Dan Şucu, resemnat după Poli Iaşi – Rapid 3-1: „Poate atunci o să putem”. Marele reproş după înfrângerea din Copou

Alex Masgras Publicat: 25 februarie 2024, 8:22

Dan Şucu, resemnat după Poli Iaşi – Rapid 3-1: „Poate atunci o să putem. Marele reproş după înfrângerea din Copou

Dan Şucu, resemnat după Poli Iaşi - Rapid 3-1: "Poate atunci o să putem"

Dan Şucu, în timpul unui meci / Hepta

Dan Şucu a fost resemnat după Poli Iaşi – Rapid 3-1. Echipa lui Cristiano Bergodi a început perfect anul 2024, cu cinci victorii consecutive. Seria giuleştenilor s-a încheiat sâmbătă seară, în Copou.

Chiar dacă Rapid a deschis scorul în minutul 52 prin Ermal Krasniqi, jucătorii lui Leo Grozavu au întors scorul şi s-au impus cu 3-1. Moldovenii au înscris mai întâi prin Bettaieb în minutul 55, după gafa lui Săpunaru. Echipa lui Leo Grozavu a dat lovitura după reuşitele lui Roman şi Harrison din minutele 88, respectiv 90+2.

Dan Şucu, resemnat după Poli Iaşi – Rapid 3-1: „N-am arătat ca o echipă care doreşte să câştige campionatul”

La finalul partidei din Copou, Dan Şucu a declarat că Rapid nu a arătat în meciul cu Poli Iaşi ca o echipă care vrea să câştige campionatul şi a reproşat faptul că sunt prea puţini oameni în cadrul clubului care cred cu adevărat că Rapid poate câştiga titlul în Liga 1:

„N-am arătat ca o echipă care își dorește cu adevărat să câștige campionatul, să lupte pentru câștigarea campionatului. Deocamdată, cred că suntem încă prea puțini cei care credem că putem.

Când o să fim mai mulți, când o să fim mai încrezători, probabil o să și putem. Felicitări echipei adverse! Au fost foarte puternici”, a declarat Dan Şucu, potrivit sport.ro.

Poli Iași – Rapid 3-1

Echipa Poli Iaşi a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia bucureşteană Rapid, în etapa a 27-a din Superligă. Oaspeţii au condus cu 1-0.

Portarul ieşenilor, Ailenei, a intervenit bine în faţa lui Burmaz, în minutul 7, iar gazdele au replicat prin şutul lui Luca Mihai, din minutul 25. La pauză s-a intrat cu scor alb , însă repriza secundă a meritat aşteptarea. Rapid a deschis scorul prin Ermal Krasniqi, în minutul 52, însă gazdele au egalat repede, prin Bettaieb, în minutul 55. Finalul de meci a fost electrizant: Harrison a avut gol anulat de VAR pentru ofsaid (min 83), pentru ca gazdele să înscrie totuşi pe final de două ori. Alin Roman a făcut 2-1 în minutul 87, iar Harrison a stabilit scorul final în minutul 90+4. S-a încheiat 3-1 pentru Poli Iaşi.

Rapid e pe locul 3 în clasament, cu 48 de puncte, în timp ce ieşenii sunt pe 13, cu 30 de puncte.

16. FC Botoşani – 20 puncte

1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții 0:40 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY! Max Verstappen, pe locul doi 0:17 Dan Petrescu, prima reacție după ce a debutat cu victorie în noul mandat la CFR Cluj: „Nu a fost ușor deloc!” 0:04 „Aștept să mă cheme la EURO!” Daniel Bîrligea, mesaj direct pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în CFR – Rapid 3-2! 5
23:49
Claudiu Petrila și-a turnat cenușă în cap după CFR – Rapid 2-3! Mesaj direct pentru fani: „Le oferim doar supărare!”
5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă
5
23:07
„E disperat, îl cunosc!” Marius Șumudică, mesaj direct despre revenirea lui Mircea Lucescu la Rapid!
5
23:05
VIDEOSporting a câștigat titlul în Liga Portugal! Trupa lui Ruben Amorim, campioană cu două etape înainte de finalul sezonului
5
22:31
„Nu se mai aude nimic de el!” Victor Pițurcă l-a făcut praf pe Adrian Mazilu! Fostul selecționer nu s-a ferit de cuvinte
5
22:24
Bayer Leverkusen e de neoprit! A egalat un record vechi de 59 de ani, după ce a „distrus-o” pe Frankfurt