Închide meniul

Cum a reacţionat Toni Petrea, după ce Chindia a remizat dramatic cu Botoşani: „Dacă nu aş avea emoţii, ar trebui să mă apuc de altceva”

Viviana Moraru Publicat: 28 octombrie 2022, 20:56

Reclamă
Cum a reacţionat Toni Petrea, după ce Chindia a remizat dramatic cu Botoşani: „Dacă nu aş avea emoţii, ar trebui să mă apuc de altceva

Toni Petrea, în timpul unui meci pentru Chindia/ Hepta

Toni Petrea a oferit primele declaraţii, după ce Chindia a remizat dramatic cu Botoşani, scor 2-2. Antrenorul a fost nemulţumit de unele decizii luate de centralul meciului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Toni Petrea a ajuns la cinci meciuri fără înfrângere în Liga 1, pe banca dâmboviţenilor. După patru victorii la rând, Chindia a reuşit să-şi păstreze seria invincibilităţii în campionat, graţie golului marcat de Daniel Popa în prelungirile meciului cu Botoşani.

Cum a reacţionat Toni Petrea, după ce Chindia a remizat dramatic cu Botoşani

Toni Petrea a analizat evoluţia echipei sale, şi şi-a lăudat jucătorii pentru efortul depus. Tehnicianul de la Chindia s-a declarat nemulţumit de arbitrajul video, şi susţine că tehnologia ar trebui să ajute mai mult fotbalul.

„O partidă aprig disputată. În repriza a doua am suferit puţin, i-am permis adversarului să ajungă cu multe lovituri libere în preajma careului nostru. E bine că am crezut până la final şi că băieţii au demonstrat că pot în orice condiţii.

Nu vreau să comentez despre arbitraj, în timpul meciului mai protestez. Am luat un cartonaş, întrebaţi-l pe arbitru de ce. Dar nu vreau să comentez.

Reclamă
Reclamă

Bine că băieţii au crezut şi au luptat până la final. Dacă nu aş avea emoţiile meciului, înseamnă că nu aş trăi fenomenul şi că ar trebui să mă apuc de altceva. VAR-ul cred că ar trebui să ajute mai mult în ziua de azi. Dar ajută. Normal că sunt încrezător că echipa poate să se exprime din ce în ce mai bine”, a declarat Toni Petrea, pentru Digi Sport.

Chindia se va duela cu Hermannstadt, în runda viitoar. Graţie remizei cu Botoşani, trupa lui Toni Petrea a acumulat 16 puncte, şi a urcat provizoriu pe locul 13.

Chindia – Botoşani 2-2

Chindia Târgovişte a evitat in extremis înfrângerea în meciul cu Botoşani, terminat cu scorul de 2-2.

Reclamă

Chindia a deschis scorul rapid, prin Doru Popadiuc (3), după o greşeală a portarului Eduard Pap, care a degajat în adversar, balonul a făcut o boltă şi a căzut în poartă. FC Botoşani a egalat prin Sebastian Mailat (33 – penalty), după un fault comis în careu de Tiberiu Căpuşă.

Oaspeţii au preluat conducerea pe final, graţie golului înscris de guineeanuil Sekou Camara (79).

Chindia a smuls egalul prin golul lui Daniel Popa (90+4), din pasa muntenegreanului Sergej Grubac, transferat de la FC Botoşani.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
1:28

VIDEOLos Angeles Clippers – Golden State Warriors 124-119, după un meci dramatic, cu prelungiri

23:58 13 apr.

Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”

23:55 13 apr.

Lazio – Roma 1-1. Fiorentina – Parma 0-0. Ianis Hagi a marcat cu Aberdeen. Rezultatele zilei

23:49 13 apr.

Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta”

23:37 13 apr.

„Arbitrajul a fost de partea lor, 100%” Ștefan Târnovanu, acuzații grave după 0-0 cu Universitatea Craiova

23:25 13 apr.

„Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul

1 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 2 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă” 3 Decizia luată la FCSB, înainte de meciul crucial cu Universitatea Craiova. Cum va arăta primul 11 4 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 5 Ce spune Patrick Vieira despre plecarea de la Genoa lui Dan Şucu. E dorit de echipe importante 6 Noi dezvăluiri şocante din scandalul pariurilor din Italia! Radu Drăguşin, implicat în plata de 40.000 de euro
Citește și