Închide meniul

Cine va arbitra derby-ul FCSB – CFR Cluj, care are o importanţă uriaşă în lupta pentru titlu!

Publicat: 15 aprilie 2025, 13:23

Cine va arbitra derby-ul FCSB – CFR Cluj, care are o importanţă uriaşă în lupta pentru titlu!

Louis Munteanu se duelează cu Tavi Popescu într-un derby dintre CFR Cluj şi FCSB / Profimedia Images

Derby-ul FCSB – CFR Cluj se dispută duminică, în ziua Paştelui, de la ora 20:00, pe Arena Naţională. Meciul va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Potrivit gsp.ro, şeful CCA, Kyros Vassaras, a decis să îl delege la acest meci pe Istvan Kovacs, arbitrul român cel mai bine cotat în Europa.

Gigi Becali l-a lăudat, recent, pe Istvan Kovacs, pe care în trecut îl criticase dur. Becali a spus că Istvan Kovacs a arbitrat impecabil în ultima perioadă. Patronul FCSB-ului a avut însă un discurs dur la adresa lui Horaţiu Feşnic, care a condus de la centru partida FCSB – Universitatea Craiova.

Veste bună pentru Gigi Becali! Istvan Kovacs, delegat la FCSB – CFR Cluj

“A înclinat terenul”, a spus Becali despre Feşnic, preluând o declaraţie a portarului FCSB-ului, Ştefan Târnovanu.

Becali l-a catalogat drept “inteligent” pe Feşnic şi a spus că, datorită acestui lucru, arbitrul nu are voie să greşească.

Reclamă
Reclamă

Becali şi Horaţiu Feşnic au o istorie împreună. În urmă cu doi ani, după un derby câştigat de Rapid, cu 1-0, contra FCSB-ului, Gigi Becali anunţa că se retrage din fotbal din cauza lui Feşnic.

Becali anunţa atunci că vinde acţiunile şi luase decizia de a-i ceda funcţia de preşedinte al Consiliului de Administraţie de la FCSB lui Mihai Stoica. Stoica ocupă şi în prezent această funcţie. Între timp, Becali a renunţat la ideea de a mai vinde echipa. După parcursul european din acest sezon, atunci când FCSB a părăsit Europa League abia în optimile de finală, fiind eliminată de Olympique Lyon, Becali a avut încasări de circa 20 de milioane de euro.

Să nu dorm la 2-3 noaptea și să fac tensiunea 16 din cauza lui Feșnic? Ce a făcut omul ăsta a pus capac! Ar trebui să îl cheme Întuneric, nu Feșnic! Din cauza lui ies, așa ceva nu se poate!”, spunea Becali despre Horaţiu Feşnic în urmă cu doi ani, într-o conferinţă de presă ţinută la palat.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:57

VideoJurnal Antena Sport | Nico Hulkenberg, declaraţii despre Simona Halep, la Marele Premiu al Spaniei

21:46

Sorin Cârţu, anunţ despre viitorul lui Alexandru Mitriţă la Universitatea Craiova: “Mirel trebuie să aibă planul B”

21:19

VideoJurnal Antena Sport | Rapidiştii au alergat la maratonul binelui

21:15

VideoJurnal AntenaSport | Oltenii lui Papură au câştigat Supercupa U17, după ce au învins-o pe FCSB în finală

21:13

VideoJurnal Antena Sport | Denis Alibec a fost prezentat la FCSB

21:05

“Am învăţat că pot” Jaqueline Cristian, prima reacţie după înfrângerea cu Iga Swiatek: “Va veni momentul meu”

1 VIDEOPiloţii McLaren, cei mai rapizi în primele antrenamente din Marele Premiu al Spaniei. Cursa e duminică, pe Antena 1 (16:00) 2 Condiţia pusă de Denis Alibec pentru a semna cu FCSB! Ce i-a cerut lui Gigi Becali 3 “Negociaţi cu Rapid?” Răspunsul direct dat de Mircea Rednic 4 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 5 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 6 Denis Alibec, “bomba” pregătită de Gigi Becali la FCSB: “Îl vom prezenta la palat”
Citește și