Închide meniul

Cristi Săpunaru, mesaj războinic după Rapid – Universitatea Craiova 2-2: “Vom fi ‘care pe care’. Vă promit asta!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 noiembrie 2022, 23:09

Comentarii
Cristi Săpunaru, mesaj războinic după Rapid – Universitatea Craiova 2-2: Vom fi care pe care. Vă promit asta!

FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Cristi Săpunaru, mesaj războinic după Rapid – Universitatea Craiova 2-2. Căpitanul Rapidului anunţă că echipa sa va fi una greu de bătut în playoff. Rapid a rămas pe locul 2 în Liga 1, după remiza cu oltenii lui Mirel Rădoi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristi Săpunaru nu a trecut peste derby-ul cu FCSB, despre care a spus că le-a turnat plumb în picioare.

Cristi Săpunaru, mesaj războinic după Rapid – Universitatea Craiova 2-2

Am făcut două greşeli colective, le-am oferit acest avantaj de două goluri. A trebuit să alergăm după egalare. Atmosferă ca aici nu găseşti nicăieri în România. Puteam să şi câştigăm acest meci. Cred că am luptat 90 de minute, chiar dacă am fost conduşi. Trebuia să câştigăm. Poate nebunia asta de început de meciuri şi greşim. Nu ştiu cât de vine această pauză, vedem când ne întoarcem.

Trebuie să ne revenim psihic pentru că acel meci cu FCSB ne-a cam turnat plumb în picioare. Obiectivul nostru este playoff-ul. Nu aveam cum să jucăm. A fost un jucător valoros al României. Îmi doresc să facă ceva cu fotbalul acesta din România şi să scoatem capul în Europa. Vom fi care pe care în playoff. Vă promit eu asta!“, a spus Cristi Săpunaru la digisport.ro, după Rapid – Universitatea Craiova 2-2.

Rapid – Universitatea Craiova 2-2. Spectacol total în Giuleşti

Rapid – Universitatea Craiova 2-2. Derby-ul din etapa a 18-a din Liga 1 a fost în format live text, pe AS.ro. A fost nebunie totală în Giuleşti, marcându-se trei goluri, în primele 24 de minute. Rapid a reuşit să revină spetaculos în partida cu Universitatea Craiova. Giuleştenii s-au văzut conduşi cu 2-0, încă din minutul 19, după golurile marcate de Alexandru Creţu şi Ştefan Baiaram.

Reclamă
Reclamă

Alexandru Creţu a deschis scorul repede în meci. Fundaşul oltenilor a marcat încă din minutul 5, din pasa perfectă a lui Rivaldinho. Ulterior, Ştefan Baiaram a majorat diferenţa pentru trupa lui Mirel Rădoi, în minutul 19, din pasa aceluiaşi Rivaldinho.

Cinci minute mai tărziu, Alexandru Albu a redus din diferenţă, cu un gol reuşit din fază fixă. În repriza secundă, giuleştenii s-au aruncat în atac, şi au reuşit să egaleze în minutul 72, prin Marko Dugandzic.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB, până la urmă, să prindă primăvara europeană?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:50
Azi, de la 20:30, la Antena 1 și pe AntenaPLAY, Dani Oțil dă startul celui de-al treilea sezon Power Couple
10:47
Jana van Lent a doborât recordul european la 10 km
10:43
Chelsea, aproape să bată palma cu noul antrenor. Cine îl va înlocui pe Enzo Maresca
10:42
Marele Javier Zanetti a spus-o clar când a fost întrebat de Cristi Chivu: “A fost mereu limpede asta”
10:32
Daniel Pancu, decizie radicală la CFR Cluj. A lăsat acasă doi veterani ai echipei
10:02
Denis Drăguş, aşteptat să semneze cu noua echipă. Trabzonspor renunţă definitiv la atacantul român
1 FotoCine este Cristina Răduț, viitoarea soţie a lui Ștefan Baiaram. Meseria incredibilă pe care o practică 2 Surpriză de proporţii: Radu Drăguşin, cedat tot în Anglia! Cine face anunţul 3 E oficial! FCSB l-a transferat: “S-a ajuns la un acord” 4 Matei Ilie pleacă de la CFR Cluj! Va fi coleg cu un alt jucător român. Tun financiar dat de Neluțu Varga 5 Alexandru Tudorie şi-a găsit echipă. Cu cine semnează 6 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Cosmin Contra și-a adus jucător de națională
Citește și