Costel Gâlcă urmează să semneze cu Universitatea Craiova! Lovitură dată de Mihai Rotaru

Viviana Moraru Publicat: 16 aprilie 2024, 22:48

Comentarii
Costel Gâlcă urmează să semneze cu Universitatea Craiova! Lovitură dată de Mihai Rotaru

Costel Gâlcă / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Costel Gâlcă urmează să semneze cu Universitatea Craiova! Mihai Rotaru a dat lovitura şi l-ar fi convins pe antrenorul care i-a adus lui FCSB ultimul titlu să vină în Bănie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova a rămas fără antrenor, după ce bulgarul Ivaylo Petev a fost demis. Mihai Rotaru a luat această decizie, după ce oltenii au suferit trei eşecuri consecutive, în toate competiţiile.

Costel Gâlcă urmează să semneze cu Universitatea Craiova

Conform fanatik.ro, Costel Gâlcă va semna cu Universitatea Craiova miercuri, fiind înţeles cu Mihai Rotaru în proporţie de 99%. Mai sunt de pus la punct ultimele detalii din contractul pe care antrenorul îl va avea la formaţia din Bănie.

Antrenorul care a făcut-o pe FCSB campioană în urmă cu nouă ani va sta pe banca Universităţii Craiova la duelul cu Sepsi, programat duminică, de la ora 19:00.

Gâlcă va semna cu Universitatea Craiova un contract valabil pe două sezoane şi două luni. Tehnicianul de 52 de ani va avea un salariu de 20.000 de euro pe lună, în Bănie.

Reclamă
Reclamă

Costel Gâlcă era liber de contract de la finalul anului trecut, după ce s-a despărţit de Radomiak, formaţie din prima ligă din Polonia. În Liga 1, antrenorul a antrenat-o doar pe FCSB, alături de care a câţştigat titlul, Cupa României şi Cupa Ligii în 2015. Imediat după aceste realizări, antrenorul a plecat de pe banca roş-albaştrilor, urmând să o antreneze pentru jumătate de sezon pe Espanyol.

De-a lungul carierei, Gălcâ le-a mai pregătit pe Al-Taawoun, Al-Feyha, Vejle, Al-Hazem şi Radomiak.

Pe lista lui Mihai Rotaru, după cum sursele AntenaSport au afirmat, a fost şi Mirel Rădoi. Negocierile dintre Mihai Rotaru şi fostul selecţioner au picat, iar Gâlcă urmează să o preia pe Universitatea Craiova.

Reclamă

Gică Hagi l-a propus pe Gică Popescu la Universitatea Craiova

Gică Hagi a surprins pe toată lumea şi l-a propus pe Gică Popescu la Universitatea Craiova, după ce a învins gruparea din Bănie, scor 2-1, în etapa a 4-a a play-off-ului Ligii 1.

„Gică Popescu poate să vină. E al vostru și ar fi bine, din punctul meu de vedere, dar cu mine nu. Când intri la baza noastră, acolo scrie ‘Farul Forever’. Voi fi numai la Farul în România. Afară pot să mă duc oriunde, dar aici m-a crescut Farul, Farul mi-a dat prima oară de mâncare și m-am întors acasă. Eu sunt netransferabil.

Nu se poate, cu părere de rău – știți cât vă respect și vă iubesc (n.r – pe cei din Craiova). Era și o datorie de-a mea la un moment dat, a fost un păcat că atunci n-a fost să fie, dar așa au fost drumurile. Vă respect, vă iubesc, îmi place mult spiritul de aici, dar îl aveți pe Gică. Luați-l pe el. Sau pe ceilalți Gică.

Faceți o echipă tehnică foarte puternică, foarte bună. Trebuie să revină spiritul care era înainte. Vă lipsește spiritul care era înainte. Fotbal aveți, aveți jucători, dar vă lipsește spiritul de a câștiga zi de zi„, a spus Gică Hagi, la conferința de presă, potrivit sport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Capul Verde cea mai frumoasă poveste de la Cupa Mondială?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:52

Oficial! Francisco Barrios a semnat cu CFR Cluj

10:23

Canada – Maroc, 20:00, LIVE VIDEO. Gazdele Mondialului, misiune infernală în optimi, cu naţionala lui Hakimi

10:21

Decizie în privinţa lui Istvan Kovacs. Au fost anunţaţi primii arbitri pentru optimile CM 2026

9:55

FotoCristi Chivu şi soţia lui, la Campionatul Mondial 2026! Meciul pe care l-au văzut din tribune

9:53

Unde se transferă Denis Drăguş? FCSB se bate cu un club uriaş pentru semnătura atacantului

8:44

Erling Haaland a surprins iar înaintea duelului cu Brazilia de la Mondial! Ce a spus de Selecao: “Incredibil”

1 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 2 Răzvan Lucescu a semnat contractul carierei! Salariu „faraonic” pentru antrenorul român 3 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 4 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 5 “FIFA, faceți ceva”. Henry, contrariat după ce Messi a fost “jucătorul meciului” în Argentina – Capul Verde 6 VIDEOPortugalia – Croația 2-1! Dramatism total! Croații, gol anulat la ultima fază! Goncalo Ramos, eroul lusitanilor
Citește și