Închide meniul

Cine e jucătorul de la FCSB pe care Gigi Becali l-a comparat cu Lamine Yamal: “Am o nebunie! Poate e şi al nostru bun!”

Publicat: 15 ianuarie 2025, 22:23

Comentarii
Cine e jucătorul de la FCSB pe care Gigi Becali l-a comparat cu Lamine Yamal: Am o nebunie! Poate e şi al nostru bun!

Gigi Becali l-a comparat pe Mihai Toma cu Lamine Yamal | Profimedia

Gigi Becali a comparat un jucător de la FCSB cu starul Barcelonei, Lamine Yamal. Patronul de la FCSB a anunţat că vrea să îl titularizeze în partida de vis cu Manchester United.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali crede că puştiul de 17 ani de la FCSB, Mihai Toma, poate fi la fel de bun ca Lamine Yamal. Becali a anunţat că vrea să îi convingă pe Charalambous şi pe Pintilii să joace titular cu el în partida cu Manchester United.

Gigi Becali l-a comparat pe Mihai Toma cu Lamine Yamal

“Chiar mă gândesc că-l vreau pe Toma… nu știu cum o să fac să joc titular cu el la Manchester. Aici nu e vorba de ce spun Pintilii și Charalambous. E vorba de bani. Ca să-l vedem noi, ce poate el. De ce e Yamal e bun și dă goluri? Poate e și al nostru. Să-i dăm drumul și-n meciuri tari. Mă interesează rezultatul cu Manchester, dar Toma… Am o nebunie, cred în Toma că-l poate să-l înlocuiască pe Olaru.

Dacă voi hotărî, voi vorbi cu ei (n.r. – Pintilii și Charalambous). Mă sfătuiesc cu ei, nu sunt 100% sigur de nebunie”, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Gigi Becali este în extaz după ce a descoperit o nouă „perlă” la FCSB. Mihai Toma a jucat titular în flancul drept şi l-a „cucerit” pe latifundiarul din Pipera. Mijlocaşul ofensiv de 17 ani a fost lăudat de Becali şi a fost anunţat că va fi titular meci de meci în tricoul roş-albastru.

Reclamă
Reclamă

În fața lui Toma, nu mai poate juca nimeni. Este fix jucătorul care îmi place, nu pierde absolut deloc mingea. Le-am transmis să aibă mai mult tupeu în a doua repriză. La 17 ani, să joci atât de bine, să nu pierzi deloc minge, să ai o asemenea viziune, nu mi-a fost dat să văd așa ceva.

Nu poate juca nimeni în fața lui. Chiar și fără regulă, Toma este titular, în fața oricui, și a lui Ștefănescu, Tănase sau Miculescu. Cu el începe echipa. Pe cuvântul meu de onoare. Nu am avut așa un jucător”, spunea Gigi Becali.

Mihai Toma a jucat în cinci meciuri din această ediţie de campionat pentru FCSB.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:25
Cristi Chivu, cu picioarele pe pământ după ce Inter a încheiat anul pe primul loc: „Nu e suficient”
23:37 28 dec.
Performanță uriașă pentru Cristi Chivu: lider la final de an cu Inter. Bilanțul antrenorului român
23:35 28 dec.
Atalanta – Inter 0-1. Cristi Chivu a încheiat anul pe primul loc. Lautaro, „eroul” nerazzurrilor la Bergamo
22:45 28 dec.
Prima reacție a lui Radu Drăgușin, după ce a revenit pe teren la Tottenham: „Am văzut lumina de la capătul drumului”
22:27 28 dec.
Primul transfer al iernii la Rapid. Victor Angelescu a confirmat: „Suntem aproape înțeleși”
22:00 28 dec.
VIDEOBraga – Benfica 2-2. Echipa lui Jose Mourinho, pas greșit în lupta la titlu, după un meci spectaculos
1 EXCLUSIVAdrian Ilie a dezvăluit că Gigi Becali e all in pentru transferul de titlu la FCSB! Ar fi mutarea iernii în România 2 Ofertă de 1,3 milioane pentru Florin Tănase. Anunțul lui Gigi Becali: „Trebuie să își termine contractul” 3 Unde vrea să se transfere Malcom Edjouma, după despărțirea de FCSB. Mutarea pentru care insistă mijlocașul 4 Nicolae Stanciu pleacă de la Genoa. Anunțul italienilor despre căpitanul naționalei 5 Jucătorul din Liga 1 propus la FCSB așteaptă oferta de la Gigi Becali: „Pot face față” 6 EXCLUSIVAdrian Ilie a numit favoritele în lupta la titlu din Liga 1! Ce spune despre FCSB și cine are nevoie de întăriri
Citește și