CFR Cluj – FCSB | Neluțu Varga, ședință în vestiar! Ce le-a transmis fotbaliștilor lui Dan Petrescu + Câți bani vor lua ardelenii dacă vor învinge marea rivală

Dragoș Vasile Publicat: 17 aprilie 2022, 16:23

Comentarii
CFR Cluj – FCSB | Neluțu Varga, ședință în vestiar! Ce le-a transmis fotbaliștilor lui Dan Petrescu + Câți bani vor lua ardelenii dacă vor învinge marea rivală

Neluțu Varga, în tribunele stadionului lui CFR Cluj / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Neluțu Varga a fost mai implicat ca niciodată în săptămâna derby-ului CFR Cluj – FCSB. Patronul ardelenilor a ținut o ședință în vestiar, în care jucătorii au fost anunțați că li s-a triplat prima la victorie. De asemenea, aceștia i-au făcut o promisiune finanțatorului echipei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB ar arunca în aer lupta la titlu dacă câștigă pe terenul CFR-ului. În cazul unui succes al clujenilor, echipa lui Dan Petrescu ar lua o opțiune serioasă la trofeu. Un egal ar pătra suspansul până în ultima etapă.

Ce a transmis Neluțu Varga înainte de CFR Cluj – FCSB

Neluțu Varga a ținut o ședință în vestiar, prin telefon, în care le-a cerut jucătorilor victoria cu orice preț. ”Vreau să dorm bine noaptea, după acest meci”, ar fi transmis acesta, potrivit prosport.ro.

Fotbaliștii au promis că vor da totul pe teren și vor învinge marea rivală. În cazul unui succes, aceștia vor primi o primă triplă, în valoare de 3.000 de euro, mai scrie sursa citată.

De asemenea, dacă vor cuceri din nou titlu, fotbaliștii lui CFR Cluj vor avea o primă cuprinsă între 30.000 și 40.000 de euro.

Reclamă
Reclamă

Dan Petrescu, fără menajamente la adresa lui Istvan Kovacs

Dan Petrescu a avut un discurs acid la adresa lui Istvan Kovacs, înainte de derby-ul CFR Cluj – FCSB. Antrenorul liderului din Liga 1 a spus că nu își amintește vreun meci în care arbitrul delegat la partida de mâine să-l fi ajutat.

„Presiune e pe ambele echipe. Când ești antrenor la CFR Cluj și FCSB, tot timpul ai presiune. Nu este decisiv meciul, asta este opinia mea. Sunt speculații normale în orice țară, la noi se scrie, în alte țări nu prea apare în ziare.

CFR nu a mai avut un arbitraj cu o greșeală pro de 7 luni, de când am venit eu. Au fost greșeli împotriva noastră, nu am făcut scandal, nu am făcut gălăgie, am avut și penalty-uri neacordate. Dacă Kovacs a ajutat CFR-ul într-un meci cu mine antrenor, eu plec de aici și mă las!”, a spus Dan Petrescu, la conferința de presă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:06

„Gigi Becali a mai luat o țeapă”. Noul jucător de la FCSB a fost făcut praf. Verdict fără milă

12:57

Paul Pogba, out de la Monaco

12:38

Ionuț Chirilă a refuzat parteneriatul cu FC Dinamo. Motivul pentru care nu-i acceptă pe jucătorii lui Nuno Campos

12:10

Șoc în tenis: Nick Kyrgios, suspendat după ce a fost depistat pozitiv la cocaină: „Nu caut scuze”

11:35

Răsturnare de situație: cu cine semnează, de fapt, Sebastian Mailat, după meciul cu FCSB. Anunțul lui Valeriu Iftime

11:23

Adrian Mutu nu a uitat ce s-a întâmplat la CFR Cluj. Acuzații grave: „Nu și-au apărat corect șansele”

1 Ce lovitură! Un atacant cu 11 goluri în 10 meciuri vine în Liga 1 2 Jamal Musiala a leșinat din nou! Clipe de coșmar în decurs de câteva zile pentru starul lui Bayern Munchen 3 Singurul jucător criticat de Gigi Becali după victoria dramatică a FCSB-ului: „Vrea să fie şmecher” 4 Foto„Am divorțat de cea mai frumoasă femeie de pe planetă!” Adevărul a ieșit la iveală abia acum! 5 E gata! Ioan Varga renunță la CFR Cluj și a anunțat numele noului președinte: „Mi-a ajuns și m-am săturat!” 6 Mourinho s-a decis: cei 4 jucători „de neatins” de la Real Madrid
Citește și