Cristi Balaj a anunţat că nu e sigur că Dan Petrescu va continua la CFR Cluj. Fosta campioană a României riscă să rateze cupele europene. CFR Cluj dă bătălia finală pentru Conference League cu FC U Craiova.
Dan Petrescu mai are contract cu CFR Cluj până în 2024 şi nu a semnat prelungirea contractului până în 2029, aşa cum i-a propus patronul Neluţu Varga.
Cristi Balaj a anunţat că nu e sigur că Dan Petrescu va continua la CFR Cluj
„Este prematur, nu știm ce va urma, pentru că depinde și de el, nu numai de noi (n.r. – dacă e sigur că va rămâne sigur Dan Petrescu)„, a spus Cristi Balaj în exclusivitate pentru AS.ro.
Dan Petrescu a făcut scandal monstru după înfrângerea cu Farul. A înjurat, s-a luat de Hagi şi a fost la un pas să se ia la bătaie cu Zoltan Iaşko.
„S-a mai liniștit! El s-a simțit foarte rău, ieri, probleme medicale. A fost într-o stare fizică și psihică, care nu i-ar fi permis să se prezinte la finalul meciului”, a mai spus Balaj.
Dan Petrescu, circ total după CFR Cluj – Farul 1-2
Dan Petrescu a făcut „circ total” la finalul meciului dintre CFR Cluj şi Farul. „Bursucul” i-a făcut reproşuri lui Gică Hagi, chiar pe teren, fiind nemulţumit de rezultatul înregistrat de echipa sa, în ultima etapă a sezonului de Liga 1.
În ciuda înfrângerii cu Farul, CFR Cluj a terminat sezonul de Liga 1 pe locul trei, calificându-se astfel la barajul pentru cupele europene, unde se va duela cu FC U Craiova 1948.
Dan Petrescu a fost extrem de nervos la finalul partidei dintre CFR Cluj şi Farul. „Bursucul” s-a dus „glonţ” la jucătorii lui Gică Hagi, şi a purtat un dialog aprins cu Dragoş Nedelcu.
