Închide meniul

Ce funcţie ar urma să ocupe Vlad Chiricheş la FCSB! Mihai Stoica a făcut anunţul: “I-am oferit posibilitatea!”

Viviana Moraru Publicat: 30 august 2024, 23:00

Comentarii
Ce funcţie ar urma să ocupe Vlad Chiricheş la FCSB! Mihai Stoica a făcut anunţul: I-am oferit posibilitatea!

Vlad Chiricheş, în timpul unui meci la FCSB/ Profimedia

Mihai Stoica a făcut anunţul şi a dezvăluit ce funcţie ar urma să ocupe Vlad Chiricheş la FCSB. Preşedintele Consiliului de Administraţie al campioanei a oferit detalii despre fundaşul central, mărturisind că acesta ar putea să devină director sportiv al formaţiei roş-albastre.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vlad Chiricheş a fost lăsat pe banca de rezerve şi la returul cu LASK Linz, deşi Joyskim Dawa a fost suspendat. Mihai Lixandru a fost titularizat în centrul defensivei, iar Chiricheş a fost trimis în teren pe parcursul meciului.

Ce funcţie ar urma să ocupe Vlad Chiricheş la FCSB

Gigi Becali a fost cel care a dezvăluit că lui Vlad Chiricheş i-a fost propus un rol în conducerea FCSB-ului. Patronul campioanei a declarat că se va lua această deciziei din respect pentru fundaşul central, ajuns la 34 de ani.

La scurt timp după declaraţiile lui Gigi Becali, Mihai Stoica a oferit şi el noi detalii despre situaţia lui Vlad Chiricheş. MM a transmis că i-a propus fundaşului funcţia de director sportiv la FCSB, urmând să aibă o discuţie cu el.

“N-am apucat să vorbesc, nu ştiu. Eu i-am oferit mai de mult posibilitatea să fie director sportiv. Nu pot să vorbesc despre asta până nu discut cu Chiricheş”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali a dat de înţeles că nu se va mai baza pe serviciile sale, în acest sezon. Latifundiarul din Pipera l-a criticat pe fundaş, după evoluţia din returul cu LASK Linz.

“Lui Chiricheș îi voi propune să-i dau banii la zi și să închidem contractul. Eu vreau să-l păstrez în staff. I-am zis lui MM să vorbească cu el dacă vrea să rămână în club. E vorba de respectul față de el. Să lucreze în club. El e om prea bun, prea de caracter, prea deștept. Să fie cu noi în staff.

Căderea lui? Lucrurile astea nu le poți explica. Te poate nenoroci cu o pasă la adversar. E ceva… dacă luam golul ăla, la revedere, eram distruși”, a declarat Gigi Becali.

Reclamă

Gigi Becali a pronunţat numele celor doi jucători din Liga 1 pe care îi vrea la FCSB

Gigi Becali nu s-a ascuns şi a pronunţat numele celor doi jucători din Liga 1 pe care îi vrea la FCSB. Omul de afaceri vrea să aducă „întăriri” pentru meciurile din grupa principală a Europa League.

Latifundiarul din Pipera nu mai are încredere în Vlad Chiricheş şi îşi doreşte să aducă de urgenţă un fundaş central. A pus ochii pe Mihai Popescu de la Farul şi va purta negocieri cu Gică Hagi. Pe „Rege” va încerca să îl convingă şi pentru a semna cu Ianis Hagi.

Gigi Becali a pus ochii şi pe atacantul rivalei Dinamo. Hakim Abdallah este dorit în tricoul roş-albastru.

O să vină un fundaş central şi un atacant. E posibil, dacă ne înţelegem (n.r. cu Mihai Popescu şi Hakim Abdallah). Cu Abdallah nu a fost vorba, nu ştiu.

Vreau un atacant şi un fundaş central. Atât! Din Liga 1. Mihai Popescu, da, îl vreau pe Mihai Popescu„, a declarat Gigi Becali într-o conferinţă la Palat.

FCSB a obţinut un bonus de 4.3 milioane de euro pentru calificarea în grupa Europa League. Fiecare victorie îi va mai aduce câte 450.000 de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:20
Dorinel Munteanu: “Sunt responsabil de rezultat!” Ce mesaj are şi pentru jucători
23:08
„Unii se întrebau de ce nu a jucat Moruțan”. Victor Angelescu a dat cărțile pe față, după ce Rapid a urcat pe primul loc
22:58
Costel Gâlcă, surprins de scorul cu Hermannstadt: “Nu mă aşteptam”
22:47
Constantin Grameni, „săgeți” după golul de zile mari marcat în Hermannstadt – Rapid 0-3: „Nu m-a ajutat vântul”
22:47
Denis Ciobotariu, despre golul fabulos al lui Grameni: “Marca Gheorghe Hagi”
22:22
Hermannstadt – Rapid 0-3. Giuleştenii au făcut show şi revin pe primul loc în Liga 1!
1 Transfer la Dinamo. Contractul jucătorului a fost înregistrat la FRF 2 Doliu la Inter. A murit la 39 de ani, soţia lui este o pictoriţă din România! 3 Mircea Lucescu, în stare gravă. Selecționerul se tratează pentru o boală cronică. Ce ia în calcul FRF 4 Mesajul lui Mircea Lucescu, din spital, după informaţiile îngrijorătoare apărute 5 Mihai Rotaru aduce un atacant la Universitata Craiova 6 Joao Paulo a semnat cu FCSB! Anunţul oficial
Citește și