Conducerea Rapidului s-a resemnat după derby-ul cu FCSB. Viorel Moldovan e de părere că echipa nu poate spera să câştige titlul în acest sezon.
Viorel Moldovan crede că Rapid nu are forţa de a se bate pentru primul loc în acest sezon şi i-a lăudat pe rivalii de la FCSB.
Conducerea Rapidului s-a resemnat după derby-ul cu FCSB
„FCSB nu este întâmplător pe primul loc. Este un club experimentat, obișnuit cu meciurile din cupele europene. Au avut o anumită șmecherie fotbalistică, au fragmentat jocul. Uneori, astfel de tactici sunt importante și trebuie să știi să le folosești.
Mi s-a părut un arbitraj ok, nu cred că au fost probleme. N-aș vrea să comentez prea mult, consider că a fost unul foarte bun. Am spus și repet: din punctul meu de vedere, nu cred că putem emite pretenții la titlu.
Venim de unde venim, a fost un sezon complicat pentru noi, cu foarte multe transferuri. Echipa s-a stabilizat pe parcurs și este bine că am intrat în play-off. Acesta era obiectivul nostru. Urmează un alt campionat, vom vedea ce se va întâmpla. Poate reușim să câștigăm Cupa României, ne dorim acest lucru”, a spus Viorel Moldovan la primasport.ro.
Rapid – FCSB 0-0
Rapid şi FCSB au remizat pe Arena Naţională, scor 0-0, în derby-ul etapei cu numărul 29 din Liga 1. Formaţia roş-albastră a revenit pe primul loc al clasamentului după ce a obţinut acest punct şi are şansa de a-şi consolida această poziţie în ultima etapă.
Pe Arena Naţională, prima ocazie importantă a fost a celor de la FCSB. Dawa a trimis o excelentă pasă lungă lui Miculescu, iar acesta intrat în careu şi a şutat, dar Aioani a apărat. În minutul 35 Cisotti a scăpat pe contraatac, însă a trimis pe lângă poartă. După numai un minut Dawa a primit al doilea cartonaş galben în numai patru minute şi a fost eliminat.
În partea secundă, minutul 59, arbitrul Radu Petrescu a fluierat un penalti pentru FCSB, dar arbitrul de tuşă Radu Ghinguleac a ridicat fanionul pentru o poziţie de ofsaid şi decizia centralului a fost anulată.
Rapid a trimis mingea în poartă, în minutul 70, dar golul a fost anulat de VAR pentru o poziţie de ofsaid. Până la final nu s-a mai marcat şi FCSB a trecut pe primul loc, cu 53 de puncte.
- “A fost virusat, bruiat”. Cristi Balaj, noi dezvăluiri din culise despre transferul ratat de Louis Munteanu
- Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB
- Ce a spus Dorinel Munteanu când a fost întrebat despre eventualul transfer al lui Kevin Ciobotaru la FCSB
- Prima reacţie a lui Dorinel Munteanu după revenirea spectaculoasă în Liga 1: “Cea mai importantă provocare a mea”
- Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea”


































