Cornel Dinu ştie ce transfer trebuie să facă Gigi Becali la FCSB. Fostul mare jucător şi antrenor de la Dinamo este de părere că formaţia roş-albastră are nevoie de un jucător precum Panagiotis Tachtsidis.
Fotbalistul grec al celor de la CFR Cluj a fost dorit de Gigi Becali vara aceasta. Mai mult, grecul ar fi discutat şi cu Elias Charalambous un posibil transfer la campioana României, dar a ales în cele din urmă să îşi prelungească contractul cu formaţia din Gruia.
Cornel Dinu ştie ce transfer trebuie să facă Gigi Becali la FCSB: „E un jucător care are de multe ori mingea legată la picior”
Cornel Dinu a avut numai cuvinte de laudă la adresa fotbalistului grec şi consideră că este unul dintre cei mai valoroşi jucători din campionatul nostru:
„Tachtsidis este un jucător, în general, fotbalul din zona respectivă a făcut progrese deosebite, imprevizibil. Este un jucător de dribbling, care după părerea mea poate să facă evoluții de valoare în campionatul nostru.
E un jucător care are de multe ori mingea legată la picior. Poate pătrunde cu ea. E un jucător cu simțul porții, are calitate. (n.r. dacă are nevoie FCSB de Tachtsidis) În mod normal, da. Se pare că CFR a fost mai realist”, a declarat Cornel Dinu, la fanatik.ro.
Gigi Becali, aproape de transferul lui Tachtsidis: „Chiar el ne-a spus”
Gigi Becali a fost aproape de transferul lui Tachtsidis. Grecul era dorit de mai multe echipe, printre care şi FCSB.
„A fost greu să îl păstrăm pe Tachtsidis, pentru că au fost și acele discuții în mass-media. A avut oferte mult mai generoase decât cele de la CFR Cluj, la un moment dat își dorea să plece la o altă echipă.
Chiar el ne-a spus, spunea că inclusiv cei de la FCSB au întrebat dacă ar dori să meargă la ei. Nu m-aș mira pentru că este un jucător de calitate, de la el am aflat. Are o inteligență aparte, e cel mai bun mijlocaș ofensiv din Liga 1.
