Dan Petrescu nu l-a salutat pe Gică Hagi după Farul – CFR Cluj 1-0. La finalul partidei, Dan Petrescu a explicat de ce nu a mers la bunul său prieten pentru a-i strânge mâna.
Dan Petrescu a spus că, pe lângă faptul că era supărat, nu a vrut să deranjeze bucuria lui Hagi alături de jucători. Petrescu şi-a adus aminte că nici pe el nu l-a salutat Hagi după ce campioana s-a impus cu 3-0 în sezonul regular.
Dan Petrescu nu l-a salutat pe Gică Hagi după Farul – CFR Cluj 1-0
Dan Petrescu a ţinut să precizeze că nu se pune problema să fie supărat pe Hagi şi că îl va felicita atunci când îl va vedea. Petrescu a plecat direct la vestiare după fluierul final al lui Sebastian Colţescu.
“Cu Gică suntem prieten, normal că vorbesc cu el. L-am lăsat să se bucure, de ce să mă duc la el? Plus că eu eram foarte supărat. Au dat doar 5 minute de prelungire şi de asta eram supărat. Şi eu bătut aici cu 3-0 şi nu a venit să mă salute. M-a sunat a doua zi“, a spus Dan Petrescu la digisport.ro, după Farul – CFR Cluj 1-0.
Discursul lui Gică Hagi, după Farul – CFR Cluj 1-0: „Am făcut un meci fantastic, merităm să fim acolo!”
La finalul partidei, Gică Hagi a spus că elevii săi au făcut un meci fantastic.
„Trebuia să facem faţă unei echipe foarte bune, care era mult mai verticală.- O echipă care ştie să atace. A trebuie să găsim nivelul şi să găsim tactica cea bună. Totul a ieşit bine, tot ce am pregătit cu ei. Am făcut un meci fantastic, merităm să fie acolo. Urmează returul şi i-am surprins cu lucru acesta. Băluţă a jucat nouar. E un jucător foarte bun şi defensiv, dar şi ofensiv. Ne ajută, au talent, sunt buni. Avem un lot bun, cu tineri foarte buni.
Lui Băluţă i-aş da omul meciului, pentru că nu a jucat pe postul lui. E clar că era prima dată în formula asta. Mi-am fost puţină teamă. Rămânem cu ce s-a terminat meciul şi acum este VAR-ul. Chiar dacă în teren mai vorbim cu arbitrii, acum avem un mod de a se vedea imediat.
Nu există nicio simbioză, am adus această mentalitate în vestiar. Acesta este drumul nostru. Noi construim în continuare şi de a crea la Constanţa o mentalitate de învingători. Am jucat şi noi mai verticali, am putut să ne luăm cu ei la trântă. Asta mă bucură.
Nu mă interesează. Ştiu că toate echipele sunt foarte bune şi că putem câştiga sau pierde cu oricine. Nu mă interesează, nu îmi vine să vorbesc de rezultate. Nu mă pricep. Nu îmi place mie să vorbesc de ce mi-ar conveni”, a spus Gică Hagi la digisport.ro, după Farul – CFR Cluj 1-0.
- Dan Petrescu nu l-a salutat pe Gică Hagi după Farul – CFR Cluj 1-0
- La finalul partidei, Petrescu a venit cu explicaţii
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Gigi Becali a dat verdictul, după revenirea lui Olimpiu Moruţan: “Dumnezeu va face dreptate!” Ce şanse îi dă Rapidului la titlu
- Ofertă de ultimă oră anunţată de Gigi Becali la FCSB: “Mai contează la mine încă 80.000 de euro?”
- Mihai Stoica nu a mai rezistat şi a răbufnit la adresa lui Cristi Balaj: “Am mai văzut șmecheriți din ăștia”
- Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul
- Basarab Panduru, verdict dur despre decizia luată de Gigi Becali la FCSB: “Disperare”


































