Închide meniul

„Dacă a reușit Horațiu, sper să reușesc și eu!” Paul Iacob ia în calcul un transfer de la Rapid și vrea să ajungă în La Liga

Alex Ioniță Publicat: 4 aprilie 2024, 17:04

Comentarii
Dacă a reușit Horațiu, sper să reușesc și eu!” Paul Iacob ia în calcul un transfer de la Rapid și vrea să ajungă în La Liga

Paul Iacob. într-un meci pentru Rapid / Profimedia Images

Fundașul de la Rapid, Paul Iacob, a vorbit deschis despre posibilitatea unui transfer și a dezvăluit că și-ar dori să ajungă în La Liga. De asemenea, acesta a vorbit și despre mutarea lui Horațiu Moldovan.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Portarul echipei naționale a fost achiziționat de Atletico Madrid, în iarnă. Transferul acestuia l-a motivat și pe Iacob, care speră acum să o ia pe urmele fostului său coleg.

Paul Iacob ia în calcul un transfer de la Rapid și vrea să ajungă în La Liga

Fundașul din echipa lui Cristiano Bergodi a spus că va pleca de la Rapid doar după ce câștigă titlul cu gruparea giuleșteană.

De asemenea, acesta a menționat faptul că și-ar dori să evolueze în La Liga și că speră să reușească, având în vedere că Horațiu Moldovan a ajuns în campionatul Spaniei direct de la Rapid.

„Mă gândesc și la un transfer, dar până nu căștig un titlu cu Rapid, nu vreau să plec.

Reclamă
Reclamă

Îmi place mult Spania, este, cred eu, cel mai tacticizat fotbal, vorbind de faza de atac, pentru că știm foarte bine că în Italia se lucrează mult pe partea defensivă. Cred că Spania mi se potrivește cel mai bine!

Mi-ar plăcea să ajung acolo! Dacă Horațiu Moldovan a reușit, sper să reușesc și eu!”, a spus Paul Iacob, potrivit gsp.ro.

Paul Iacob a ajuns la Rapid în anul 2022, de la Chindia Târgoviște. De atunci a adunat 51 de partide în tricoul giuleștenilor, în care a marcat 6 goluri și a oferit 2 pase decisive.

Reclamă

În momentul de față este cotat la suma de 1,5 milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Rapid a încheiat anul 2023 cu o pierdere uriaşă

Rapid a încheiat anul 2023 cu o pierdere uriaşă! Clubul patronat de Dan Şucu adăugat o datorie mare la datoria deja uriaşă a clubului.

Potrivit datelor contabile, Rapid a înregistrat în anul fiscal 2023 o pierdere de circa 3,8 milioane de euro.

Datoria totală a Rapidului a ajuns în 2023 la 34,688 milioane de lei (circa 7 milioane de euro).

Victor Angelescu dezvăluia că Rapid a investit în transferuri numai iarna trecută aproximativ 5 milioane de euro.

”Undeva la 3 milioane și jumătate de euro. Cred că s-ar putea să fie mai mult. Poate 4 spre 5. Probabil că e în jur de 5. Sunt și jucătorii aduși în vară”, declara Victor Angelescu pentru digisport.ro despre sumele investite de Rapid în acest sezon în transferuri.

”Au fost negocieri și am reușit să ajungem la o sumă rezonabilă. Este de 700.000 și 20% dintr-un viitor transfer. Au cerut destul de mult. Fiecare club are o strategie. Negocierile au ținut câteva luni. Au ajuns într-un punct corect pentru ambele părți”, a spus Angelescu despre transferul lui Rareş Pop.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:56
Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro
16:54
O nouă lovitură pentru Cristi Chivu! Fundaşul de la Inter, OUT cel puţin o lună
16:30
Planul B. Ce fotbalist vrea să transfere Gigi Becali dacă nu ajunge la un acord cu Kevin Ciubotaru
15:22
Suma incredibilă pentru care a acceptat, de fapt, Ronaldinho să joace la Iaşi
14:40
EXCLUSIVGhiţă Mureşan aşteaptă naţionala României la World Cup 2026. Interviu spectaculos cu românul care a scris istorie în NBA
14:25
VIDEO & FOTOScene ireale. Stadionul unei foste echipe campioane, în flăcări. Incendiul, provocat de trei minori
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 3 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni 4 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea” 5 Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!” 6 Lovitură pentru Universitatea Craiova! Un jucător de bază, direct pe masa de operaţie! Nu va mai juca în 2025
Citește și