Închide meniul

“Dan Petrescu şi-l doreşte!” Anunţ de ultim moment despre transferul lui Louis Munteanu la CFR Cluj

Viviana Moraru Publicat: 17 iulie 2024, 20:58

Comentarii
Dan Petrescu şi-l doreşte! Anunţ de ultim moment despre transferul lui Louis Munteanu la CFR Cluj

Dan Petrescu şi Louis Munteanu/ Colaj Profimedia

Cristi Balaj a făcut un anunţ de ultim moment despre transferul lui Louis Munteanu, la CFR Cluj, mărturisind că Dan Petrescu îl doreşte la echipa sa pe atacantul român de 22 de ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristi Balaj este foarte aproape să fie numit din nou preşedinte la CFR Cluj, după ce la finalul sezonului trecut, a demisionat.

“Dan Petrescu şi-l doreşte!” Anunţ de ultim moment despre transferul lui Louis Munteanu la CFR Cluj

Fostul arbitru a confirmat, din nou, faptul că CFR Cluj insistă pentru transferul lui Louis Munteanu. Balaj s-a declarat convins de faptul că formaţia din Gruia are anumite avantaje în lupta pentru semnătura atacantului român.

Cristi Balaj a mai subliniat că decizia finală le aparţine celor de la Fiorentina, echipă cu care Louis Munteanu este sub contract.

“Mă gândesc că există mai multe oferte. Probabil că au avut discuții mai multe cei de la FCSB cu Fiorentina. CFR Cluj are anumite atuuri pe care alte echipe nu le au.

Reclamă
Reclamă

Dan Petrescu și-l dorește enorm pe Louis Mounteanu. E o garanție că ar avea un mediu sănătos. Ce pot să vă spun este că Dan Petrescu și-l dorește. Fiorentina poate vrea ca el să evolueze într-un campionat mai puternic. La CFR Cluj ar avea un mediu propice pentru viitorul lui.

Dan Petrescu a introdus pe teren doi jucători U21. Există această deschidere pentru tineri. Ne dorim mulți români valoroși. Nu m-ar mira ca el să își dorească să ajungă la Cluj”, a declarat Cristi Balaj, conform digisport.ro.

Louis Munteanu, la mare căutare! CFR Cluj, FCSB şi Rapid au concurenţă serioasă pentru transferul românului

CFR Cluj, FCSB şi Rapid au concurenţă serioasă în privinţa transferului lui Louis Munteanu, atacantul român fiind la mare căutare. Presa din Italia a făcut anunţul despre internaţionalul român.

Reclamă

Conform firenzeviola.it, Louis Munteanu este dorit de echipe din Italia, Belgia şi Turcia, pe lângă cele trei formaţii din România, CFR Cluj, Rapid şi FCSB.

Oficialii Fiorentinei vor să-l cedeze pe Louis Munteanu, deoarece antrenorul echipei nu este interesat de serviciile sale. Astfel, italienii speră să obţină câteva milioane, în schimbul unei mutări definitive ale internaţionalului român, notează sursa citată anterior.

„Louis Munteanu are cele mai multe oferte, poate alege dintr-o duzină de propuneri. Trei vin din România, ţara jucătorului, unde este respectat şi a evoluat în sezoanele recente, sub formă de împrumut, la Farul. Alte oferte vin din Turcia, Belgia şi chiar Italia, cluburile şi-au exprimat ddeja interesul.

Jucătorului îi expiră contractul în acest sezon, Fiorentina ar putea obţine câteva milioane în schimbul său. Asta dacă clubul nu îi va reînnoi contractul, de teamă că va „exploda””, au anunţat italienii, conform sursei citate anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12 30 oct.
Bernadette Szocs – Sabine Winter LIVE VIDEO (20:05), în optimi la WTT Champions Montpellier. Şi Samara joacă joi
0:09 30 oct.
Mihai Stoica a răbufnit după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3: “Ne-au înjurat non-stop la tribuna oficială”
23:50
Nicolae Grigore, supărat pe arbitraj: “Cred că FCSB nu avea nevoie de ajutor”
23:44
Adrian Şut, despre perioada complicată care o aşteaptă pe FCSB: “Ne-am asumat”
23:41
Remarcatul lui Elias Charalambous, după Bistrița – FCSB 1-3: “Mă bucur că am câștigat un jucător”
23:40
Inter – Fiorentina 3-0. Echipa lui Cristi Chivu a obținut o victorie clară și a urcat pe podium
1 Surpriza pregătită de FCSB pentru meciul din Cupă cu Bistriţa. Titular în premieră la campioană 2 Primul transfer al iernii cerut de Costel Gâlcă la Rapid. Anunţul lui Victor Angelescu 3 EXCLUSIVIoan Suciu, şedinţă de urgenţă de 4 ore cu Denisa Golgotă, după scandalul din gimnastică: “Cel care a greşit o să plătească” 4 Gigi Becali, anunţ categoric după ce a aflat de oferta de 5 milioane de euro pentru Louis Munteanu 5 Revenire importantă la Rapid pentru derby-ul cu Universitatea Craiova. Titularul lui Costel Gâlcă s-a refăcut 6 Mihai Stoica a ieşit la atac şi l-a distrus pe patronul rival din Liga 1: “Cum îşi permite să vorbească?”
Citește și