Închide meniul

Cristi Balaj a anunțat în ce stare e gazonul din Gruia înainte de CFR Cluj – FCSB: “A nins ca în Frații Grimm!”

Alexandru Ivan Publicat: 5 februarie 2023, 11:59

Comentarii
Cristi Balaj a anunțat în ce stare e gazonul din Gruia înainte de CFR Cluj – FCSB: A nins ca în Frații Grimm!

Cristi Balaj | Profimedia

Președintele celor de la CFR Cluj, Cristi Balaj, a anunțat în ce stare se prezintă gazonul din Gruia înaintea meciului cu FCSB. Vremea ar putea să pună probleme serioase derby-ului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristi Balaj a dezvăluit că instalanția de încălzire de la stadionul CFR-ului funcționează perfect și, în cazul în care nu vor mai fi ninsori abundente, gazonul se va prezenta în condiții optime.

Cristi Balaj a anunțat în ce stare e gazonul din Gruia înainte de CFR Cluj – FCSB

”Stadionul a fost verde, impecabil. La o oră după ce a fost gata curățat, a început să ningă ca în Frații Grimm. Toată echipa, galeria a venit. Trebuie să bagi cu lopata.

A fost și el (n.r – Ioan Varga, finanțatorul echipei) la stadion să vadă. Facem tot ce depinde de noi. Acum mai e zăpadă.

”Drenajul este foarte bun, încălzirea funcționează perfect. Drenajul este impecabil. Terenul va fi foarte bun dacă nu va ninge. A fost impecabil. L-am finisat. Aveam grijă cu lopata în mână.

Reclamă
Reclamă

Cel mai sănătos ca să protejezi gazonul e cu lopata. Va fi greu meciul că e rece. N-ai ce să faci”, a spus Cristi Balaj, conform digisport.ro.

Un titular de la CFR Cluj, în pericol să rateze derby-ul cu FCSB

Dan Petrescu a dezvăluit că Cristi Manea este în pericol să rateze partida cu FCSB. Staff-ul medical al campioanei României va oferi verdictul final în funcție de starea fizică a fundașului dreapta la antrenamente.

Dacă Manea păstreaza încă șanse să joace cu FCSB, Dan Petrescu nu va putea conta deloc pe serviciile lui Cephas Malele, după cum a anunțat la conferința de presă.

Reclamă

„Manea, dacă poate să se antreneze e bine, dacă nu… el nu va juca. Și Malele e accidentat, în rest să vedem”, a spus Dan Petrescu, la conferința de presă dinaintea meciului.

Cristi Manea a marcat pentru CFR Cluj în victoria categorică a echipei lui Dan Petrescu cu Farul, 3-0, în deplasare.

30 de meciuri a adunat Manea pentru CFR Cluj în actuala stagiune, având în cont patru goluri și trei assist-uri.

Dan Petrescu, băgat în sperieți înainte de CFR Cluj – FCSB

Dan Petrescu a lăudat echipa lui Mihai Pintilii și Leo Strizu înaintea meciului direct.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:57
EXCLUSIVCristi Borcea le cere şefilor lui Dinamo transferuri pentru titlu: “Naşul a luat bătăi de la echipe slabe”
23:09
Gigi Becali l-a făcut praf pe Coelho. De ce crede că Mirel Rădoi era mai bun: “Mi-era teamă”
23:05
EXCLUSIVGică Popescu: “FCSB se bate la campionat”. De ce crede “Baciul” că roş-albaştrii vor avea un avantaj în play-off
22:00
EXCLUSIV“Avem şanse mari să îndeplinim minunea” Daniel Pancu a spus cum o poate duce pe CFR Cluj în play-off!
21:34
Jucătorul-surpriză cu care Gigi Becali vrea să dea lovitura în 2026: “Îmi place cel mai mult dintre toţi”
21:21
Gata! Varga confirmă: “Louis Munteanu este foarte aproape să plece”. Cu ce club bate palma
1 Denis Drăguș și-a dat acordul! Revenire spectaculoasă pentru fotbalistul român 2 Grecii anunţă că Olimpiu Moruțan are ofertă din Liga 1. Destinaţie surpriză! 3 Dinamo pregăteşte transferul momentului. Jucătorul nu merge la FCSB şi aşteaptă să semneze 4 A refuzat-o pe Dinamo și acum e ca și transferat la Rapid: “Cred că e închis. A contat partea financiară” 5 Motivul rupturii care s-a produs la Universitatea Craiova. Filipe Coelho, în prim-plan 6 De ce a dispărut cel mai cunoscut milionar al României şi patron în Liga 1. Mitică Dragomir: “L-au curățat”
Citește și