Ce se întâmplă cu Risto Radunovic! Contractul fundaşului cu FCSB expiră la finalul szeonului

Viviana Moraru Publicat: 24 februarie 2024, 13:16

Comentarii
Ce se întâmplă cu Risto Radunovic! Contractul fundaşului cu FCSB expiră la finalul szeonului

Risto Radunovic, în timpul unui meci la FCSB/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

“Ce se întâmplă cu Risto Radunovic” este întrebarea pe care fanii celor de la FCSB au început să şi-o pună. Fundaşul roş-albaştrilor ar putea pleca de la echipă liber de contract, la finalul sezonului. Însă, oficialii liderului din Liga 1 au început deja negocierile pentru prelungirea contractului muntenegreanului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Risto Radunovic este unul dintre jucătorii de bază de la FCSB. Acesta a fost titular indiscutabil în acest sezon, sezon în care roş-albaştrii se află pe primul loc, cu un avans de şapte puncte faţă de ocupanta locului secund, Rapid.

Ce se întâmplă cu Risto Radunovic la FCSB

Conform spotmedia.ro, FCSB nu vrea să-l piardă pe Risto Radunovic, în vară. Astfel, roş-albaştrii au început să negocieze prelungirea contractului cu fundaşul ajuns la 31 de ani.

Se aşteaptă un răspuns final din partea lui Risto Radunovic, cel care este titular indiscutabil în flancul stâng al defensivei roş-albaştrilor.

La finalul sezonului, Risto Radunovic şi oficialii de la FCSB au negociat de asemenea prelungirea contractului, după cum anunţa gsp.ro. La momentul respectiv, muntenegreanul a cerut o mărire de salariu, fapt care l-a nemulţumit total pe Gigi Becali, iar negocierile privind prelungirea contractului au intrat în impas.

Reclamă
Reclamă

Risto Radunovic are un salariu de aproximativ 150.000 de euro pe an. Fundaşul a fost transferat de la Astra în vara anului 2021, atunci când FCSB a plătit în schimbul său suma de 400.000 de euro.

Risto Radunovic a bifat 28 de meciuri la FCSB, în acest sezon. Fundaşul a reuşit să marcheze un gol şi să ofere o pasă decisive, în toate competiţiile.

Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB

Gigi Becali a dezvăluit de ce nu are nevoie de vârf la FCSB. Patronul roş-albaştrilor nu şi-a pierdut încrederea după remiza fără goluri de pe terenul celor de la U Cluj şi a dat vina pe virusul care i-a afectat pe mai mulţi jucători de la FCSB pentru prestaţia de luni seară.

Reclamă

Întrebat despre Darius Olaru în postura de vârf, Gigi Becali a declarat despre căpitan că nu a fost în apele lui din cauza unei răceli, nu din cauza postului pe care a fost folosit din primul minut la partidei de pe Cluj Arena.

„(n.r. Olaru ca vârf?) Nu a fost nici el în apele lui. Octavian Popescu şi el răcit, bine că au avut medicamente la ei.

Eu am spus că o să iau un vârf în vară. Nu iau acum pentru că nu mai e mult şi aruncăm artificiile. Eu nu cred că Rapid poate să o bată pe Craiova”, a declarat Gigi Becali, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristiano Ronaldo să marcheze la acest Campionat Mondial?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:00

Anglia – Ghana LIVE VIDEO (23:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Trupa lui Tuchel vrea calificarea. Echipele de start

21:57

VIDEOPortugalia – Uzbekistan 5-0! Spectacol total la Houston! Cristiano Ronaldo, dublă la Mondial

21:47

„Trăim într-o simulare”: statistica uluitoare cu Messi și Cristiano Ronaldo la acest Campionat Mondial

21:26

Lovitură pentru Cristi Chivu! Fotbalistul dorit de Inter este ademenit de gigantul din Premier League

20:41

VideoFanii români, alături de Cristiano Ronaldo în Piaţa World Cup

20:34

Galeria selectă în care a intrat Cristiano Ronaldo, după ce a marcat la 41 ani cu Uzbekistan

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 3 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 6 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani
Citește și