Închide meniul

Cătălin Cîrjan, după ce a fost decisiv în Dinamo – Unirea Slobozia 1-0: “Sperăm să intrăm în playoff! Arătăm foarte bine”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 13 septembrie 2024, 23:17

Comentarii
Cătălin Cîrjan, după ce a fost decisiv în Dinamo – Unirea Slobozia 1-0: Sperăm să intrăm în playoff! Arătăm foarte bine

Hakim Abdallah şi Cătălin Cîrjan / Profimedia Images

Cătălin Cîrjan a avut un discurs optimist după ce a fost decisiv în Dinamo – Unirea Slobozia 1-0. Cîrjan a fost desemnat cel mai bun jucător al meciului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cătălin Cîrjan a anunţat că Dinamo îşi propune să ajungă în playoff şi s-a arătat mulţumit de modul în care joacă echipa sa. Dinamo a ajuns pe locul 3 în clasament după victoria la limită cu Unirea Slobozia.

Cătălin Cîrjan, după ce a fost decisiv în Dinamo – Unirea Slobozia 1-0

“Cred că am făcut mai multe faze în prima repriză. A doua repriză a fost mai greu, am alergat unul pentru altul. Cei care au intrat, au făcut-o bine. Cine intră să joace pentru Dinamo în faţa suporterilor dă totul. Au avut ocazii, Golubovic şi-a făcut treaba şi ne-a salvat în două trei faze. Mi se pare frumos autocarul, avem toate condiţiile. Sperăm să intrăm în playoff şi vom vedea acolo ce va fi. Muncim zi de zi şi cred că arătăm foarte bine acum“, a spus Cătălin Cîrjan la digisport.ro.

Dinamo – Unirea Slobozia 1-0. Cîrjan a adus victoria echipei lui Kopic. „Câinii” au ajuns pe locul 3 în Liga 1!

Dinamo Bucureşti a învins-o pe Unirea Slobozia cu scorul de 1-0 (1-0), vineri seara, pe Stadionul Arcul de Triumf din Capitală, într-un meci din etapa a 9-a a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost înscris de Cătălin Cîrjan (32), din centrarea kosovarului Astrit Selmani.

Dinamo a avut o bară, în min. 40, prin Gheorghi Milanov. În min. 73, fundaşul mexican Paolo Medina a respins de pe linia porţii şutul lui Eddy Gnahore. Dinamo a câştigat toate cele patru meciuri de acasă din acest sezon. Unirea, echipă antrenată de ex-dinamovistul Adrian Mihalcea, venea după două victorii consecutive.

Reclamă
Reclamă

FC Dinamo Bucureşti – Unirea Slobozia 1-0 (1-0), Stadion Arcul de Triumf – Bucureşti
A marcat: Cătălin Cîrjan (32).
Arbitru: Andrei Moroiţă (Ploieşti); arbitri asistenţi: Florian Alexandru Vişan (Galaţi), Daniel Vlase (Galaţi); al patrulea oficial: Ionela Alina Peşu (Mangalia)
Arbitru video: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitru asistent video: Mircea Orbuleţ (Bucureşti)
Observatori: Andrei Ioniţă (Bucureşti) – CCA, Marian Ivan (Braşov) – LPF

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Mircea Lucescu România la World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:49
Nota primită de Dennis Man pentru evoluția cu Heerenveen
8:40
Moment inacceptabil în direct. Ce s-a auzit pe Rai Italia, la Jocurile Olimpice 2026
8:25
Cristi Chivu, reacţie categorică după scenele dure din Lecce – Inter 0-2: “E un capitol încheiat”
8:24
Verdictul lui Cristi Balaj. A fost anulat corect golul dinamoviștilor cu Rapid? “Până la urmă…”
8:11
Scenariul dezastruos pentru FCSB prinde contur! 3 condiţii pentru ca Gigi Becali să rateze play-off-ul
8:00
Ce au arătat ultimele teste din Bahrain? Analiza lui Adrian Georgescu
1 Cât a durat povestea de dragoste dintre Ion Ţiriac jr. şi Sorana Cîrstea. Ce se ştie despre despărţirea lor 2 Jucătorul care e OUT de la FCSB pentru meciul cu Metaloglobus. Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu ne putem opune” 3 FotoUn fost jucător de la FCSB, relaţie cu o ispită de la Insula Iubirii 4 Ion Ţiriac jr. şi Sorana Cîrstea s-au despărţit 5 Dennis Man, aproape să scrie istorie la PSV. Borna impresionantă pe care o poate atinge românul 6 Kopic a anunţat ultimul transfer al lui Dinamo, după eşecul cu Rapid: “Va veni!”
Citește și