CFR Cluj mai vrea să dea o lovitură pe piaţa transferurilor! Negocierile, confirmate de clubul din străinătate

Valentin Pîrcălabu Publicat: 30 ianuarie 2023, 17:51

Comentarii
CFR Cluj mai vrea să dea o lovitură pe piaţa transferurilor! Negocierile, confirmate de clubul din străinătate

Profimedia

CFR Cluj mai vrea să dea o lovitură pe piaţa transferurilor. Campioana României vrea să transfere un mijlocaş ofensiv din Slovenia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj a început perfect anul, cu o victorie la scor de neprezentare în faţa celor de la Farul Constanţa. Iar ambiţiile ardelenilor sunt din ce în în mai mari. Se pare că, deşi au un lot numeros şi extrem de puternic, cei de la CFR Cluj mai vor să transfere un jucător.

CFR Cluj mai vrea să dea o lovitură pe piaţa transferurilor

Este vorba de Andrej Kotnik (25 de ani), un mijlocaş sloven ce joacă la FC Koper. Negocierile pentru mijlocaşul sloven au fost confirmate de directorul sportiv al celor de la FC Koper.

E adevărat, ne aflăm în negocieri cu românii. Rămâne să vedem cât de serioase sunt intențiile lor”, a spus Ivica Guberac, directorul sportiv al celor de la FC Koper, conform celor de la Nogo Mania.

Conform sursei citate, CFR Cluj este dispusă să ofere 400.000 de euro. În acest sezon, Andrej Kotnik a marcat 10 goluri în cele 22 de meciuri jucate. Kotnik a jucat în cariera sa şi la Crotone, dar şi la Maribor.

Reclamă
Reclamă
  • 250.000 de euro este cota de piaţă a lui Andrej Kotnik 

CFR Cluj i-a transferat în această iarnă pe Ermal Krasniqi, Bogdan Țiru, Andrei Peteleu şi Anton Maglica. Dintre cei 4, Ermal Krasniqi a avut parte de un debut de vis la CFR Cluj. Kosovarul a înscris și a oferit o pasă de gol în victoria categorică a CFR-ului în fața celor de la Farul, scor 3-0.

Oficialul campionilor a explicat că Dan Petrescu a insistat pentru această mutare, iar transferul s-a realizat pentru că ardelenii s-au mișcat repede.

„Dan Petrescu l-a dorit după ce l-a văzut în primul joc, de fapt dinainte de primul meci, Dan Petrescu studiind adversarul, pe cei de la Ballkani. L-am avut în vedere, am aflat că urmează să fie în ultimele șase luni de contract. Când am ajuns, am luat legătura cu clubul din Kosovo, i-am informat că urmează să negociem cu jucătorul, i-am scris impresarului și am semnat cu jucătorul. 

Reclamă

După ce am semnat, am aflat că s-au trezit și alte echipe, că și l-ar dori, din campionate puternice, doar că noi am fost mai rapizi. Jucătorul și-a dorit, după ce a jucat meciul retur la Cluj, văzând orașul, stadionul, atmosfera, și-a dorit să vină la noi, asta spune foarte multe. 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:03

Veste proastă pentru Zeljko Kopic înaintea derby-ului cu Craiova! Dinamo a pierdut un jucător important

20:35

“Dacă spui de Phenian sau altceva îi jignim pe-ăia!” Adrian Porumboiu, atac devastator la Răzvan Burleanu

20:28

VideoJurnal Antena Sport | Colorata mâine-i gata

20:26

VideoJurnal Antena Sport | A aterizat pe podium

20:22

VideoJurnal Antena Sport | Burleanu are „Drăgan” de scaun

20:20

VideoJurnal Antena Sport | Finalul contează

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 3 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 4 FotoValeriu Argăseală, apariție publică rară la alegerile FRF. Cum arată acum președintele FCSB-ului, grav bolnav 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului
Citește și