Închide meniul

“Chiar mă aşteptam să joc mai mult” Denis Alibec, mesaj ferm după ce nu a jucat niciun minut la naţională: “E decizia lui Mister”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 19 octombrie 2024, 16:16

Chiar mă aşteptam să joc mai mult Denis Alibec, mesaj ferm după ce nu a jucat niciun minut la naţională: E decizia lui Mister

Captură AntenaSport

Denis Alibec a avut un mesaj ferm după ce nu a jucat niciun minut la naţională în dubla cu Cipru şi Lituania. Atacantul Farului a admis că se aştepta să joace mai mult în cele două meciuri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Denis Alibec a rămas dezamăgit că nu a prins niciun minut la naţională, dar a precizat că respectă decizia luată de Mircea Lucescu.

Denis Alibec, mesaj ferm după ce nu a jucat niciun minut la naţională

Denis Alibec poate juca în România – Kosovo, care va fi pe 15 octombrie, de la 21:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

“Îmi pare rău că nu am avut minute la naţională. Chiar mă aşteptam să joc mai mult, dar este decizia lui Mister şi nu pot să comentez. Eu mereu am avut presiune când am jucat, mereu lumea se aştepta de la mine să decid meciul”, a spus Denis Alibec în conferinţa de presă.

Alibec a vorbit şi despre meciul cu Rapid din Giuleşti şi a spus că victoria este crucială. “Va fi un meci foarte greu, şi noi şi ei au nevoie de puncte. Cred că este crucială victoria aceasta. Trebuie să ne impunem jocul şi să controlăm meciul. Important e să câştigăm, nu contează cine marchează. Trebuie să ridicăm nivelul faţă de meciurile cu Buzău şi Dinamo. Nu se joacă ultima carte, dar este un meci important”, a mai spus Alibec.

Reclamă
Reclamă

Interes uriaş pentru România – Kosovo (Antena 1 şi AntenaPLAY, 15 noiembrie)! Câte bilete s-au vândut în 2 ore

Este un interes uriaş pentru meciul România – Kosovo, partidă care va avea loc pe 15 noimebrie şi va fi transmisă în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, de la ora 21:45.

După două meciuri disputate în deplasare, fanii naţionalei sunt nerăbdători să vadă jucătorii lui Mircea Lucescu. În cursul zilei de vineri, FRF a pus la vânzare biletele pentru ultimele două meciuri din această campanie de Nations League.

Lideri după primele patru etape, cu patru victorii, tricolorii prezintă un interes uriaş pentru fani. La numai două ore de la punerea în vânzare a biletelor, Federaţia Română de Fotbal a anunţat că s-au vândut deja 15.000 de tichete.

Reclamă

România va juca pe 15 noiembrie cu Kosovo şi mai are nevoie de un singur punct pentru a-şi asigura matematic primul loc al grupei. În tur, jucătorii lui Mircea Lucescu s-au impus fără drept de apel, cu 3-0, în meciul care a fost transmis pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se califică România la World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:02

Fază controversată în prima repriză a meciului România – Cipru! Portarul cipriot putea fi eliminat!

23:01

Dennis Politic rupe tăcerea! Mesaj pentru fanii lui Dinamo după ce a semnat cu FCSB: “Nu uit ce a fost”

22:46

Fază de generic pe finalul primei reprize! Dennis Man a dublat avantajul tricolorilor cu Cipru

22:37

Ciprioții, ratare uluitoare în meciul cu România! Florin Tănase a deschis scorul la următoarea fază

22:27

LIVE TEXTRomânia – Cipru 2-0. Florin Tănase a deschis scorul! Man, gol şi assist

22:14

Andrei Nicolescu, detalii despre posibilul transfer al lui Florin Niță la Dinamo

1 Dinamo a transferat un nou atacant! A marcat 14 goluri în ultimul sezon 2 Portugalia a câştigat Liga Naţiunilor la loviturile de departajare! Ronaldo, în lacrimi după un nou trofeu! 3 EXCLUSIVLovitura pe care Dan Şucu i-o dă lui Gigi Becali. Bogdan Planic, la un pas de Rapid. Negocieri intense 4 Cum l-au numit spaniolii pe Lamine Yamal, după eșecul cu Portugalia din finala Ligii Națiunilor 5 Mircea Lucescu, anunț despre demisia de la echipa națională: „În niciun caz”. Trei accidentați înaintea partidei cu Cipru 6 UPDATEDennis Politic a semnat cu FCSB!
Citește și