Dinamo a dat o adevărată lovitură pe piaţa transferurilor. Cu 24 de ore înaintea meciului cu Universitatea Craiova, din prima etapă a Ligii 1, oficialii „câinilor” au oficializat cinci mutări. Goncalo Gregorio, Josue Homawoo, Dennis Politic, Adnan Golubovic şi Cristian Costin sunt noii jucători ai alb-roşiilor.
Revenită pe prima scenă a fotbalului românesc, Dinamo a scăpat de interdicţia la transferuri şi a putut să semneze cu jucătorii care se antrenau deja sub comanda lui Ovidiu Burcă. Cu toţii au fost prezentaţi şi pot debuta în disputa care va fi în această seară, de la ora 21:45, în format LIVE TEXT pe AS.ro.
Dinamo, lovitură pe piaţa transferurilor
„Clubul Dinamo București dorește să prezinte jucătorii care au semnat contractele cu formația din Ștefan cel Mare și urmează să evolueze în acest sezon în tricoul alb-roșu. În zilele următoare, EXCLUSIV pentru canalele Dinamo București, veți putea urmări interviuri de amploare cu fiecare jucător! Mai întâi, să-i cunoaștem, pe scurt:
GONÇALO GREGÓRIO
Născut pe 14 iunie 1995 (28 ani) în Lisabona, Portugalia, Gonçalo Gregório este un atacant de 1.84m care a evoluat în ultimul sezon la Leiria, echipă care a reușit promovarea în eșalonul secund din Portugalia. A reușit 11 goluri în 21 de meciuri pentru fosta echipă, fiind un factor decisiv în performanța obținută de Leiria.
JOSUÉ HOMAWOO
Născut pe 12 noiembrie 1997 (25 ani) în Lome, Togo, Josue este un fundaș central de 1.91m care a evoluat ultima dată pentru Red Star FC în Championnat National din Franța, echipă pentru care a bifat 31 apariții. Josué a fost coleg cu Hakim Abdallah, atacantul nostru, la echipa secundă a celor de la Nantes.
DENNIS POLITIC
