Dan Petrescu anunţase că sezonul s-a încheiat pentru el, dar va sta pe bancă la partida CFR Cluj – FCSB, ultima a echipei sale din acest sezon.
Petrescu e grav bolnav, dar a vrut să fie pe bancă la ultimul meci al sezonului pentru CFR, care se va disputa în faţa propriilor fani. CFR Cluj – FCSB va fi transmis vineri seară, de la ora 20:30, în format LIVE TEXT pe AS.ro.
Dan Petrescu va sta pe bancă la meciul cu CFR Cluj
Jurnaliştii i-au transmis multă sănătate antrenorului lui CFR Cluj.
„(n.r: Cum vă mai simţiţi? Cum merge tratamentul?) Dacă sunt aici, înseamnă că merge bine. Sper în continuare să meargă bine.
(n.r: Aţi ţinut să fiţi la ultimul meci al sezonului, acasă, în faţa fanilor) A fost un sezon greu, în opinia mea nu fantastic, dar excelent. Cu multe suişuri sau coborâşuri. Jucătorii au făcut un lucru extraordinar, merită felicitări. De departe cea mai spectaculoasă echipă, am marcat 86 de goluri în campionat şi în Cupă. Cel mai frumos fotbal l-a jucat clar CFR-ul, asta e părerea mea. Fiecare zice ce vrea.
Să schimbi 11 jucători, băieţii ăştia chiar merită felicitări. Şi în cupele europene, s-a spus că meciul cu Pafos a fost un dezastru. Nu are cum să fie un dezastru când o echipă are buget 50 de milioane, iar cealaltă 10 milioane”, a spus Dan Petrescu la conferinţa de presă.
CFR Cluj a câştigat în acest sezon Cupa României. Ardelenii au obţinut şi locul 2 în campionat, nemaiputându-se schimba nimic în ultima etapă din play-off.
- FCSB a prezentat oficial al doilea transfer al zilei! Lovitură după lovitură în mercato pentru roş-albaştri
- FCSB, transfer direct din Liga 2! Jucătorul, inclus deja în lot pentru meciul de Conference League
- Anunţul oficial de la U Cluj despre transferul lui Andrei Coubiş
- Aflat lângă Andrei Nicolescu, Ionuţ Negoiţă a dat verdictul sincer despre Dinamo: „Foarte important”
- Raul Rusescu a spus care e singura echipă care se poate lupta la titlu cu Universitatea Craiova în acest sezon!


































