Închide meniul
EXCLUSIV

Cristi Tănase, pe urmele lui Mihai Pintilii la FCSB? „Vreau să merg secund!”

Cosmin Olteanu Publicat: 12 ianuarie 2023, 20:55 / Actualizat: 13 martie 2023, 21:40

Comentarii
Cristi Tănase, pe urmele lui Mihai Pintilii la FCSB? Vreau să merg secund!”

Cristi Tănase și Mihai Pintilii/hepta

Cristi Tănase, pe urmele lui Mihai Pintilii la FCSB? Fostul fotbalist al FCSB-ului a vorbit, în exclusivitate, pentru Antena Sport, despre cum vede viitorul, după ce își va încheia cariera de fotbalist.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristi Tănase (35 de ani) este liber de contract, după ce, în vara lui 2022, s-a despărțit de FC Argeș. Acesta a pus umărul la prima calificare, în play-off-ul Ligii 1, a formației piteștene, din sezonul 2021/2022.

Cristi Tănase, pe urmele lui Mihai Pintilii la FCSB?

Cristi Tănase deține carnetul de antrenor, iar următorul pas este să obțină Licența B. Acesta susține că se gândește ca, în viitor, să activeze ca antrenor secund la un club de fotbal.

„Eu am carnetul de antrenor. Acum, următorul pas, e Licența B. Oricum, în momentul de față, eu nu vreau să antrenez. Vreau să merg pe undeva secund. Important este să fii sănătos și atâta.

(n.r. te gândești să o iei pe urmele lui Pintilii?) Sincer, la câți antrenori au plecat de la club și mi-au zis că mă iau cu ei… nu mai cred nimic. Așa… ca să fac o glumă (n.r. râde)”, a declarat Cristi Tănase, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Reclamă
Reclamă

Cristi Tănase se gândește la retragere

Fostul triplu campion cu FCSB a dezvăluit faptul că, după ce s-a despărțit de FC Argeș, s-a aflat în discuții cu cei de la Concordia Chiajna, însă, într-un final, a decis să refuze oferta, deoarece nu-și dorește să evolueze în Liga 2.

Totodată, Tănase spune că se gândește serios să-și încheie cariera de fotbalist.

„Deocamdată, nu am discutat cu nimeni. Atunci când am plecat de la Pitești, au fost ceva discuții cu Chiajna, cu primarul Tănase. Apoi, am zis că Liga 2 nu prea e pentru mine și am zis să mai stau.

Reclamă

Și știi cum e… trece timpul. Nu știu dacă mai pot să mai joc. Mă gândesc la retragere. Nu sunt sută la sută sigur, dar nu vreau să mă duc în Liga 2 sau prin nu știu ce alte orașe.

Cam 80%, aș vrea să agăț ghetele în cui. Dacă e să fie vreo propunere bună, da. Dar, altfel; nu are rost”, a mai spus Cristi Tănase, pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:35
Gigi Becali se implică în conflictul dintre Mirel Rădoi şi Mihai Rotaru! Ce i-a transmis antrenorului oltenilor
9:46
Cu cine se bate David Popovici în finala de la 200 de metri. Cota pentru câştigarea medaliei de aur la Mondiale
9:31
Anunţul specialistului după ce David Popovici va înota pe culoarul 6, în finala de 200 de metri de la Campionatul Mondial
9:16
Gigi Becali a dat verdictul! Singura echipă cu care se bate FCSB la titlu. Ironii la adresa celor de la Rapid
9:01
Sporting l-a transferat pe înlocuitorul lui Viktor Gyokeres. Anunţ oficial despre atacantul cu 100 de goluri marcate
8:49
Cea mai mare teamă a celor de la Shkendija înaintea returului cu FCSB: “Lucrurile nu merg bine”
1 “Mi-a spus să joc fotbal, i-am zis «păi ce, joc handbal?»”. Alexandru Musi, revoltat după Oțelul – Dinamo 2 Situaţie incredibilă la Universitatea Craiova – U Cluj! Echipa lui Mirel Rădoi a evoluat cu 12 jucători! 3 Cum l-a putut numi Gigi Becali pe Andrei Cordea, după ce a semnat cu CFR Cluj: “I-am zis lui Mihai Stoica” 4 Gigi Becali pregăteşte lovitura verii! Vrea să aducă doi jucători la FCSB. Condiţia pentru a face mutarea 5 “S-a prăbuşit” Ce a scris presa chineză despre Pan Zhanle şi David Popovici după seriile de la 200 m liber! 6 David Popovici, debut în forţă la Mondialele de Natație. Românul, cel mai bun timp în serii la 200 m liber
Citește și