Închide meniul

Claudiu Petrila, după ce a marcat împotriva lui CFR Cluj: „Nu vreau să demonstrez nimic. Dau totul, indiferent de adversar”

Alex Masgras Publicat: 26 septembrie 2023, 0:07

Claudiu Petrila, după ce a marcat împotriva lui CFR Cluj: „Nu vreau să demonstrez nimic. Dau totul, indiferent de adversar

Claudiu Petrila, după ce a marcat împotriva lui CFR Cluj

Claudiu Petrila în Rapid - CFR Cluj / Hepta

Claudiu Petrila, după ce a marcat împotriva lui CFR Cluj. Tânărul de 22 de ani a înscris în victoria lui Rapid de pe teren propriu cu formaţia din Gruia, stabilind şi scorul final al partidei, 3-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Petrila a plecat de la CFR Cluj în această vară, fiind împrumutat la Rapid, care are îl va cumpăra definitiv pe acesta la finalul sezonului.

Claudiu Petrila, după ce a marcat împotriva lui CFR Cluj

Claudiu Petrila nu s-a bucurat excesiv după golul înscris împotriva fostei sale echipe şi a declarat la finalul meciului că a dat de fiecare dată totul pe teren, indiferent de adversar. De asemenea, Petrila a subliniat faptul că la Rapid i se acordă foarte multă încredere:

Reclamă

„Ne bucurăm că am câștigat. E un sentiment frumos. Dăm totul pe teren. Ne-am motivat bine împreună cu Mister. Ne-a spus ce am greșit și am corectat. Cred că știau și ei că dacă vii în Giulești trebuie să lupți. Noi am luptat. E o victorie foarte importantă. Sunt trei puncte care ne duc pe podium.

Nu vreau să demonstrez nimic. Am dat totul și așa o să fac, indiferent de adversar. Mă simt foarte bine. Mi se acordă foarte multă încredere. Nu a fost o bucurie mare, ci una ca după oricare altă victorie. Săpunaru știe cum să ne motiveze înainte de fiecare meci”, a declarat Claudiu Petrila, la digisport.ro.

Reclamă

Rapid – CFR Cluj 3-1

Rapid a câştigat cu 3-1 partida de pe teren propriu cu CFR Cluj. Giuleştenii au deschis scorul încă din minutul 5, atunci când Rrahmani a înscris, după ce Sava apărase în primă fază lovitura de la 11 metri. Avantajul rapidiştilor a durat doar până în minutul 10, atunci când Deac a restabilit egalitatea.

În minutul 34, CFR Cluj putea prelua conducerea, dar golul lui Juricic a fost anulat de VAR pentru o poziţie de offside, după o fază controversată.

După pauză, Rapid a revenit în avantaj din minutul 51, atunci când Albion Rrahmani a reuşit „dubla”. În minutul 71, Claudiu Petrila a majorat diferenţa.

Reclamă

După această victorie, Rapid a ajuns pe locul 3, cu 1 puncte, la egalitate cu Universitatea Craiova şi la un singur punct în spatele celor de la CFR Cluj, care au un meci mai puţin disputat.

Pentru Rapid urmează meciul din deplasare cu FC Botoşani din Cupa României, după care va merge pe terenul celor de la FC Hermannstadt, în campionat. De partea cealaltă, CFR Cluj se pregăteşte pentru meciul cu Alexandria din Cupa României, după care va primi vizita celor de la FC U Craiova 1948.

Reclamă
Citește și:
Pe același subiect
Cristi Săpunaru, dezvăluiri despre „pactul” pe care l-a făcut cu Mihai Stoica
Liga 1 • 15:30
Cristi Săpunaru, dezvăluiri despre pactul pe care l-a făcut cu Mihai Stoica: „Stăm să facem show!”
Dan Şucu anunţă transferuri de urgenţă la Rapid, după înfrângerea cu U Cluj
Liga 1 • 28 nov., 13:02
Dan Şucu anunţă transferuri de urgenţă la Rapid, după înfrângerea cu U Cluj: „Negociem cu 6-7 jucători! Trebuie să ne întărim!”
Gigi Becali a anunţat marele avantaj pe care FCSB îl are în faţa Rapidului
Liga 1 • 28 nov., 12:26
Gigi Becali a anunţat marele avantaj pe care FCSB îl are în faţa Rapidului, în lupta pentru titlu
Cristiano Bergodi a cedat şi și-a criticat jucătorii după Rapid - U Cluj 2-3
Liga 1 • 27 nov., 23:16
Cristiano Bergodi a cedat şi și-a criticat jucătorii după Rapid – U Cluj 2-3: „O lipsă de maturitate!”. Reacţie fără precedent
Horaţiu Moldovan, uluit după Rapid - U Cluj 2-3
Liga 1 • 27 nov., 23:11
Horaţiu Moldovan, uluit după Rapid – U Cluj 2-3: „Inadmisibil. E ceva şocant!”. Ce a spus despre viitorul său
Ultimele știri
20:50 Finlanda – România 6-0! Umilinţă pentru „tricolorele” lui Cristi Dulca în Liga Naţiunilor 20:32 Nota primită de Ciprian Tătăruşanu, după ce a încasat 6 goluri în Arabia Saudită! 20:32 VIDEOSabrina Voinea vrea să îşi depăşească mama şi să ia aurul olimpic pentru România: „Îmi iubesc ţara, sunt mândră când aud imnul” 19:52 Tragerea la sorţi a grupelor EURO 2024 LIVE TEXT (sâmbătă, 19:00). Cum arată urnele şi „grupa morţii” pentru România 19:48 Andrea Compagno, discurs manifest despre Gigi Becali: „Eu nu vreau să fur bani de la el şi să stau aici în vacanţă” 19:44 Edi Iordănescu, mesaj pentru români, de Ziua Naţională: „România a revenit acolo unde îi este locul” 19:05 Edi Iordănescu a făcut o solicitare la FRF, înainte de EURO 2024! Meciurile din play-off, afectate 18:48 NEWS ALERTOFICIAL! Sepsi şi-a prezentat noul antrenor. Detaliile contractului 18:41 Ovidiu Burcă l-a dezamăgit pe Vlad Iacob: „Nu mă miră că a uitat cine l-a adus la Dinamo” 18:27 Cristiano Bergodi nu a trecut peste înfrângerea cu U Cluj: „Erau şi băieţii distruşi! A fost un şoc!” Vezi toate știrile
Trei zodii care nu au niciun filtru. Nativii care se exprimă așa cum simt, indiferent de situație

Trei zodii care nu au niciun filtru. Nativii care se exprimă așa cum simt, indiferent de situație

Horoscopul dragostei pentru luna decembrie 2023. Balanțele își găsesc sufletul pereche

Horoscopul dragostei pentru luna decembrie 2023. Balanțele își găsesc sufletul pereche

Campionatele europene de înot în bazin scurt 2023
EMISIUNI
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Eduard Novak, la AS.ro LIVE