Conducerea Rapidului a confirmat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu în Giuleşti! Acţionarul minoritar al giuleştenilor, Victor Angelescu, a precizat că totul depinde de Mircea Lucescu.
În vârstă de 78 de ani, Mircea Lucescu este în prezent fără angajament după ce a demisionat de la Dinamo Kiev. Presa străină a susţinut că „Il Luce” ar avea un acord să o preia din vară pe Beşiktaş.
Conducerea Rapidului a confirmat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „Ne dorim”
„Cred că cel mai bine îl întrebaţi pe dânsul ce îşi doreşte. Noi ne-am dori. Vreau să cred că domnul Lucescu îşi doreşte să ajungă în afară. Noi ne-am dori, dar nu cred că depinde de noi sau de Dinamo”, a declarat Victor Angelescu la digisport.ro.
Anterior, fostul patron al Rapidului, Nicolae Cristescu, a declarat că Dan Şucu insistă pentru venirea lui Mircea Lucescu din vară la echipa „alb-vişinie”.
”(n.r. Cine ar putea să vină antrenor?) Lucescu, Mircea Lucescu, că la Răzvan nu putem să ajungem. E liber de contract și sperăm să nu semneze cu Beșiktaș. Poate ia pe lângă el pe cineva, poate pe Șumudică.
Păi, de ce să nu visăm, e un vis care poate deveni realitate și o realitate foarte frumoasă. Nu mai vorbim de notorietatea lui, de valoarea lui, e un profesionist desăvârșit. Tatonări au fost, domnul Șucu normal că și-l dorește și normal că insistă.
Eu spun că mi-aș dori, Șumudică ar fi și el o variantă, dar decizia o ia domnul Șucu. A investit foarte mulți bani, dar e păcat. Jucătorii nu-și dau sufletul pe teren. Când îmbraci tricoul Rapidului trebuie să-ți dea lacrimile”, declara Nicolae Cristescu pentru sursa citată.
„Să fii cu soția lângă tine și să fii amăgit” Marius Şumudică îl compătimeşte pe Dan Şucu, după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
Marius Şumudică îl compătimeşte pe Dan Şucu, după Rapid – Universitatea Craiova. Giuleştenii au pierdut meciul de pe teren propriu în prelungiri, scor 1-2, şi au rămas singura echipă fără victorie din play-off.