Dan Nistor i-a „înţepat” pe fanii lui U Cluj după „remontada” cu Rapid: „În Giuleşti e cel mai tare public din Liga 1”

Iulian Focșăneanu Publicat: 27 noiembrie 2023, 22:46

Dan Nistor i-a „înţepat pe fanii lui U Cluj după „remontada cu Rapid: „În Giuleşti e cel mai tare public din Liga 1

Dan Nistor i-a "înţepat" pe fanii lui U Cluj după "remontada" cu Rapid

Dan Nistor, în timpul unui meci la U Cluj / Profimedia Images

Dan Nistor i-a „înţepat” pe fanii lui U Cluj după „remontada” cu Rapid, din etapa a 17-a a Ligii 1. Ardelenii au fost conduşi cu 2-0 în startul partidei, dar au reuşit să întoarcă rezultatul.

Nistor a fost integralist în prima victorie obţinută de U Cluj, în faţa Rapidului, după o pauză de 8 ani. Aşteaptă să vadă tribunele pline şi pe Cluj Arena.

Dan Nistor i-a „înţepat” pe fanii lui U Cluj după „remontada” cu Rapid

A fost un meci destul de greu, cu un public senzaţional. Din punctul meu de vedere e cel mai tare din Liga 1. Cred că acel gol pe care l-am marcat pe finalul primei reprize ne-a dat moral. La pauză am fost muştruluiţi de Mister. Ne-a spus să fim aceeaşi echipă, ne-a dat încredere.

Cred că trebuie să lucrăm mai mult la finalizare. Ratăm mult. Am o vârstă destul de înaintată, m-am motivat. Am trecut peste acea ratare. Eu sincer îmi doresc foarte mult să îmi ajut echipa. Dacă va fi o convocare la naţională, va fi foarte bine. Vreau să îmi ajut echipa să urce în clasament, merită!

E o victorie de moral, o victorie bună şi aştept şi eu la meciurile de acasă să văd acele tribune pline!„, a declarat Dan Nistor la digisport.ro.

Golurile au fost marcate de Papeau (14) şi Ioniţă (24) pentru Rapid şi Popa ((40)), Chipciu (55) şi Stoica (73) pentru Universitatea Cluj.

RAPID: Moldovan – Braun, Săpunaru, Iacob, Borza (Onea – 88)– Al. Albu, Kait (Soni -65), Ioniţă (Tsoumou – 77)– Papeau (El Savvy – 77), Borja Valle, Funsho (Cîrjan – 88). Antrenor: Cristiano Bergodi

U CLUJ: Iliev – G. Simion, Masoero, Piţian, Vătăjelu – Doukoure (Filip – 82 ), Fossati (Oancea, 31)– I. Stoica (Ilie – 89), Nistor, Chipciu – D. Popa (Popadiuc – 81). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Cartonaşe galbene: Braun (90+2) / Piţian (51), Masoero (63), Oancea (87), Popadiuc (90+2)

0:09
Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență”
23:52 Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!” 23:50 VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship 23:41 „Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2 23:36 Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu! 23:00 Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional 22:57 Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident 22:46 Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul 22:37 Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu 22:35 Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului” Vezi toate știrile