Costel Gâlcă, discurs rar în fotbalul românesc după remiza cu Oţelul: “Meritau să câştige! Ăsta e adevărul!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 5 octombrie 2024, 23:49

Comentarii
Costel Gâlcă, discurs rar în fotbalul românesc după remiza cu Oţelul: Meritau să câştige! Ăsta e adevărul!

Costel Gâlcă a fost dezamăgit după Craiova - Dinamo / Profimediaimages

Costel Gâlcă a avut un discurs rar în fotbalul românesc după remiza cu Oţelul, scor 1-1. Antrenorul Universităţii Craiova a recunoscut că echipa lui Dorinel Munteanu merita să câştige partida.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Costel Gălcă a oferit o lecţie de fair-play fără precedent în fotbalul românesc şi a spus că echipa lui Dorinel Munteanu merita să câştige după aspectul jocului.

Costel Gâlcă, discurs rar în fotbalul românesc după remiza cu Oţelul

A fost un meci cum mă aşteptam. Echipa mea nu s-a ridicat la aşteptările pe care le avem. Ştiam că e o echipă agresivă, care e mai bine adaptată la teren. Problema e că puteam să îi prindem pentru că vin la pressing om la om. Nu am putut să o facem pentru că şi ei au pus presiune. Lukic a luptat cât a putut, sper ca nivelul lui să crească de la meci la meci că avem nevoie de el.

Trebuie să fii inteligent, să te adaptezi terenului şi adversarului. Noi ca echipă să avem o progresie şi în joc şi în tot. E pozitiv pentru el şi pentru echipă că a marcat. Sper să marcheze şi alţi jucători. După jocul pe care l-am prestat astăzi, am câştigat un punct. Dacă trebuia să fie o câştigătoare, meritau ei. Acesta este adevărul. Pauza e binevenită, dar până la un punct. Vor pleca mulţi jucători la echipele naţionale şi să vină sănătoşi toţi“, a spus Costel Gâlcă la digisport.ro.

Oțelul – Universitatea Craiova 1-1! Dorinel Munteanu și Costel Gâlcă s-au încurcat reciproc! Cum arată clasamentul

Oţelul Galaţi şi Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 1-1. Juric a deschis scorul cu o execuţie superbă cu călcâiul. Craiova a egalat prin reuşita lui Baiaram.

Reclamă
Reclamă

În partida de la Galați, Oțelul a dat prima lovitură, în minutul 5, prin Juric, care a înscris un gol cu călcâiul. Replica oltenilor a venit în minutul 14, atunci când Baiaram a înscris, după devierea lui Silva.
Cele două echipe s-au încurcat reciproc în lupta pentru primul loc și au ratat ocazia de a se aproia de U Cluj. După acest rezultat, Universitatea Craiova este pe locul 2 în Liga 1, cu 20 de puncte, la 3 lungimi de lider. De cealaltă parte, Oțelul este pe 3, cu 19 puncte și un meci în minus față de olteni și ardeleni.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:52

VIDEOPortland – San Antonio 93-104. Revenire spectaculoasă cu Victor Wembanyama în mare formă

13:38

Secretul primului om care a terminat maratonul sub două ore: „Pâine, miere și ceai”

13:23

Lovitura pregătită de Simeone. Un jucător uriaș de la Liverpool, la un pas de Atletico

13:23

Dinamo e all-in pentru atacantul cu care să atace sezonul viitor! “Ne-am pus ţintă”

13:09

Şedinţă cu concedieri la Gaziantep! Ce se întâmplă la echipa lui Mirel Rădoi după ce a debutat ruşinos

12:59

Golul pe care „toți copiii îl vor marca în curtea lor”, reușit de „Maradona din deșert” la Mondialul din 1994

1 Scandal între Alex Chipciu şi un fost angajat de la CFR Cluj: “Ai uitat când v-am împărțit prima mea de 3.000 de euro?” 2 Fanii Rapidului au vrut să îşi taxeze favoriţii, dar au “comis-o” cu o gravă greşeală gramaticală! Mesajul afişat 3 Acuzaţii grave după CFR Cluj – U Cluj 1-0: “Cred că din cască i-au spus! Cum se poate aşa ceva?” 4 FotoAfacerea în care şi-a pierdut toţi banii un fost milionar român celebru! A ajuns şi să divorţeze din cauza asta 5 Întâlnire de gradul III pentru viitorul FCSB-ului! Becali vrea să-l convingă luni pe noul antrenor 6 Lovitura momentului în fotbalul românesc! 10 milioane de euro pentru CFR Cluj
Citește și