Închide meniul

Cristi Borcea a spus totul când a fost întrebat dacă se făceau blaturi pe vremea când era şef la Dinamo

Dan Roșu Publicat: 27 aprilie 2023, 15:59

Comentarii
Cristi Borcea a spus totul când a fost întrebat dacă se făceau blaturi pe vremea când era şef la Dinamo

Cristi Borcea, în timpul unui interviu

Cristi Borcea a spus totul când a fost întrebat dacă se făceau blaturi pe vremea când era şef la Dinamo. Leonidas susţine că nu existau aranjamente, ţinând cont că toţi patronii de la echipele mari aveau foarte mulţi bani. Singurii care erau “abordaţi” erau arbitrii din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Nu. Unde să fie blaturi, că noi aveam două echipe. Când am luat campionatul, am luat cu 15 puncte avans? Cu cine să faci blat? Erau Iancu, Porumboiu, Penescu… Cu cine? Toţi oamenii ăştia aveau sute de milioane.

Cristi Borcea a spus totul când a fost întrebat dacă se făceau blaturi pe vremea când era şef la Dinamo

Ce să le dai? E diferenţă cu arbitrii, că aici zici că s-au aranjat între ei. Spuneaţi de Steaua cu Gloria Buzău, n-aţi văzut că a pierdut campionatul? Ce să mai vorbim?

Cu arbitrii se mai făceau presiuni. Şi eu făceam presiuni. Asta este. Erau ascultaţi de DNA şi toţi cei care au dat bani în acea perioadă s-a văzut. Au fost ascultate telefoanele timp de cinci ani.

De unde să ştiu că am telefoanele urmărite? Am văzut convorbirile pe care le făceam la televizor. Din stenograme. Nu ne-am aşteptat, dar după aia ni s-a zis că a fost ascultat telefonul patru ani. Bine, domnule, asta e!”, a spus Borcea, citat de fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali şi Cristi Borcea continuă contrele pe celebra „Lăsaţi-ne să ne pregătim de Liga Campionilor”

Gigi Becali şi Cristi Borcea continuă contrele de la distanţă pe celebra „Lăsaţi-ne să ne pregătim de Liga Campionilor”. Patronul lui FCSB îl „copiase” pe finul său după startul din play-off şi anunţa că e gata să îi vadă din nou pe roş-albaştri în Champions League.

„Eu am spus pe bune (n.r: „Lăsaţi-ne să ne pregătim de Liga Campionilor”). Să spună „Lăsaţi-ne să ne pregătim de Liga Campionilor” când o să ia campionatul. Când iei campionatul, te pregăteşti de Champions League. Joci cu echipe cu care să poţi să ajungi în Champions League.

(n.r.: Vom mai avea vreo echipă în Champions League?) Nu, nici acum, nici în 10 ani”, spunea Cristi Borcea, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Reclamă

Gigi Becali i-a dat replica, chiar dacă a recunoscut că şansele la câştigarea titlului s-au redus serios după eşecul cu Rapid. A avut mesaj pentru fostul şef de la Dinamo.

„Eu am respectat legea dreptății și am primit cununa. Cum spunea și finul Borcea că a controlat și aerul… A controlat el aerul, dar eu m-am calificat, am bătut-o pe Galatasaray, iar ei nu s-au calificat niciodată în Liga Campionilor. Eu am vândut jucători, am fost în preliminarii, deci nu am făcut corupție, că nu stă în sângele meu, în ADN-ul meu„, a declarat Gigi Becali la digisport.ro.

FCSB nu a mai fost în grupele UEFA Champions League din 2014. Atunci a terminat pe ultimul loc grupa din care au mai făcut parte Chelsea, Schalke şi FC Basel.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24 17 dec.
„Ne-am împotmolit”. Mihai Stoica, detalii despre transferul pregătit la FCSB. Negocierile au intrat în impas
22:44 17 dec.
Andrei Nicolescu, declarația care îi va dezamăgi pe fanii lui Dinamo: „Nu e planul nostru pentru anul ăsta”
22:22 17 dec.
PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
22:13 17 dec.
Gică Craioveanu, mesaj savuros pentru Răzvan Marin înainte de AEK Atena – Universitatea Craiova: „Veniră oltenii”
22:06 17 dec.
Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
21:52 17 dec.
Donald Trump, decizie uluitoare pentru Cupa Mondială! A interzis fanii din două țări
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Unde se transferă Alexandru Dobre? Anunţul făcut de Victor Angelescu: “E greu de ţinut”
Citește și