Gigi Becali a pronunţat numele celor doi jucători din Liga 1 pe care îi vrea la FCSB! Pregăteşte lovituri de proporţii

Publicat: 30 august 2024, 13:59

Comentarii
Gigi Becali a pronunţat numele celor doi jucători din Liga 1 pe care îi vrea la FCSB! Pregăteşte lovituri de proporţii

Gigi Becali în timpul unei conferinţe de presă / Hepta

Gigi Becali nu s-a ascuns şi a pronunţat numele celor doi jucători din Liga 1 pe care îi vrea la FCSB. Omul de afaceri vrea să aducă “întăriri” pentru meciurile din grupa principală a Europa League.
Latifundiarul din Pipera nu mai are încredere în Vlad Chiricheş şi îşi doreşte să aducă de urgenţă un fundaş central. A pus ochii pe Mihai Popescu de la Farul şi va purta negocieri cu Gică Hagi. Pe “Rege” va încerca să îl convingă şi pentru a semna cu Ianis Hagi.

Gigi Becali a pronunţat numele celor doi jucători din Liga 1 pe care îi vrea la FCSB

Gigi Becali a pus ochii şi pe atacantul rivalei Dinamo. Hakim Abdallah este dorit în tricoul roş-albastru.
O să vină un fundaş central şi un atacant. E posibil, dacă ne înţelegem (n.r. cu Mihai Popescu şi Hakim Abdallah). Cu Abdallah nu a fost vorba, nu ştiu. 
Vreau un atacant şi un fundaş central. Atât! Din Liga 1. Mihai Popescu, da, îl vreau pe Mihai Popescu“, a declarat Gigi Becali într-o conferinţă la Palat.
FCSB a obţinut un bonus de 4.3 milioane de euro pentru calificarea în grupa Europa League. Fiecare victorie îi va mai aduce câte 450.000 de euro.

Verdictul medicilor în cazul lui Hakim Abdallah!

A venit verdictul medicilor în cazul lui Hakim Abdallah. Atacantul celor de la Dinamo s-a accidentat în timpul meciului cu FC Voluntari, din play-off-ul de calificare în Cupa României.
„Câinii” s-au impus cu 1-0 în meciul de la Voluntari, graţie golului marcat de Cătălin Cîrjan, şi au obţinut calificarea în faza grupelor Cupei României. Cu toate acestea, Zeljko Kopic are şi motive de îngrijorare după meciul de la Voluntari.
În prima repriză a meciului de la Voluntari, Hakim Abdallah a căzut urât pe umăr şi a ajuns direct la spital după duelul cu Andreş.
Potrivit sport.ro, Abdallah va lipsi cel puţin trei săptămâni de pe teren, după ce medicii au constatat că a suferit o luxaţie la umăru drept.
ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:07

Programul sferturilor de finală din Europa League! Celta lui Ionuţ Radu, duel cu Freiburg

0:40

AS Roma, eliminată dramatic de Bologna din Europa League, cu Istvan Kovacs la centru! Toate rezultatele

0:06

Thiago Silva a jucat meciul cu numărul 1000 din carieră! Brazilianul a intrat într-un club select. Cine a mai reușit asta

0:00

Andrei Raţiu – Răzvan Marin, duel românesc în sferturile Conference League! Toate rezultatele serii

23:52 19 mart.

Reacţia lui Ştefan Baiaram după Craiova – Dinamo 0-1! Ce a spus despre tensiuni şi eliminarea lui Bancu

23:36 19 mart.

EXCLUSIVMesajul lui Gică Craioveanu pentru Rădoi, după ce antrenorul s-a întors la FCSB, deşi spunea că nu o va face

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 3 OFICIAL | Lovitură uriaşă pentru Real Madrid: Thibaut Courtois, OUT 4 Decizia luată de Costel Gâlcă pentru duelul CFR Cluj – Rapid, după decesul tatălui lui 5 Accidentare incredibilă în Liverpool – Galatasaray. Jucătorul, scos pe targă și dus la ambulanță 6 Mirel Rădoi a venit cu replica, după ce Gigi Becali a spus despre el că “nu vrea să ia Craiova titlul”
Citește și