Închide meniul

David Miculescu, al treilea gol al sezonului pentru FCSB. Inspiraţie uriaşă pentru Elias Charalambous

Valentin Pîrcălabu Publicat: 8 mai 2023, 21:46

Comentarii
David Miculescu, al treilea gol al sezonului pentru FCSB. Inspiraţie uriaşă pentru Elias Charalambous

Profimedia

David Miculescu a marcat cu Sepsi al treilea gol al sezonului pentru FCSB. Titularizarea lui Miculescu a fost una surprinzătoare având în vedere că, în absenţa lui Andrea Compagno, toată lumea se aştepta ca Omrani să fie titular.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

David Miculescu a fost folosit de Elias Charalambous pe poziţie de vârf împins. Iar jucătorul cumpărat de Gigi Becali cu suma de 1.700.000 de euro nu a dezamăgit.

David Miculescu, al treilea gol al sezonului pentru FCSB

David Miculescu a deschis scorul în minutul 28 al partidei cu Sepsi. Florinel Coman a executat o lovitură liberă, iar fostul jucător de la UTA a trimis în poartă cu capul. Golul a venit pe fondul unui joc mai bun al oaspeţilor, care au avut mai multe şanse de a marca.

Peste 5 minute, Deian Sorescu a avut o şansă uriaşă de a marca. Acesta trecuse pe Niczuly, dar a alunecat în momentul şutului. Până la urmă, portarul covăsnenilor a reuşit să respingă.

Pentru a putea câştiga titlul, FCSB are nevoie de victorii pe linie pe acest final de sezon, dar şi ca Farul lui Hagi să mai facă un pas greşit, în afară de eventualul eşec cu echipa lui Becali. În cazul în care termină la egalitate de puncte, dobrogenii vor fi campioni, pentru că nu au beneficiat de rotunjire, la finalul sezonului regulat.

Reclamă
Reclamă

Transferul lui David Miculescu la FCSB a fost pus sub semnul întrebării

Valeriu Răchită consideră că Gigi Becali s-a păcălit în momentul în care l-a transferat pe David Miculescu, având în vedere că evoluțiile tânărului fotbalist nu au fost la nivelul așteptărilor, la FCSB.

“Îl bagi pe Miculescu titular. Nu înțeleg cum s-au dat 1,7 milioane de euro pe acest jucător. Eu nu înțeleg cine l-a păcălit pe Gigi. Să-ți mai spun ceva… Ții minte că era un jucător Haruț, pe care s-au dat 600 și ceva de mii de euro… L-ați mai văzut în lot în ultimele patru etape? Unde e Haruț? Ce s-a întâmplat? A fugit mireasa cu banii de nuntă? Că nu înțeleg. A dat 600 de mii de euro pe el, are 15 mii de euro net salariul pe lună.

Miculescu tot pe acolo, 12 sau 15 mii de euro salariu pe lună. Dar ai dat un milion șapte sute de mii de euro pe el”, a declarat Valeriu Răchită, pentru fanatik.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi golgheterul Champions League în sezonul 2025-2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:56
Cursa Marelui Premiu de la Singapore LIVE VIDEO (14:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Russell pleacă din pole
23:26
Costel Gâlcă și-a taxat jucătorii după ce Rapid a urcat pe primul loc în Liga 1: „Am intrat relaxați, ne-a fost frică”
23:23
Cristi Manea, despre convocarea la naţionala României: “M-am bucurat ca un copil”. Ce a spus despre FCSB – Universitaea Craiova
23:07
Alexandru Dobre, semnal de alarmă după ce a marcat o „dublă” și a dus-o pe Rapid pe primul loc: „Dacă vrem să ne menținem…”
22:28
Rapid – Farul 3-1. Giuleştenii au trecut pe primul loc în Liga 1. Alex Dobre a reuşit o dublă
22:25
Cristi Chivu, după Inter – Cremonese 4-1: “O să mă bucur de această victorie! Nu am avut timp până acum”
1 “Nu mai facem” Jucătorii FCSB-ului s-au revoltat! S-au opus, în frunte cu liderul lor 2 VIDEOIanis Hagi, gol superb din lovitură liberă pentru Alanyaspor! A pasat decisiv la golul secund 3 VIDEOGeorge Russell, pole-position în Marele Premiu de la Singapore. Cursa e duminică (14:45, Antena 1 şi AntenaPLAY) 4 Dorinel Munteanu, aproape de revenire. Antrenorul cu care se luptă pentru a prelua noua echipă 5 Mircea Lucescu a anunțat lotul României pentru meciurile cu Moldova și Austria 6 Omul meciului Inter – Cremonese 4-1 i-a mulţumit lui Chivu: “E important să îl am antrenor”
Citește și