“Doamne fereşte!” Dan Petrescu a spus lucrurilor pe nume înainte de FCSB – CFR Cluj: “Îmi dau cuvântul de onoare”

Alex Masgras Publicat: 10 mai 2024, 15:22

Comentarii
Doamne fereşte! Dan Petrescu a spus lucrurilor pe nume înainte de FCSB – CFR Cluj: Îmi dau cuvântul de onoare

Dan Petrescu, în timpul unui meci / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Dan Petrescu a spus lucrurilor pe nume înaintea meciului FCSB – CFR Cluj, de pe Arena Naţională. Revenit la formaţia din Gruia, “Bursucul” face tot posibilul să califice echipa în Conference League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După revenirea sa în Gruia, în presa din România au apărut informaţii în legătură cu o posibilă primă de 50.000 de euro pentru Petrescu, dacă va reuşi să ducă echipa în Conference League.

“Doamne fereşte!” Dan Petrescu a spus lucrurilor pe nume înainte de FCSB – CFR Cluj: “Îmi dau cuvântul de onoare”

Înaintea meciului cu FCSB, Dan Petrescu a negat vehement aceste informaţii şi susţine că nu se pune problema de prime, în condiţiile în care a ajuns la echipă în ultimele trei etape din acest sezon:

“E bine că mi-ai pus întrebarea asta. Mi-am dat cuvântul de onoare. Cum puteam să cer o primă eu, care am venit de trei zile aici? Să iau munca altora care au fost aici un an de zile? Doamne ferește! N-am nicio primă pentru acest campionat. Eu am semnat de la 1 iunie, acum doar am venit să ajut.

Indiferent ce se va întâmpla, nici merite, nici nemerite nu pot să-mi iau prea multe. Nu am nicio primă, niciun euro, niciun leu, indiferent pe ce loc voi termina”, a declarat Dan Petrescu, la conferinţa de presă premergătoare meciului cu FCSB. Partida va fi sâmbătă, de la ora 20:00, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Reclamă
Reclamă

Câte bilete s-au vândut la FCSB – CFR Cluj

Gheorghe Mustaţă a dezvăluit că nu mai puţin de 52.000 de bilete s-au vândut deja pentru duelul dintre FCSB şi CFR Cluj. Liderul galeriei roş-albaştrilor a transmis că în jur de 2000 de bilete se vor mai pune în vânzare la casele de bilete de la Arena Naţională.

Mustaţă a mai transmis că nu vor exista zone „tampon” între suporterii FCSB-ului şi cei ai celor de la CFR Cluj. Acesta a transmis că fanii clujenilor au primit bilete la inelul trei al arenei.

„52.000 bilete. S-au mai oprit 1000 sau 2000 pentru case. Nu există zone tampon, d-asta se vând multe bilete, cei de la Cluj vor fi la inelul trei, la tribuna trei. 10-15 câţi vor veni, vor sta acolo.

Reclamă

Campionatul a fost luat la minus 20 de grade de Rapid. Ne bucurăm, echipa a mers foarte bine, suntem campioni cu trei etape înainte de final. Sperăm să mergem în continuare pe drumul cel bun, să reuşească să facă transferuri bune, să mergem în grupe. Important e să se facă echipă, e esenţial şi pentru anul viitor. Va fi campionat puternic, anul viitor. Ambiţia tuturor patronilor care investesc va fi mare”, a declarat Gheorghe Mustaţă, conform fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
5:49

Mai joacă Neymar la Campionatul Mondial? Anunțul făcut de ESPN

5:49

Nu s-a mai întâmplat de 52 de ani! Realizarea incredibilă a Uruguayului în meciul cu Arabia Saudită

4:00

Programul zilei a 5-a de la Campionatul Mondial. Ce meciuri sunt transmise în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY

3:04

VideoArabia Saudită – Uruguay 1-1. O nouă surpriză: Al Amri a deschis scorul, Araujo l-a salvat pe Bielsa

2:16

Cutremurător! Confesiunea făcut de eroul Capului Verde despre mama lui: „Am plâns după meci!”

2:00

LIVE VIDEOIran – Noua Zeelandă 2-2 LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY). Mohebi egalează

1 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 2 Francezul Eddy Sylvestre Negadi a semnat cu Farul Constanța 3 Olaru nu pleacă singur. Fotbalistul care își pregătește transferul. Gigi Becali și-a dat acceptul 4 Denis Alibec şi-a dat acordul şi semnează. Întâlnire cu conducerea şi antrenorul clubului 5 Zeljko Kopic, “la pachet” cu Florentin Petre. Cei doi vor face echipă: “Am vorbit” 6 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
Citește și