Închide meniul

Cine este căpitan la FCSB, în meciul cu UTA! Suspendarea lui Darius Olaru a dus la o decizie surprinzătoare

Alex Ioniță Publicat: 1 septembrie 2024, 20:37

Reclamă
Cine este căpitan la FCSB, în meciul cu UTA! Suspendarea lui Darius Olaru a dus la o decizie surprinzătoare

Profimedia

Iată cine este căpitan la FCSB, în meciul cu UTA! Gigi Becali a luat o decizie surprinzătoare, având în vedere faptul că Darius Olaru este suspendat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Partida dintre FCSB și UTA va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro, de la ora 21:30. Duelul contează pentru etapa cu numărul 8 a sezonului de Liga 1.

Cine este căpitan la FCSB, în meciul cu UTA!

Gigi Becali a decis ca liderul din teren al roș-albaștrilor, la partida cu UTA, să fie Mihai Lixandru. Chiar dacă a fost făcut praf, în trecut, de patron, mijlocașul a primit banderola care este, în mod obișnuit, pe brațul lui Darius Olaru.

Iată cum arată echipa de start a FCSB-ului, pentru partida cu UTA Arad:

FCSB (4-2-3-1): Târnovanu – V. Crețu, Ngezana, Dawa, Panțîru – Lixandru (cpt.), Alhassan – Ștefănescu, Băluță, Oct. Popescu – D. Popa
Rezerve: A. Vlad – Haruț, Miculescu, Kiki, Edjouma, Chiricheș, Pandele, Baeten, Pantea, Musi, Radunovic, Luis Phelipe
Antrenor: Elias Charalambous

Reclamă
Reclamă

Darius Olaru este suspendat din cauza unui cartonaș roșu încasat în partida cu Poli Iași, din etapa cu numărul 6 a sezonului de Liga 1. La momentul respectiv, mijlocașul campioanei l-a faultat dur pe Mihai Bordeianu, în minutul 36.

Elias Charalambous, mesaj ferm despre transferurile la FCSB: „Nu eu decid”!

Elias Charalambous a avut un mesaj ferm despre transferurile la FCSB. Antrenorul cipriot a fost întrebat la conferinţa de presă de dinainte de meciul cu UTA despre Alex Cicâldău şi Mihai Popescu.

Charalambous a transmis clar că nu el decide cine vine la FCSB. Antrenorul cipriot a precizat că Gigi Becali şi Mihai Stoica decid transferurile la campioana României.

Reclamă

Charalambous l-a numit „boss” (n.r.: şeful) pe Gigi Becali. Cipriotul a subliniat că Becali e cel care ia deciziile în privinţa venirilor şi plecărilor de la FCSB.

„(n.r. Alex Cicâldău e o opţiune pentru tine, pentru echipă? Pintilii a spus că îl place) Îl place, şi mie îmi plac mulţi jucători. Dar ştiţi, nu eu decid. Nu decid ce jucător vine aici. O ştiţi foarte bine. Dacă un jucător vine, acest lucru este decis de boss (n.r: Gigi Becali) şi de MM. Ei sunt persoanele care decid în privinţa transferurilor. Îmi spun părerea, dar nu eu sunt cel care decide cine vine aici.

(n.r.: Patronul a spus că îl place mult pe Mihai Popescu) Patronul a spus. Dacă Mihai va veni, e binevenit! Dar, repet, e decizia patronului cine vine aici”, a spus Elias Charalambous la conferinţa de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:49

Carlos Alcaraz a câştigat turneul de la Monte Carlo. Al şaselea trofeu ATP Masters 1000

16:46

„Moment de magie” Reacţia scoţienilor după eurogolul cu care Ianis Hagi i-a adus un punct lui Rangers!

16:42

Cum a reacționat Ianis Hagi după ce a marcat un gol superb în prelungirile meciului Aberdeen – Rangers 2-2

16:36

Ianis Hagi a făcut anunţul despre viitorul lui la Rangers. Ce a spus după golul marcat cu Aberdeen

15:50

LIVE SCOREFiorentina – Parma se joacă ACUM! Ianis Hagi, „eroul” lui Rangers în meciul cu Aberdeen

15:38

Tricolorul dorit de Gigi Becali şi-a decis viitorul! Unde vrea să joace Denis Drăguş din toamnă

1 „M-a deranjat!” Dorinel Munteanu a văzut gestul făcut de jucătorii lui Sepsi după 1-4 cu Farul și a reacționat 2 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul român 3 VIDEOOscar Piastri, pole-position în MP al Bahrainului. Tur perfect pentru pilotul McLaren. Verstappen, pe şapte 4 U Cluj – Dinamo 2-4! „Câinii”, la prima victorie din play-off după un meci „nebun”. Cum arată clasamentul 5 Ianis Stoica și Adrian Mititelu, schimb de mesaje pe rețelele de socializare: „Poate voi fi jucătorul dumneavoastră!” 6 „Mie mi-ar fi rușine!” Ioan Ovidiu Sabău și-a făcut praf jucătorii după U Cluj – Dinamo 2-4!
Citește și