Cristi Balaj, anunţul momentului: ofertă verbală uriaşă pentru Louis Munteanu! “Le mulţumesc celor de la FCSB”

Publicat: 25 aprilie 2025, 12:59

Comentarii
Cristi Balaj, anunţul momentului: ofertă verbală uriaşă pentru Louis Munteanu! Le mulţumesc celor de la FCSB

Louis Munteanu, în timpul unui meci - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Louis Munteanu are o ofertă verbală importantă pentru a pleca de la CFR Cluj. Anunţul a fost făcut de preşedintele ardelenilor, Cristi Balaj. Acesta susţine că suma e mai mare decât cea oferită de FCSB, în contextul în care Gigi Becali spunea că ar da 4 milioane de euro pe atacantul de 22 de ani, dacă roş-albaştrii ar ajunge în grupa Champions League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Neluţu Varga vrea 17-18 milioane de euro pe golgheterul campionatului, dar rămâne de văzut care va fi oferta scrisă pentru internaţionalul cotat la 3.5 milioane de euro.

Louis Munteanu, ofertă verbală

“Există interes pentru Louis Munteanu, există o discuție, o ofertă verbală. Oamenii și-au arătat interesul. Oferta e mult mai mare decât cea făcută de FCSB. Și le mulțumesc pe această cale celor de la FCSB. Au oferit o sumă importantă, dar departe de oferta care există și de pretențiile pe care le avem. Oferta va exista și va fi foarte mare, atât pentru club, cât și pentru jucător.

Când se vorbește despre transferul unui jucător pentru o sumă mare, există riscul să apară un regres în ceea ce privește evoluția acestuia. Dar am discutat cu Louis. El e foarte responsabil și e conștient că trebuie să fie atent la evoluția lui, nu la ce se vorbește în presă.

Prețul se face prin evoluții. Louis e un jucător greu de înlocuit, dar suntem preocupați și deja lucrăm la acest aspect”, a spus Cristi Balaj, citat de fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

Reacţia lui Gică Hagi după ce Neluţu Varga a anunţat că vrea 18 milioane de euro pe transferul lui Louis Munteanu

Louis Munteanu este la mare căutare după sezonul excelent făcut în tricoul lui CFR Cluj, echipă pentru care a 23 de goluri în 35 de meciuri. Gigi Becali a specificat recent că dacă va ajunge cu FCSB în grupa Champions League, va oferi 4 milioane de euro.

„De unde să știu eu? Poate și mai mult! Piața zice. Prețul corect e cel pe care ți-l dă piața. Eu nu pot să discut despre lucrurile astea

Louis este deja un jucător consacrat. Pentru mine, nimic nou. Îl știam de când a debutat, de când a fost cu noi în primele meciuri. E un jucător care vede ușor poarta, are golul în sânge. Mă bucur că e în formă foarte bună”, a spus Hagi, după eşecul cu CFR Cluj.

Reclamă

Louis Munteanu a fost jucătorul Farului până în vara lui 2020, atunci când ajungea la Fiorentina pentru 1.7 milioane de euro. Ulterior, internaţionalul U21 a revenit sub formă de împrumut, înainte să fie cumpărat de CFR Cluj pentru 2.3 milioane de euro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga Final 4?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:34 5 iun.

S-a calificat în finala Roland Garros, dar nu s-a putut bucura: „Mi-a venit să plâng. Nu mă așteptam deloc”

23:16 5 iun.

Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB

23:14 5 iun.

„Ne-am înțeles”. Giuseppe Marotta, anunț de ultim moment despre viitorul lui Cristi Chivu la Inter

22:43 5 iun.

Panică la naționala Germaniei! S-a accidentat grav și poate rata Cupa Mondială: „Arată rău”

22:40 5 iun.

Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția”

22:14 5 iun.

Jucătorul Țării Galilor a remarcat un „tricolor”, înaintea amicalului cu România: „A arătat că are calitate”

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Dosar penal și permis suspendat pentru antrenorul din Liga 1! A fost depistat beat la volan 3 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova 4 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB 5 Florentin Petre și-a decis viitorul după despărțirea lui Zeljko Kopic de Dinamo 6 EXCLUSIVAntrenorul din Liga 1 care e deschis la discuții cu Dinamo după plecarea lui Zeljko Kopic
Citește și