Cristi Săpunaru, dezvăluiri despre pactul pe care l-a făcut cu Mihai Stoica: „Stăm să facem show!”

Viviana Moraru Publicat: 30 noiembrie 2023, 15:30

Comentarii
Cristi Săpunaru, dezvăluiri despre pactul pe care l-a făcut cu Mihai Stoica: Stăm să facem show!”

FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cristi Săpunaru a făcut dezvăluiri despre „pactul” pe care l-a făcut cu Mihai Stoica. Căpitanul celor de la Rapid a declarat că s-a înțeles cu MM înaintea ultimului derby, iar cei doi nu vor mai ataca echipele rivale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica și Cristi Săpunaru și-au împărțit cuvinte grele de-a lungul timpului. Cei doi însă s-au împăcat și au ajuns la o înțelegere, în ciuda rivalității dintre cele două echipe pe care le reprezintă.

Cristi Săpunaru, dezvăluiri despre „pactul” pe care l-a făcut cu Mihai Stoica

Cristi Săpunaru a declarat că nu vrea ca atacurile între FCSB și Rapid să mai fie în centrul atenției, astfel că a ajuns la un numitor comun cu Mihai Stoica. Căpitanul giuleștenilor nu îi va mai ataca pe roș-albaștrii, în timp ce MM nu îi va mai ataca pe rivalii de sub Grant.

De asemenea, Săpunaru vrea ca atacurile să aibă loc doar pe terenul de fotbal, mărturisind că în campionatele puternice din Europa, oamenii de fotbal nu-și adresează cuvinte grele precum în Liga 1.

Înainte de meci am vorbit (n.r.- cu MM Stoica), să mai lăsăm atacurile. Noi să atacăm FCSB-ul, ei Rapidul, stăm așa, facem show pe la televizor. Dacă e ceva, ne atacăm în teren, 11 la 11, mai intră 5 jucători de pe bancă și…

Reclamă
Reclamă

Așa e fotbalul și afară, nu cred că stau să se certe Juventus și Inter înainte de meciuri. Dorința noastră, și cred că și a lor, este de a câștiga meciuri, nu de a face scandal. Dacă Rapidul nu va fi atacat, nu o să mă auziți pe mine să încep să vorbesc de alte echipe, nu-mi stă în caracter”, a declarat Cristi Săpunaru, la conferința de presă.

Mihai Stoica, despre înțelegerea cu Cristi Săpunaru

Mihai Stoica a făcut un pact cu Cristi Săpunaru! Managerul general al celor de la FCSB a făcut un anunţ neaşteptat şi a dezvăluit ce înţelegere a avut cu căpitanul celor de la Rapid, după ultimul derby.

MM susţine că a luat această decizie deoarece a ajuns la o vârstă, iar Cristi Săpunaru este bun prieten cu Mihai Pintilii, delegatul celor de la FCSB. Acesta a mai declarat că rămâne de văzut dacă înţelegerea va fi respectată de ambele părţi.

Reclamă

„Am un pact de neagresiune cu Săpunaru. Înainte de ultimul meci, am bătut palma că nu mai zic nimic rău de Rapid. Mă țin de promisiune. A fost inițiativa mea. Am și eu o vârstă. El e și prieten cu Pinti.

Ne-a zis Pinti că nu avem cum să ne împăcăm, că așa cum sunt eu cu Steaua (n.r. – FCSB), el e cu Rapid. Așa vorbim noi între noi, cu Steaua, dar noi suntem FCSB. Să vedem cine îl respectă”, a declarat Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:52

Mourinho nu se joacă la Madrid! Jucătorul adus ca mare vedetă, cedat de Real la echipa unui român

16:36

Prin ce trece Târnovanu, după ce a fost pus la zid de Becali: „Nu știu cine i-a spus asta lui Gigi, nu e adevărat!”

15:04

Mihai Stoica a anunţat un nou transfer la FCSB: „E chestiune de zile”

14:50

Clubul de liga a cincea a refuzat un milion de euro pentru vedeta echipei! A considerat suma prea mică

14:35

Doliu în UFC! Allan Nascimento a murit la 34 de ani

14:27

Universitatea Craiova a dat lovitura! 600.000 de euro pentru jucătorul de care Mihai Rotaru voia să scape

1 „Mizerie în baie, păr pe chiuvetă…” Simona Halep, implicată într-un imens scandal 2 Oficial. Meciul CFR Cluj – U Cluj a fost amânat. Când a fost reprogramat de LPF 3 Oficial. FCSB a transferat un nou portar. Mutare surpriză făcută de Gigi Becali 4 VideoFCSB, aproape de un nou transfer important! Jucătorul e la București și Becali îl așteaptă la negocieri 5 Jovo Lukic pleacă de la U Cluj pentru o sumă record! 6 Universitatea Craiova, refuzată de Dinamo. „Câinii” cer 3 milioane de euro pentru un om de bază
Citește și