Închide meniul
EXCLUSIV

Darius Olaru vrea să joace cu FCSB pe Ghencea, în cupele europene: “A fost o atmosferă extraordinară”

Dan Roșu Publicat: 6 mai 2024, 15:42

Comentarii
Darius Olaru vrea să joace cu FCSB pe Ghencea, în cupele europene: A fost o atmosferă extraordinară

Darius Olaru e căpitanul FCSB - Profimedia Images

Darius Olaru vrea să joace cu FCSB pe Ghencea, în cupele europene. Campioana a evoluat în trei rânduri în “Templu”, la începutul acestui sezon, iar căpitanul nu a uitat atmosfera de pe Stadionul Steaua.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După doi ani de aşteptare, FCSB ajungea să evolueze pe noul Steaua, cu CFR Cluj (1-0), Universitatea Craiova (3-0) şi cu Nordsjaelland (0-0). Stadionul a fost aproape plin în cele trei cazuri, astfel că Olaru o vede din nou pe FCSB pe Ghencea.

Darius Olaru vrea să joace cu FCSB pe Ghencea, în cupele europene

“Am jucat câteva meciuri pe Ghencea, a fost o atmosferă extraordinară. A fost o atmosferă foarte bună şi pe Arena Naţională. Oriunde se stabileşte, ştim că ei vor veni după noi şi trebuie să facem o figură frumoasă”, a spus Olaru, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Până atunci, Darius Olaru este pregătit pentru sărbătoarea de titlu a FCSB-ului. Roș-albaștrii au câștigat matematic Liga 1 și sunt gata să petreacă alături de fani, pe Arena Națională. Jucătorii lui Elias Charalambous vor primi medalii la finalul meciului FCSB – CFR Cluj, din etapa a 9-a a play-off-ului Ligii, care va fi sâmbătă, de la ora 20:00, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Darius Olaru vrea sărbătoare la meciul cu CFR Cluj

Căpitanul FCSB-ului așteaptă ca suporterii să ia cu asalt cel mai mare stadion din țară. S-au vândut deja peste 40.000 de bilete și e de așteptat ca derby-ul să se dispute cu „casa închisă”.

Reclamă
Reclamă

„Se anunță stadionul plin, îi așteptăm (n.r. pe fani). Noi le-am oferit motivul acesta să vină lângă noi.

(Cât de mult au contribuit fanii la câștigarea titlului?) Au contribuit foarte mult, pentru că au venit lângă noi, chiar dacă în anii trecuți nu le-am oferit ce și-au dorit„, a mai declarat Darius Olaru.

Darius Olaru a făcut un sezon grozav în tricoul FCSB-ului. Mijlocașul de 26 de ai a înscris 15 goluri și a oferit 5 pase decisive în cele 34 de meciuri din campionat. Este al doilea cel mai bun marcator al liderului, după Florinel Coman.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:24
„Dacă ne luăm după loturi, ar trebui să nu ne mai prezentăm”. Gică Popescu știe care e atuul României în barajul cu Turcia
19:12
Andrei Nicolescu nu a stat pe gânduri, când a fost întrebat de transferul lui Blănuță: „Da”
19:05
Alexandru Dobre, anunț despre viitorul lui la Rapid după ce a aflat că va fi urmărit la derby-ul cu FCSB
18:55
VIDEODeian Sorescu, gol atipic în Rizespor – Gaziantep! Cum a punctat fotbalistul român
18:33
„A fost o onoare”. Cosmin Olăroiu, mesaj de adio înaintea posibilei plecări de la naționala Emiratelor Arabe Unite
18:32
Valeriu Iftime se teme de ce e mai rău, dacă FCSB va ajunge în play-off: „Crocodilul ne va mânca pe toți”
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 3 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 4 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 5 FotoNoi imagini cu stadionul din România, de 117.000.000 de euro! Ce echipă va juca aici din 2028 6 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el
Citește și