Închide meniul

Cum a comentat Paul Iacob înfrângerea Rapidului cu FC U Craiova 1948: “Nu mă pot bucura de gol!”

Alexandru Ivan Publicat: 10 februarie 2023, 22:39

Cum a comentat Paul Iacob înfrângerea Rapidului cu FC U Craiova 1948: Nu mă pot bucura de gol!

Paul Iacob. într-un meci pentru Rapid / Profimedia

Paul Iacob a oferit prima reacție după meciul Rapid – FC U Craiova 1948 1-2, din etapa a 25-a din Liga 1. Fundașul giuleștenilor a fost extrem de supărat după duelul din Giulești.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiar dacă a înscris primul său gol din actuala stagiune, Iacob a declarat că nu se poate bucura de reușită, din cauza înfrângerii suferite de Rapid.

Paul Iacob, prima reacție după Rapid – FC U Craiova 1948 1-2

“Am încercat să revenim, nu mă pot bucura de gol. Nu am arătat nimic. Am fost sub nivelul meciului. Singurii care și-au făcut datoria au fost suporterii. Au fost probleme cu ei, nu am reușit să ne impunem, sper să ne luăm revanșa. Mai sunt multe meciuri, trebuie să câștigăm cele trei puncte. Am încheiat seria victoriilor și rezultatelor pozitive de acasă. E un duș rece. Ca echipă, ei nu sunt o echipă de play-out, nu e locul lor acolo. A fost și ghinion, am ajuns în careu, nu găseam șutul sau pasa decisivă. Dacă ne trezeam mai repede, altul era scorul. Mioveni sunt într-o formă bună, noi vom merge să ne impunem, astăzi nu s-a putut. În primul rând, trebuie să ajungem în play-off. Depinde și cu ce puncte vom intra în play-off. Eu vreau să joc cât mai mult, chiar și când Dragoș Grigore e valid”, a spus Paul Iacob, conform digisport.ro. 

Rapid , învinsă din nou de FC U Craiova 1948

FC U Craiova 1948 a început foarte hotărât meciul, iar tabela era modificată după numai 45 de secunde. Juan Bauza a înscris frumos cu o lovitură de cap după un corner executat perfect de William Baeten. Rapidul a încercat să revină în meci, însă fără succes. Oltenii au fost mai preciși și au reușit să majoreze diferența în repriza secundă, prin Yassine Bahassa. Francezul a profitat de centrarea bună venită de la Radu Negru și l-a învins fără emoții pe Horațiu Moldovan.

Rapid a revenit în meci pe final, atunci când Paul Iacob a înscris după ce s-a aflat în locul potrivit la o lovitură de colț. Giuleștenii n-au avut însă forța să egaleze, iar oltenii au obținut toate cele trei puncte.

Reclamă
Reclamă

Pentru Rapid continuă problemele cu FC U Craiova 1948. Formația lui Adrian Mititelu a obținut a patra victorie consecutivă împotriva formației bucureștene. Ba mai mult, grație acestei victorii, craiovenii revin în lupta pentru play-off. Trupa lui Nicolo Napoli a urcat pe locul 7, cu 30 de puncte. De cealaltă parte, Rapid rămâne pe podium, cel puțin pânâ la meciul FC Voluntari și FCSB. Elevii pregătiți de Adrian Mutu au strâns 45 de puncte în cele 25 de meciuri jucate până acum.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:13

Răzvan Burleanu l-a felicitat pe Istvan Kovacs, după finala Champions League: “Este cel mai important răspuns”

18:52

EXCLUSIVCostel Gâlcă, negocieri intense cu Dan Şucu! Dezvăluiri de la discuţiile pentru preluarea celor de la Rapid

18:18

Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari

18:11

VideoMax Verstappen a fost penalizat cu 10 secunde în Marele Premiu al Spaniei! Cursă de coşmar pentru olandez

18:04

Oscar Piastri, în culmea fericirii! Dezvăluiri după victoria de la Barcelona: “E foarte distractiv”

17:44

VIDEOOscar Piastri a câştigat Marele Premiu al Spaniei! Max Verstappen a fost penalizat 10 secunde

1 VIDEOOscar Piastri a câştigat calificările Marelui Premiu al Spaniei! Podiumul, completat de Norris şi Verstappen 2 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 3 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 4 Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi urmează să o preia pe Rapid. Îl va înlocui pe Marius Şumudică în Giuleşti 5 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 6 EXCLUSIVDenis Alibec a spus cum l-a convins Gică Hagi să semneze cu FCSB. Ce înţelegere a făcut cu Gigi Becali: “Am căzut de acord”
Citește și