Închide meniul

Ciprian Marica, ironie incredibilă la adresa lui Vali Creţu. Cum s-a amuzat fostul internaţional de fundaşul lui FCSB

Iulian Focșăneanu Publicat: 18 ianuarie 2023, 16:43

Ciprian Marica, ironie incredibilă la adresa lui Vali Creţu. Cum s-a amuzat fostul internaţional de fundaşul lui FCSB

Valentin Creţu, în timpul unui meci pentru FCSB / Profimedia

Ciprian Marica a lansat o ironie incredibilă la adresa lui Vali Creţu. Fostul internaţional român s-a amuzat pe seama fundaşului dreapta de la FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Creţu a fost criticat în mai multe rânduri pentru centrările sub aşteptări din meciurile vicecampioanei României. Chiar şi Gigi Becali l-a luat la ţintă.

Ciprian Marica, ironie incredibilă la adresa lui Vali Creţu

Nici Marica nu l-a iertat pe veteranul de 34 de ani al roş-albaştrilor. A făcut-o în momentul în care a vorbit despre fostul portar al Universităţii Craiova, Mirko Pigliacelli. Goalkeeperul a ajuns între timp la Palermo.

Pigliacelli a făcut o treabă bună și cât a fost la noi. Era un portar sigur, bun, cu joc de picior bun. Ai putea spune că centrează mai bine decât Crețu, acum făcând o glumă. Avea un joc de picior și e un atu fantastic, mai ales pentru echipele care am văzut cât de mult angrenează portarul în jocul colectiv. Atunci ai nevoie de un astfel de portar”, a declarat Ciprian Marica, potrivit sport.ro.

Vali Creţu a fost în colimatorul lui Gigi Becali după mai multe meciuri. A răbufnit la finalul unei victorii cu FC Argeş şi a cerut să nu mai fie analizate numai centrările pe care le trimite.

Reclamă
Reclamă

Eu demonstrez pe teren. De când am venit aici, după două luni, eram dat afară! Am demonstrat că sunt un jucător puternic. Asta contează. An de an am ieșit cel mai bun fundaș dreapta pe datele InStat. Îmi fac treaba defensiv foarte bine, eu știu ce fac!

Am ajuns la o experiență, sunt un jucător echilibrat, îmi fac singur autocritica. Mă pregătesc foarte bine. Se vorbește mereu numai de centrări, parcă sunt Beckham să le pun mereu pe cap!”, a declarat Vali Crețu după FCSB – FC Argeș 3-2.

Mihai Stoica, convins că Vali Creţu ar fi putut prinde un transfer în Premier League

Mihai Stoica l-a lăudat pe Vali Creţu. Managerul general al roş-albaştrilor e sigur că jucătorul de 33 de ani ar fi putut ajunge chiar şi în Premier League.

Reclamă

„Dacă Crețu centra și bine, la felul în care aleargă, și se dedică pentru echipă, acum era în Premier League, nici măcar în Germania”, a declarat Mihai Stoica pentru orangesport.ro.

FCSB – Rakow 1-4

Roș-albaștrii au suferit o înfrângere umilitoare în ultimul amical din stagiul de pregătire din Antalya. Echipa lui Mihai Pintilii s-a făcut de râs cu polonezii.

A fost 3-0 pentru Rakow la pauză, după ce FCSB a încasat trei lovituri în primele 26 de minute. Omrani a redus din diferență în minutul 60, dar polonezii au mai înscris o dată pe final.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:06

Ce ofertă a făcut Gigi Becali pentru transferul lui Denis Drăguş: “Eu am dat o bombă ca să explodeze altă bombă”

14:43

Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi urmează să o preia pe Rapid. Îl va înlocui pe Marius Şumudică în Giuleşti

14:28

EXCLUSIVDenis Alibec a spus cum l-a convins Gică Hagi să semneze cu FCSB. Ce înţelegere a făcut cu Gigi Becali: “Am căzut de acord”

13:56

Dinamo poate rămâne fără un jucător de bază. Titularul lui Zeljko Kopic, aproape de plecare

13:41

Şase medalii cucerite de România la Campionatele Europene de canotaj. Rezultate remarcabile pentru sportivii români

13:15

LIVE VIDEOA treia sesiune de antrenamente din Marele Premiu al Spaniei e ACUM, în AntenaPLAY. Calificările, şi pe Antena 3 CNN (17:00)

1 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 2 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 3 UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii 4 Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni 5 Dennis Politic, mesaj pentru Gigi Becali! Verdictul jucătorului în privinţa transferului la FCSB 6 Primul club din Liga 1 care l-a refuzat pe Jordan Gele, după anunţul plecării de la FCSB: “Nu ne interesează”
Citește și