Închide meniul

Cristi Săpunaru, val de atacuri după Petrolul – Rapid 1-0: “E nemeritat! Dacă jucam 3 zile, se apărau 3 zile! Terenul a fost impracticabil”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 14 august 2022, 0:12

Comentarii
Cristi Săpunaru, val de atacuri după Petrolul – Rapid 1-0: E nemeritat! Dacă jucam 3 zile, se apărau 3 zile! Terenul a fost impracticabil

Cristi Săpunaru, într-un meci pentru Rapi/ Hepta

Petrolul Ploieşti – Rapid 1-0. Cristi Săpunaru a spus că Petrolul nu a meritat victoria în derby-ul de la Ploieşti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Petrolul a obţinut o victorie uriaşă în faţa Rapidului lui Adrian Mutu, una dintre cele mai în formă echipe din Liga 1. Unicul gol al meciului a fost marcat de Gicu Grozav. Atacantul a profitat şi de o gafă uriaşă a lui Horaţiu Moldovan.

Cristi Săpunaru, în depresie după Petrolul – Rapid 1-0

Înfrângere nemeritată. S-au apărat 90 de minute. Dacă jucam 3 zile, se apărau 3 zile. Am pierdut pe o jumătate de ocazie. Toată echipa, staff-ul, suporterii sunt în spatele lui Horațiu Moldovan. Nu ne aducem aminte de câte ori ne-a salvat?

Nu ne-a surprins Petrolul! Ne-am surprins noi că nu am dat gol. Am încercat 90 de minute să atacăm, pe un teren impracticabil pentru Liga 1. Așa suntem noi în România, nu putem să aranjăm un teren de fotbal… Știam că atmosfera va fi frumoasă, e cel mai vechi derby din România“, a spus Cristi Săpunaru după Petrolul Ploieşti – Rapid 1-0.

Petrolul – Rapid 1-0. “Lupii galbeni” s-au impus în “Primvs Derby”!

Petrolul a învins Rapid cu 1-0 în derby-ul de pe „Ilie Oană”, din etapa a 5-a a Ligii 1. Gicu Grozav a înscris unicul gol al partidei în minutul 23. Formația ploieșteană a bifat cea de-a doua victorie a sezonului, în timp ce giuleștenii au suferit al doilea eșec de la începutul stagiunii.

Reclamă
Reclamă

Petrolul s-a impus în duelul „de foc” cu Rapid, după golul marcat de Grozav în prima repriză.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Max Verstappen titlul de campion mondial în 2025?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:27
Bobo Vieri, mesaj direct pentru Cristi Chivu, după Inter – Milan 0-1
8:11
Cum au reacţionat sârbii după ce Gigi Becali a anunţat echipa de start a FCSB pentru meciul cu Steaua Roşie
7:58
Afacerea care i-a adus lui Mihai Rotaru averea de “300 de milioane de euro”. Patronul Universităţii Craiova e putred de bogat
23:38 24 nov.
Moment incredibil în Premier League! A văzut cartonașul roșu după ce și-a pălmuit colegul
23:17 24 nov.
Mailat a explicat execuţia fabuloasă şi crede că Botoşani joacă pentru titlu: “La noi e greu să câștigi”
23:06 24 nov.
Leo Grozavu s-a convins după 1-1 cu Dinamo: „Vom fi sus de tot în clasament”. Mesaj pentru contestatari
1 11 milioane de euro pentru transferul lui Louis Munteanu. A venit confirmarea 2 Andrei Rațiu are o nouă poreclă, după ce a “rupt norii” în Spania: “E pur și simplu o nebunie!” 3 Pierdere uriaşă pentru FCSB. Destinaţie surpriză pentru un greu din primul 11 4 Cristi Chivu, replică fermă după Inter – AC Milan 0-1. Întrebarea care l-a deranjat: „Nu pot să fac asta?” 5 EXCLUSIVClubul uriaş care e pe urmele lui Louis Munteanu. CFR Cluj poate da lovitura 6 Gesturile lui Daniel Pancu după ce și-a învins echipa de suflet în CFR – Rapid 3-0. Ce au făcut fanii giuleșteni
Citește și