Alibec ar urma astfel să rateze şi debutul în noul sezon de Liga 1. FCSB va primi sâmbătă vizita celor de la Hermannstadt, în prima etapă a noii stagiuni.
Ofertă pentru un jucător de la FCSB. Suma cerută de Gigi Becali
Gigi Becali a anunţat că a primit o ofertă pentru un jucător de la FCSB. Patronul campioanei a dezvăluit că o echipă din Ungaria s-a arătat interesată de Malcom Edjouma.
Gigi Becali a transmis că e dispus să renunţe la Malcom Edjouma dacă va încasa suma de 100.000 de euro în schimbul lui. Mijlocaşul francez mai are contract cu FCSB până la finalul anului, el fiind cotat la suma de 800.000 de euro, conform site-urilor de specialitate.
“Acum am primit ofertă pentru Edjouma, din Ungaria. Să dea 100.000 de euro și pleacă. Să vedem, pleacă?”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro.
Totodată, Gigi Becali a dezvăluit că pe lângă Malcom Edjouma, şi Jordan Gele şi Alexandru Băluţă se află pe lista de plecări de la FCSB. Patronul campioanei a avut însă doar cuvinte de laudă la adresa celor trei jucători.
“Am dat trei jucători afară, Edjouma, Băluță și Gele, de care ne puteam folosi. Ne puteam folosi de ei, au o valoare, cât de cât, nu erau de aruncat”, a mai spus Gigi Becali.
- Mutu îl face praf pe Baiaram, aflat în conflict cu Rădoi: “A jucat 3 meciuri și e Pele?!”
- Dinamo vrea să dea marea lovitură! Ce fotbalist de la Steaua vrea să transfere
- Reacţia fabuloasă a lui Răzvan Lucescu după ce presa din Grecia a catalogat meciul cu Lille “de Oscar”: “Dumnezeu ne ajută”
- Mihai Rotaru, despre excluderea lui Baiaram din lot: “Întotdeauna, deciziile lui Rădoi sunt bune”
- Adrian Şut, reacţie surprinzătoare după FCSB – Bologna 1-2: “Dacă am juca aşa în campionat, am fi greu de oprit”
































