Închide meniul
NEWS ALERT

Dan Şucu face transferul verii: Andrei Borza, la Rapid! Anunţul lui Ioan Becali: “Jucătorul a fost mulţumit!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 14 august 2023, 12:48

Comentarii
Dan Şucu face transferul verii: Andrei Borza, la Rapid! Anunţul lui Ioan Becali: Jucătorul a fost mulţumit!

Dan Şucu s-a înţeles cu jucătorul lui Gică Hagi / Colaj Hepta

Dan Şucu face transferul verii şi îl aduce pe Andrei Borza la Rapid. Anunţul a fost făcut de Ioan Becali. Acesta a spus că jucătorul a acceptat contractul propus de giuleşteni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid s-a înţeles cu Andrei Borza şi mai trebuie doar să ajungă la un numitor comun cu Gică Hagi. Ioan Becali spune că jucătorul de 17 de ani a bătut palma cu giuleştenii.

Dan Şucu face transferul verii: Andrei Borza, la Rapid

Din punctul meu de vedere și al jucătorului, da. Urmează să se pună cluburile de acord. Jucătorul a fost mulțumit de contractul pe care i l-am aranjat cu Rapid. Gică Hagi urmează să vorbească cu Rapid și să se înțeleagă asupra sumei de transfer. 

Cred că după ce Rapid a pierdut aseară îi găsești mai greu acum pentru că dorm, sunt obosiți, dar oricum asta rămăsese. Eu de două zile m-am înțeles cu Rapid, l-am chemat pe Gică și i-am zis că m-am pus de acord să se pună și el de acord”, a spus Ioan Becali pentru fanatik.ro.

  • 1 milion de euro este cota de piaţă a lui Andrei Borza

Andrei Borza a fost dorit şi de Gigi Becali

Andrei Borza a fost dorit şi de Gigi Becali. Patronul de la FCSB a dezvăluit şi suma pe care ar fi fost dispus să o plătească pentru fundaşul stânag de 17 ani al lui Hagi.

Reclamă
Reclamă

Nu sunt sigur că fac faţă la noi. Mazilu, în locul lui? Poate juca în faţa lui Tavi sau a lui Coman? Niciodată în viaţa lui. Vor juca amândoi în benzi. Borza îmi place, dar nu sunt încă convins că joacă titular la noi, în locul lui Radunovic.

Dacă îl iei cu un milion, risc un milion. El vrea mai mult. Nu merită să dai două milioane şi nu ştii dacă iei 100.000. Mai aşteptăm. Eu dau un milion când cred că valorează 10 milioane de euro. Eu plătesc 10%„, a declarat Gigi Becali.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02 10 dec.
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52 10 dec.
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29 10 dec.
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23 10 dec.
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10 10 dec.
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00 10 dec.
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a putut spune Alexandru Musi de faţă cu Gigi Becali, Mihai Stoica, Florin Tănase sau Daniel Bîrligea
Citește și