„Dinamo a topit Oţelul, e vie!” Florin Răducioiu s-a descătuşat şi a remarcat un jucător al „câinilor”: „E forţă!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 18 februarie 2024, 22:27

„Dinamo a topit Oţelul, e vie! Florin Răducioiu s-a descătuşat şi a remarcat un jucător al „câinilor: „E forţă!

Florin Răducioiu s-a descătuşat şi a remarcat un jucător al "câinilor"

Florin Răducioiu / Profimedia Images

Florin Răducioiu s-a descătuşat după Dinamo – Oţelul, scor 3-1, şi a remarcat un jucător al „câinilor”. Fostul star din Ştefan cel Mare este convins că alb-roşiii pot obţine salvarea de la retrogradare.

Răducioiu l-a felicitat Zeljko Kopic. A fost „cucerit” şi de Hakim Abdallah, atacantul francez care a marcat din penalty, în minutul 81.

Florin Răducioiu s-a descătuşat şi a remarcat un jucător al „câinilor”

Dinamo i-a topit pe Oțelul, sunt semne încurajatoare privind posibila salvare de la retogrdare. Jocul arătat azi și că marchează cinci goluri sunt semne îmbucurătoare pentru viitor

Dinamo e vie, are în componență câțiva jucători foarte interesanți. E un pic ‘work in progress;. Acest antrenor e foarte bun, mi se pare că cunoaște demult fotbalul nostru.

Abdallah a fost omul meciului, a fost pe tot terenul, a venit și în apărare. E de viteză, de forță, e un pasator excelent„, a declarat Florin Răducioiu la primasport.ro.

Dorinel Munteanu, eliminat în Dinamo – Oţelul. Gest golanesc al antrenorului

La scorul de 2-1 pentru „câini”, Dorinel Munteanu şi-a pierdut cumpătul. A protestat vehement după o fază de joc şi a fost văzut de „centralul” Andrei Moroiţă. A văzut cartonaşul galben, dar nu s-a oprit şi a continuat să vocifereze.

Dorinel i-a „aruncat” apoi cuvinte grele asistentului Andrei Constantinescu, care nu pot fi reproduse. Înjurat, acesta l-a anunţat pe Moroiţă care a venit şi a scos cartonaşul roşu. Dorinel Munteanu a plecat nervos direct la vestiare.

„Asistentul nu a trebuit să suporte mojicia lui Dorinel! Gestul ulterior al lui Dorinel Munteanu a fost incalificabil, pur şi simplu”, a reacţionat comentatorul Digi Sport.

Dinamo a învins-o pe Oţelul şi nu mai este pe ultimul loc în Liga 1

Dinamo a reuşit să deschidă scorul încă din minutul 3, prin Dennis Politic, iar gălăţenii au egalat dintr-un penalti controversat dictat de arbitrul Andrei Moroiţă. A transformat Alexandru Pop, în minutul 17, dar Hakim Abdallah a oferit o nouă pasă de gol în minutul 34 şi Gnahore a adus în avantaj gazdele. În minutul 78 arbitrul a dictat penalti pentru Dinamo, iar Hakim Abdallah a transformat pentru 3-1 scor final.

Dinamo a urcat pe poziţia a 15-a, cu 22 de puncte, în timp ce Oţelul are 31 de puncte şi este pe locul 11.

DINAMO: Golubovic – Patriche, Velkovski, Homawoo – Moura, Gnahore, Pavicic (N. Roşu 82), Amzăr (Borduşanu 42) – Milanov (Ilic 83), Hakim Abdallah (Goncalo Gregorio 82), Politic (Dani Iglesias 53). ANTRENOR: Zeljko Kopic

OŢELUL: R. Stoian – Zhelev (Rusevic 46), J. Cisse, Lovric, Miguel Silva – Cisotti (Zivulic 46), Lameira, Samuel Teles (G. Cârjan 70) – Maciel (Adăscăliţei 56), A. Pop, Bodişteanu (A. Rus 46). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: Amzăr 28 / A. Rus 66, Adăscăliţei 72, Dorinel Munteanu 75

Cartonaş roşu: Dorinel Munteanu (Oţelul Galaţi) min. 75

Arbitri: Andrei Moroiţă – Andrei Constantinescu, Ionel Valentin Dumitru – Claudiu Marcu

Arbitri VAR: Cătălin Popa – Valentin Avram

Observator: Irina Mîrţ

11:11 Mobilizare generală înainte de FCSB – Farul! Jucătorii liderului, pregătiţi de sărbătoare! Ce îndemn au avut pentru fani 10:42 Sorana Cîrstea – Iga Swiatek şi Jaqueline Cristian – Danielle Collins LIVE SCORE (12:00). Dueluri de foc pentru românce la Madrid 10:13 Performanţă uriaşă pentru Eliza Samara! A câştigat Liga Campionilor la tenis de masă pentru a treia oară consecutiv 10:02 Ţara din Europa care refuză să folosească VAR, după ce fanii s-au revoltat! Anunţul federaţiei 9:49 Leicester a promovat în Premier League. Leeds are şanse mici să promoveze direct. Cum ar putea arăta play-off-ul 9:28 Dennis Man îi dă mari emoţii lui Edi Iordănescu! Internaţionalul român, scos din lotul lui Parma. Anunţul presei din Italia 9:05 „Iar o să îmi iau înjurături”. Helmut Duckadam, un nou discurs dur la adresa conducerii CSA Steaua: „Poate nu mă pricep eu” 8:56 Dezvăluirea făcută de Ioan Andone, la 64 de ani. Care este, de fapt, numele său din buletin 8:34 Verdictul specialistului, după controversele din Dinamo – FC Voluntari: „E neglijenţă” / „Asta e poziţie normală?” 8:19 Mihai Stoica a anunţat care este antrenorul său român preferat. Surpriză uriaşă: „Poţi să mi-l pui cu oricine şi îl aleg pe el” Vezi toate știrile