Costel Gâlcă, reacţie vehementă despre “palma” primită de antrenorii români de la Gigi Becali: “Nu conduce tot la FCSB!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 aprilie 2024, 9:00

Comentarii
Costel Gâlcă, reacţie vehementă despre palma primită de antrenorii români de la Gigi Becali: Nu conduce tot la FCSB!

Costel Gâlcă şi Gigi Becali / Colaj Profimediaimages

Costel Gâlcă a avut o reacţie vehementă despre “palma” primită de antrenorii români de la Gigi Becali. Ultimul antrenor care i-a adus titlul FCSB-ului este convins că nu numai patronul merită felicitat, în cazul în care roş-albaştrii câştigă trofeul Ligii 1 după o pauză de 9 ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gâlcă asigură că un rol important l-au avut şi Elias Charalambous şi Mihai Pintilii, cei care sunt zi de zi la antrenamentele echipei. Tehnicianul care este dorit de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova ştie şi care a fost “reţeta succesului” lui Becali.

Costel Gâlcă, reacţie vehementă despre “palma” primită de antrenorii români de la Gigi Becali

(Este o palmă pentru antrenorii români faptul că FCSB ia campionatul cu Gigi Becali conducând tot?) Nu ştiu dacă conduce tot pentru că nu face antrenamente cu echipa, sunt multe lucruri… Ei se implică zi de zi (n.r. Mihai Pintilii și Elias Charalambous), ei fac antrenamentele și aduc echipa într-o formă optimă la meci.

E și meritul lor. Nu știu cât e meritul lor, dar sunt jucători buni, toți din lot sunt foarte buni ca valoare. Trebuie să pui pe cei mai buni, pe cei mai în formă la momentul respectiv.

El (n.r. Gigi Becali) face un lucru foarte bun, înveștește și a fost constant mulți ani. A ajutat fotbalul românesc, numai că își pune banii și este de atâția ani în fotbalul românesc, cumpără din fotbalul românesc. În rest, nu comentez.

Reclamă
Reclamă

Au avut câțiva ani care au pierdut titlul în ultimele etape. FCSB invește foarte mult, ajută fotbalul românesc, crează condiții pentru antrenorul de acolo pentru a câștiga titlul“, a declarat Costel Gâlcă la fanatik.ro.

În perioada în care Costel Gâlcă a câştigat titlul cu FCSB, Gigi Becali era după gratii. Atunci, roş-albaştrii au reuşit un sezon impresionant şi au câştigat trei trofee: titlul, Cupa României şi Cupa Ligii.

După primele 3 etape din play-off, FCSB are 10 puncte avans faţă de CFR Cluj şi Universitatea Craiova. O poate scoate definitiv din calcule pe gruparea din Gruia în cazul în care câştigă meciul care va fi azi, de la ora 21:00, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Reclamă

Gigi Becali îl va îmbogăţi pe Elias Charalambous

Gigi Becali a dezvăluit că Elias Charalambous va părăsi echipa atunci când îşi va dori şi că va primi o primă uriaşă, dacă FCSB va ajunge în Liga Campionilor. De asemenea, Becali a promis, în direct, şi faptul că îi va mări salariul antrenorului cipriot:

Charalambous este antrenorul care pleacă atunci când vrea el. Dacă ne calificăm în Liga Campionilor, îi fac salariul de 5 ori mai mare şi îi dau şi câteva sute de mii ca primă, nu ce are contract”, a declarat Gigi Becali, la digisport.ro.

În acest moment, Elias Charalambous are unul dintre cele mai mici salarii din Liga 1, el câştigând 5000 de euro pe lună la FCSB. Atunci când a ajuns la echipa lui Gigi Becali, el câştiga 10.000 de euro, dar a acceptat să îi fie redus salariul, după ce formaţia roş-albastră a pierdut titlul în faţa celor de la Farul.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:33

Noutăţile din sport ale lunii aprilie în AntenaPLAY

16:30

Steaua, în sfârșit spre prima ligă! „Revoluția” lui Miruță: cinci schimbări majore anunțate de ministru

16:29

BREAKING NEWSCad capete în Italia. Președintele Federației și-a dat demisia după un nou Mondial ratat

16:21

Aioani rupe tăcerea după gafa cu Slovacia: „Nu pot spune că am avut emoții foarte mari…”

15:28

Ministrul Apărării a găsit nereguli în actele de la CSA Steaua şi face sesizare la DNA

15:09

Propunerile pentru noul selecționer al României, pe masa Comisiei Tehnice. Întâlnire de urgenţă vineri

1 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 2 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 3 Filipe Coelho a semnat! Anunţul despre antrenorul Universităţii Craiova: “Mult succes” 4 Gigi Becali pierde dreptul de a folosi numele Steaua și procesul pentru 37 de milioane de euro. Decizia luată de CCR 5 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă 6 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi
Citește și