Mihai Stoica este impresionat de un nou jucător de la FCSB: „Are un fizic cum rar mi-a fost dat să văd”

Alex Ioniță Publicat: 30 septembrie 2023, 16:41

Comentarii
Mihai Stoica este impresionat de un nou jucător de la FCSB: Are un fizic cum rar mi-a fost dat să văd”

Mihai Stoica, după un meci / Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mihai Stoica este impresionat de un nou jucător de la FCSB. Managerul general al vicecampioanei a vorbit despre o achiziție recentă făcută de către Gigi Becali.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„MM” a fost impresionat de către Cristi Ganea, jucător care a ajuns în curtea vicecampioanei la începutul lunii septembrie. Acesta a debutat pentru echipa „roș-albastră” la meciul cu FC Bihor, din Cupa României. FCSB a câștigat meciul respectiv cu scorul de 2-0.

Mihai Stoica este impresionat de un nou jucător de la FCSB. Ce a spus despre fizicul lui Cristi Ganea

Oficialul vicecampioanei este de părere că jucătorul transferat pentru a-i face concurență lui Risto Radunovic, Cristi Ganea, are un fizic de invidiat, chiar dacă în ultimul an, înainte de a semna cu FCSB, nu a avut partide în picioare.

Mihai Stoica a dezvăluit faptul că fundașul de 31 de ani este foarte preocupat de fizicul său și că debune foarte mult efort în sala de forță, după fiecare sesiune de antrenament.

„Ganea e la 50% cred, să zic aşa o cifră, să mă aflu în treaba (n.r. râde). Totul depinde de Ganea şi de cum va arată (n.r. Dacă va reuși să îi facă concurență lui Radunovic).

Reclamă
Reclamă

Se antrenează foarte bine, rupe sala după ședintele de antrenamente, are un fizic cum rar mi-a fost dat să văd. N-a jucat de un an şi chiar l-am întrebat cum se simte după meciul de la Oradea”, a spus managerul oficial de la FCSB, potrivit orangesport.ro.

Fundașul cu 8 selecții în echipa națională a României a ajuns la FCSB după despărțirea de Panathinaikos. În cariera sa a mai jucat pentru: Mallorca, CF Sanatanyi, ASA Târgu Mureș, Universitatea Craiova, Săgeata Năvodari, FC Brașov, Viitorul, Athletic Bilbao, CD Numancia și Aris Salonic.

În momentul de față este cotat la suma de 600.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt. Singurele trofee pe care le-a câștigat în cariera sa sunt: un titlu de campion în Liga a 2-a, cu Universitatea Craiova, în sezonul 2013-2014 și un titlu de campion al României, cu Viitorul, în sezonul 2016-2017.

Reclamă

Mihai Stoica: „Au fost niște discuții cu un titular”

„MM” a dezvăluit faptul că vicecampioana a purtat discuții cu un titular din lotul lui Elias Charalambous, pentru prelungirea contractului. Este vorba despre Risto Radunovic, care mai are contract cu FCSB până în iarna viitoare.

„Au fost nişte discuţii cu Radunovic. El mai are contract până la anul, în decembrie. E ok. Poate va prelungi, poate va rămâne până în decembrie. El a venit în iarnă, mai sunt şi contracte d-astea: vine în iarnă, pleacă în iarnă.

Toţi sunt plătiţi ok. Din moment ce au semnat contracte, sunt plătiţi ok. Noi nu avem diferenţe aşa de mari cum au fost pe vremuri. Nu avem diferenţe aşa mari, de aproape 10 ori mai mari. Banii se iau, salariile sunt bune.

Am avut nişte discuţii dacă să ne aşezăm la masă să discutăm despre un nou contract sau nu, atât. Bine că a fost sănătos. Atâta timp cât Panţîru era accidentat, era singurul nostru fundaş stânga. Acum, cu Panţîru aproape de revenire şi cu Cristi Ganea care poate acoperi trei posturi nu se știe ce se întâmplă”, a spus oficialul, citat de sursa menționată anterior

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:41

Reacţia lui George Russell după ce a obţinut pole-ul în cursa de sprint! Mesajul pentru olandezi, care îşi iau rămas-bun de la F1

18:27

VIDEOCampionatul European de Volei: Italia şi Franţa, victorii clare. Programul zilei

18:24

Arsenal, transfer cu câteva ore înainte de primul meci al sezonului! „Tunarii” au plătit 50 de milioane de lire sterline

18:11

Universitatea Craiova a cerut amânarea, pentru a pregăti returul cu Ararat! Răspunsul primit imediat

18:00

Jannik Sinner, anunț șoc! Liderul ATP nu va participa la US Open: „Sunt foarte trist și dezamăgit”

17:55

VIDEOGeorge Russell, pole-position în cursa de sprint din MP al Ţărilor de Jos! Antonelli, doar pe 5 în calificările pentru sprint

1 Veste tragică despre Ion Crăciunescu. Mitică Dragomir: „Păcat!” Ce s-a aflat acum despre boala care l-a lovit 2 Marius Șumudică, lovit din plin înaintea derby-ului cu FCSB: a reziliat unilateral contractul cu CFR Cluj 3 Semnează cu FCSB! Gigi Becali a anunţat mutarea: „E fotbalist” 4 Lovitură de teatru: Liverpool a lansat o ofertă de 58 de milioane pentru înlocuitorul lui Salah! Răspunsul a venit imediat 5 UPDATEPrimul jucător pe care Mihai Rotaru îl transferă. Meciul cu Ararat este ultimul pentru vedeta Craiovei 6 Tottenham și Manchester City, acord pentru un transfer istoric: 100 de milioane de euro
Citește și