Cristi Ganea, mesaj pentru fanii FCSB: „Mi-am dorit de mult să ajung aici”. Ce a spus despre „rivalitatea” cu Risto Radunovic

Alex Ioniță Publicat: 30 septembrie 2023, 18:53

Comentarii
Cristi Ganea, mesaj pentru fanii FCSB: Mi-am dorit de mult să ajung aici”. Ce a spus despre rivalitatea” cu Risto Radunovic

Cristi Ganea a debutat pentru FCSB în meciul cu FC Bihor / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cristi Ganea, mesaj pentru fanii FCSB. Jucătorul vicecampioanei a ținut să transmită câteva cuvinte pentru suporteri, înaintea duelului de luni, cu U Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fundașul a ajuns la FCSB în prima parte a lunii septembrie, din postura de jucător liber de contract, după despărțirea de grecii de la Panathinaikos. A debutat pentru echipa pregătită de Elias Charalambous la partida cu FC Bihor, din Cupa României, câștigată de „roș-albaștrii” cu scorul de 2-0.

Cristi Ganea, mesaj pentru fanii FCSB. Ce a transmis fundașul vicecampioanei

În cadrul unei confersații cu Gheorghe Mustață, liderul Peluzei Nord a celor de la FCSB, Cristi Ganea le-a transmis un mesaj fanilor „roș-albaștrii”, înaintea duelului cu Universitatea Cluj, care va avea loc pe Arena Națională, luni, de la ora 21:00.

„Mă bucur să fac parte din acest grup minunat, mi-am dorit de mulți ani să ajung aici. Au mai fost discuții și în trecut, mă bucur că s-au materializat într-un final. Mă bucur să fiu lângă voi, știu la ce echipă am venit. La cea mai mare echipă din țară.

Vrem să facem un sezon bun, vrem să fiți alături de noi și la meciul de luni să umplem stadionul și să luăm cele trei puncte” a spus Cristi Ganea, într-o conversație cu Gheorghe Mustață, potrivit Fan FCSB TV.

Reclamă
Reclamă

De asemenea, jucătorul a mai vorbit și despre „rivalitatea” cu Risto Radunovic. Cei doi sunt concurenți pe postul de fundaș stânga al echipei lui Elias Charalambous. Totuși, Cristi Ganea este de părere că, împreună cu fundașul din Muntenegru, trebuie să își ajute echipa.

„Până la urmă suntem colegi, ne facem datoria, dar atât eu cât și Radunovic vom ajuta echipa să îndeplinim obiectivul, contează să fim un grup și să câștigăm cele 3 puncte”, a mai spus fundașul.

Cristi Ganea l-a impresionat pe Mihai Stoica

Oficialul vicecampioanei este de părere că jucătorul transferat pentru a-i face concurență lui Risto Radunovic, Cristi Ganea, are un fizic de invidiat, chiar dacă în ultimul an, înainte de a semna cu FCSB, nu a avut partide în picioare.

Reclamă

„Ganea e la 50% cred, să zic aşa o cifră, să mă aflu în treaba (n.r. râde). Totul depinde de Ganea şi de cum va arată (n.r. Dacă va reuși să îi facă concurență lui Radunovic).

Se antrenează foarte bine, rupe sala după ședintele de antrenamente, are un fizic cum rar mi-a fost dat să văd. N-a jucat de un an şi chiar l-am întrebat cum se simte după meciul de la Oradea”, a spus managerul oficial de la FCSB, potrivit orangesport.ro.

Fundașul cu 8 selecții în echipa națională a României a ajuns la FCSB după despărțirea de Panathinaikos. În cariera sa a mai jucat pentru: Mallorca, CF Sanatanyi, ASA Târgu Mureș, Universitatea Craiova, Săgeata Năvodari, FC Brașov, Viitorul, Athletic Bilbao, CD Numancia și Aris Salonic.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
4:54

Iordania 0–1 Argentina ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Lo Celso deschide scorul din lovitură liberă

4:51

Portugalia, traseu infernal la Campionatul Mondial. Când se mai pot duela Cristiano Ronaldo şi Lionel Messi

4:34

VIDEORD Congo – Uzbekistan 3-1. Africanii s-au calificat în 16-imile de finală ale Cupei Mondiale

4:28

Columbia 0-0 Portugalia. Lucho Diaz câștigă grupa, Ronaldo se pregătește de un duel iberic în optimi

3:40

LIVE VIDEOAlgeria – Austria 0-0, pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY. Meci de totul sau nimic la Cupa Mondială

3:05

Selecţionerul şi-a anunţat demisia, după eliminarea de la Campionatul Mondial. Mesaj emoţionant : “A fost o onoare”

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! Mai rămân doar două semne de întrebare 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 6 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!
Citește și