Închide meniul

Ce jucător a “distrus” Gigi Becali, după ce FCSB a remizat cu Petrolul: “A pierdut toate mingile, nu poţi să joci fotbal cu el”

Viviana Moraru Publicat: 6 februarie 2025, 23:47

Comentarii
Ce jucător a distrus Gigi Becali, după ce FCSB a remizat cu Petrolul: A pierdut toate mingile, nu poţi să joci fotbal cu el

Gigi Becali este patronul de la FCSB / Profimedia

Gigi Becali a făcut praf un jucător de la FCSB, după remiza cu Petrolul, scor 0-0. Patronul campioanei l-a criticat pe Alexandru Băluţă, jucător care a fost schimbat la pauză.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În locul său, a fost trimis în teren Valentin Creţu. Becali a transmis ferm faptul că Băluţă a pierdut toate mingile, în meciul cu Petrolul.

Alexandru Băluţă, “distrus” de Gigi Becali, după ce FCSB a remizat cu Petrolul

De asemenea, Becali a transmis că “nu poate juca fotbal” cu Alexandru Băluţă şi nu a fost mulţumit nici de faptul că Daniel Bîrligea şi Baba Alhassan au ratat două ocazii mari.

În ciuda dezamăgirii de după remiza cu Petrolul, Gigi Becali s-a declarat convins că FCSB nu poate pierde titlul, în acest sezon.

“Băluţă a pierdut toate mingile… nu poţi să joci fotbal cu Băluţă. Nu-i problemă, rezolvăm noi, vine vara. Nu vreau să vorbesc mai multe, dar nu prea văd cum să-l pierdem (n.r. titlul). Nu mai vreau să zic, pentru că fac analiza altor echipe şi nu e frumos. Eu spun că nu avem cum să îl pierdem.

Reclamă
Reclamă

Bîrligea trebuia să dea gol, Baba a ratat, Dawa a ratat. Dacă stai numai în jumatea ta şi nu depăşeşti centrul terenului, nu poţi… Dar nu asta e problema. Nu se poate juca fotbal. I-am zis lui Mihai: ‘Bă, ce se întâmplă?’ Mi-a zis că nu se poate juca. Şi Şut, care nu greşeşte pase. Toată lumea a greşit, au dat pase la adversar”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro, după Petrolul – FCSB 0-0.

Gigi Becali, reacţie categorică după ce Rapid i l-a „suflat” pe Elvir Koljic

Gigi Becali a oferit prima reacţie, după ce l-a pierdut pe Elvir Koljic. Atacantul bosniac a semnat cu Rapid, după ce a fost foarte aproape să ajungă sub comanda lui Elias Charalambous la formaţia campioană.

Totodată, Becali a transmis că Rapid i-a făcut ofertă şi lui Andrei Gheorghiţă, jucător care în cele din urmă a fost prezentat oficial de FCSB. După interesul giuleştenilor, patronul campioanei s-a văzut nevoit să plătească în plus, pentru transferul tânărului mijlocaş, suma de 45.000 de euro.

Reclamă

Cum poţi să pierzi ceva ce nu vrei să ai? Am negociat, dar m-am răzgândit. Nu putem să spunem toate motivele. M-am răzgândit. E treaba Rapidului, au auzit că-l vreau eu.

Bine că nu l-au luat şi pe Gheorghiţă. Din cauza lor m-a costat încă 45.000 de euro în plus, au auzit şi au dat telefoane. Sunau pe Pancu şi voiau under. Ce rost are, trebuie să fiu atent, să fac totul în secret. Dacă vreau să râd de ei, să zic că vreau un jucător, să-l ia ei”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:05
Universitatea Craiova – CFR Cluj LIVE TEXT (20:30). Derby de play-off pentru semifinalele Cupei României
14:00
EXCLUSIVBănel Nicoliţă, surprins de evoluţia dezastruoasă a lui Denis Alibec la FCSB: “Acum străluceşte la Farul”
13:25
UPDATEKader Keita, adus în cătușe la audieri după ce a lovit o femeie pe trecere și a părăsit locul accidentului
13:20
Gică Hagi, viitorul selecționer al României? Răspunsul dat de Răzvan Burleanu cu 3 săptămâni înainte de baraj
12:49
VideoAnthony Edwards, prestație stelară în victoria Minnesotei Timberwolves. Starul american a înscris 41 de puncte
12:35
Ce a scris presa din Olanda, după ce Dennis Man a marcat un nou gol pentru PSV: “Nu a rămas fără ecou”
1 Condiţia pe care Adrian Ilie i-a pus-o lui Gigi Becali pentru a veni la FCSB: “Doar aşa îl ajut” 2 Gigi Becali a anunţat despărţirea de un jucător de la FCSB: “M-a costat 400.000, nu a jucat nimic, nimic” 3 Valeriu Iftime a anunţat ce antrenor vrea să aducă la Botoşani în locul lui Leo Grozavu: “Este pe listă” 4 Ce mesaj i-a putut da Gigi Becali lui Mirel Rădoi pentru a-l convinge să revină la FCSB: “Bă, nebunule” 5 Scandal uriaş la Rapid! Un jucător al giuleştenilor a lovit o femeie cu maşina! Riscă închisoarea 6 A scos FCSB din play-off şi acum regretă. Preşedintele clubului uriaş a dat cărţile pe faţă
Citește și