Cosmin Matei s-a prăbuşit emoţional! Se teme de retrogradarea lui Sepsi: “Am alergat ca disperaţii”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 25 aprilie 2025, 23:37

Comentarii
Cosmin Matei s-a prăbuşit emoţional! Se teme de retrogradarea lui Sepsi: Am alergat ca disperaţii

Cosmin Matei / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cosmin Matei este extrem de supărat după dezastrul petrecut la echipa covăsneană. S-a terminat Sepsi-Oţelul 0-3 şi gazdele se afundă şi mai rău în clasament. Sunt la doar două puncte de retrogradarea directă după această rundă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cosmin Matei a rămas mască după umilinţa încasată de către Sepsi în faţa celor de la Oţelul, scor 0-3. Spune că nu e vorba de motivaţie la Sepsi. A dezvăluit că jucătorii covăsneni au avut şi prime promise pentru această dispută.

Cosmin Matei, la capătul puterilor

Cosmin Matei este extrem de dezamăgit după Sepsi-Oţelul 0-3. A vorbit despre patronul Laszlo Dioszegi şi de comportamentul acestuia. Dioszegi şi-a încurajat jucătorii toată săptămâna, dar şi în pauza meciului. “E greu după un asemenea meci şi o asemenea perioadă. Nu am vreo explicaţie, nu ştiu ce să spun. Ceva nu merge, nu reuşim să câştigăm. Am alergat ca disperaţii. Sunt supărat pe situaţie, pe joc. Dânsul a venit şi ieri. Ne-a motivat cu discurs şi cu bani. Nu e de atitudine, ceva nu merge. Cred că avem o echipă bună şi trebuie să scăpăm. Nu avem de ales. Luăm foarte multe goluri şi nu-mi explic de ce”, a spus Matei, la finalul meciului, conform digisport.ro.

După 6 etape din play-out, Sepsi se află pe loc de baraj. Covăsnenii au 22 de puncte şi se află pe locul 8. mai au doar două puncte avans faţă de Unirea Slobozia, prima echipă aflată pe loc de retrogradare directă. Echipa de pe locul 7, FC Botoşani are tot 22 de puncte, dar are un meci mai puţin disputat. Runda viitoare, cei de la Sepsi vor evolua în deplasare. Poli Iaşi-Sepsi va avea loc vineri, de la ora 17.30.

Oţelul a deschis repede scorul. Teles a transformat un penalty, în minutul 11. Oaspeţii şi-au dublat avantajul în minutul 33. Puştiul Tănasă a fost cel care a înscris. S-a terminat 3-0 pentru gălăţeni după ce tânărul Tănasă a realizat dubla şi a închis tabela.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:38

Tunisia – Japonia LIVE VIDEO (duminică, 07:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Istvan Kovacs arbitrează meciul 1.000 de la Mondiale

13:37

Ecuador – Curacao LIVE VIDEO (03:00, Antena 1, AntenaPLAY). Luptă pentru locul trei în Grupa E

13:01

Mesajul postat de FIFA, înaintea meciului istoric pe care Istvan Kovacs îl va arbitra la Mondial

12:46

Răsturnare de situație. Ce se întâmplă, de fapt, cu Denis Drăguș. Gigi Becali l-a anunţat ca şi transferat la FCSB

12:25

Programul zilei a 10-a de la Campionatul Mondial. Meciurile transmise pe Antena 1 și AntenaPLAY

12:22

În ce stare se află Lamine Yamal. Dezvălurile făcute de starul Barcelonei

1 Trabzonspor a decis: ce se întâmplă cu Denis Drăguş, după ce atacantul s-a înţeles cu Gigi Becali 2 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 3 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 4 Pierluigi Collina a dezvăluit cum l-a ales pe Istvan Kovacs să arbitreze meciul 1.000 de la Mondiale 5 Prima reacție a lui Anderson Ceara, după ce transferul său la FCSB a picat. Postarea brazilianului 6 Răsturnare uriaşă de situaţie: Anderson Ceara nu mai ajunge la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul
Citește și