Închide meniul

Doi jucători, OUT de la FCSB! La ce echipe din Liga 1 pot ajunge fotbaliştii daţi afară de Gigi Becali

Viviana Moraru Publicat: 20 decembrie 2024, 12:20

Comentarii
Doi jucători, OUT de la FCSB! La ce echipe din Liga 1 pot ajunge fotbaliştii daţi afară de Gigi Becali

Jucătorii de la FCSB, la finalul unui meci/ Profimedia

Daniel Popa şi Luis Phelipe se vor despărţi de FCSB, în această iarnă. Gigi Becali a luat decizia de a renunţa la atacantul transferat de la U Cluj, în vară, în condiţiile în care îşi doreşte un nou vârf în echipa sa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Popa este dorit de fosta sa echipă, U Cluj. Valeriu Iftime a fost cel care a dezvăluit faptul că atacantul poate ajunge la liderul Ligii 1.

Daniel Popa şi Luis Phelipe, OUT de la FCSB

Valeriu Iftime a fost întrebat dacă este interesat de transferul lui Daniel Popa. Patronul de la Botoşani a dezvăluit în acest context faptul că atacantul poate ajunge la U Cluj.

“Am vorbit despre Daniel Popa. Nu cred că vine la Botoșani, ci cred că pleacă la U Cluj”, a declarat Valeriu Iftime, conform fanatik.ro.

Gigi Becali a plătit suma de 300.000 de euro, în schimbul lui Daniel Popa. Atacantul de 29 de ani a bifat 28 de meciuri la formaţia campioană, în toate competiţiile. Acesta a reuşit să marcheze două goluri, ambele în preliminariile Champions League.

Reclamă
Reclamă

Concret, Popa a marcat o “dublă” în partida tur cu Virtus, din primul tur preliminar din Champions League. Totodată, atacantul a pasat decisiv la golul marcat de William Baeten în returul cu Maccabi Tel Aviv.

Valeriu Iftime a oferit declaraţii şi despre Luis Phelipe. Acesta şi-a manifestat din nou interesul pentru transferul brazilianului la Botoşani, mărturisind că mutarea este aproape să se realizeze.

Luis Phelipe? Ne ocupăm de el. Discutăm despre el. Când, cum, la cine, cât. Sunt șanse, da“, a mai spus Valeriu Iftime.

Reclamă

Modul incredibil prin care Gigi Becali a ratat transferul iernii la FCSB

Gigi Becali a dezvăluit că a ratat transferul iernii la FCSB. Patronul campioanei României a forţat aducerea jucătorului care se luptă cu Daniel Bîrligea pentru titlul de golgheter al Ligii 1, dar a avut parte de o surpriză. Tatăl fotbalistului se împotriveşte mutării.

Blănuţă este împrumutat de FCU Craiova la liderul Ligii 1. Latifundiarul din Pipera s-a înţeles asupra sumei de transfer cu Adrian Mititelu, dar internaţionalul de tineret al României refuză să îmbrace tricoul roş-albastru.

Tatăl lui Vladislav Blănuţă nici nu vrea să audă să îl lase pe fiul său la FCSB. De vină ar fi chiar Gigi Becali, cunoscut pentru criticile pe care le aduce jucătorilor săi.

„Ai nevoie de jucători. V-am spus că iau doi jucători sigur, 100%. Cu Blănuță nu îl lasă taică-su. A vorbit și Mititelu cu el și a zis că nu, că e Becali acolo”, a declarat Gigi Becali la fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:53
Rapid – Metaloglobus 1-0. Echipa lui Costel Gâlcă este prima în Liga 1, grație lui Alex Dobre
21:29
Adrian Șut, titular la debutul la Al Ain. Nota primită de fostul mijlocaș de la FCSB, după meciul cu două eliminări
21:16
Alvaro Arbeloa a reacționat după ce suporterii l-au huiduit pe Florentino Perez: „Nu susțin Real Madrid”
21:02
Contract nou pentru Cătălin Cîrjan la Dinamo, după oferta refuzată. Andrei Nicolescu a oferit toate detaliile
20:43
VideoJurnal Antena Sport | Pancu trage tare pentru play-off
20:40
VideoJurnal Antena Sport | Mircea Lucescu nu are liniște înaintea barajului cu Turcia
1 Prima “victimă” a lui Gigi Becali după FC Argeş – FCSB 1-0: “Reziliem contractul! N-am nevoie de aşa ceva” 2 Constantin Budescu a dat verdictul despre lupta la titlu: “Nu o să le stea nimeni în cale” 3 Gigi Becali, prima reacție după ce a aflat că Rapid îl transferă pe Olimpiu Moruțan: „Și eu l-am vrut” 4 Cele două mutări anunțate de Gigi Becali la FCSB, după înfrângerea cu FC Argeș: „Vor veni amândoi” 5 Gigi Becali și-a distrus jucătorii, după FC Argeș – FCSB 1-0. Ce le-a reproșat patronul campioanei 6 Suma uriaşă donată de Gigi Becali călugărilor de pe Muntele Athos: “Va fi sfânt! Rămâne în istorie”
Citește și