Închide meniul

Cristiano Bergodi a vorbit despre viitorul său după Rapid – Sepsi 0-0: „Am avut o discuție cu șefii!”

Cosmin Olteanu Publicat: 12 mai 2023, 23:30

Comentarii
Cristiano Bergodi a vorbit despre viitorul său după Rapid – Sepsi 0-0: Am avut o discuție cu șefii!”

Cristiano Bergodi, la o conferință de presă / Captură YouTube

Cristiano Bergodi a vorbit despre viitorul său după Rapid – Sepsi 0-0, partidă care a contat pentru etapa a 8-a din play-off-ul Ligii 1. Acesta a fost instalat pe banca formație din Sfântu Gheorghe în toamna lui 2021.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristiano Bergodi spune că nu știe dacă va rămâne la Sepsi și în sezonul următor. O discuție cu șefii echipei din Sfântu Gheorghe ar urma să aibă loc după finala Cupei României.

Cristiano Bergodi a vorbit despre viitorul său după Rapid – Sepsi 0-0

Totodată, tehnicianul italian s-a declarat mulțumit de remiza înregistrată de echipa sa în Giulești.

„Păcat că nu am reușit mai mult. În a doua jumătate ei au revenit, iar portarul nostru a avut câteva intervenții bune. Sunt mulțumit, pentru că nu e ușor să iei un punct în Giulești. Băieții au făcut un efort mare și mi-a plăcut. Nu am ce să le reproșez, este un rezultat pozitiv.

Avem un meci cu CFR înainte de Cupă și trebuie să respectăm play-off-ul. Ne trebuie puțină luciditate și sânge rece, dar eu nu sunt îngrijorat pentru că am ajuns în play-off și finala Cupei, deci și atacanții au contribuit. Sunt mulțumit pentru că ajungem mereu în careu și îmi place să fim ofensivi.

Reclamă
Reclamă

Nu pot să dau un răspuns sigur (n.r. despre prelungirea contractului), nu știu. Probabil vom avea o discuție cu conducătorii, posibil după finală. Nu știu dacă finala contează, am avut o discuție cu șefii în urmă cu două luni și am decis să vorbim după finala Cupei.

Sunt de mulți ani în fotbal și știu că rezultatele contează. Ca jucător e mai bine, pentru că jucătorii sunt actorii principali”, a declarat Cristiano Bergodi, la finalul meciului cu Rapid, pentru digisport.ro.

Roland Niczuly: „Mă bucur că am reușit să păstrez poarta intactă!”

„Știam că Rapidul caută revanșa după meciul de la Constanța, dar cred că am reușit să le punem și noi probleme. A doua repriză cred că au preluat ei controlul, dar acest 0-0 este un rezultat pozitiv pentru noi. Înseamnă foarte mult pentru noi că nu am luat gol și ne dă încredere pe viitor.

Reclamă

Prima repriză cred că am controlat-o noi, dar în a doua ei au dominat. Cred că ei nu sunt mulțumiți cu acest rezultat. Mă bucur că am reușit să păstrez poarta intactă, acest lucru înseamnă foarte mult pentru un portar.

Normal că ne dorim o victorie, victoriile aduc victorii, dar și moral. Pe 24 (n.r. mai) ne așteaptă meciul sezonului și trebuie să ne pregătim pentru ce urmează. Ne dorim să facem puncte și în play-off, atât am putut în acest play-off.

În acest sezon am avut meciuri în care am marcat foarte mult. În play-off, echipele sunt mult mai închegate”, a spus și portarul Roland Niczuly.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:47
Ștefan Baiaram, transfer în Germania. Mutarea carierei pentru jucătorul Universității Craiova
10:40
Italienii, reacţie categorică după ce Istvan Kovacs l-a arbitrat pe Cristi Chivu: “Ar fi putut fi un meci aprins, dar…”
10:29
“Dezamăgire uriașă!” Reacția lui Peter Bosz despre meciul cu Bayern, în care Man a jucat doar 45 de minute
10:22
“Gigi Becali ar plăti oricât”. Mihai Stoica, detalii despre noul transfer pregătit la FCSB
9:58
Calculele lui Gigi Becali pentru câștigarea campionatului: “E o situație de viață și de moarte”
9:44
“Chivu şi-a dat acordul”. Transferul pregătit de Inter, la o zi după victoria cu Dortmund din Champions League
1 Cauza accidentului din Timiș, descoperită. Unul dintre cei trei supraviețuitori a povestit ce s-a întâmplat 2 Microbuzul în care se aflau fanii lui PAOK nu era condus de un şofer profesionist! Suporterii au condus pe rând 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Adama Traore a semnat cu West Ham 4 Kyros Vassaras, măsură dură după UTA – Rapid! Arbitrul a fost pedepsit 5 Văzut ca un posibil înlocuitor pentru Charalambous, Mutu îl “înţeapă” pe Becali: “Critici mai dure ca niciodată” 6 Fotbalistul pentru care Universitatea Craiova a făcut ofertă de 1,7 milioane euro
Citește și